Question Ce s-a întâmplat cu Dread?

bbgate

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 17, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Deals
5
Salut tuturor, cine știe ce s-a întâmplat cu Dread? Nu funcționează...
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Da, ei presupun că ar putea fi fie din cauza unuia dintre următoarele motive:

1. Unii oameni au discutat despre efectuarea unui atac DDOS asupra Gasprom, unii se așteaptă ca aceasta să fie o reacție la acest lucru, deoarece DDOS pe Dread a început în zilele următoare.
2. Un mare DNM care încearcă să ascundă o înșelătorie de ieșire.

Cred că prima presupunere este BS, deoarece o corporație mare ca Gasprom are probabil alte probleme rn decât DDOSSing Dread lol
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
este nevoie deja de prea mult timp pentru ca o piață să iasă .
nu știm cine este în spatele acesteia
este nevoie de o mulțime de bani și resurse pentru a rula un DDOS atât de puternic
se întâmplă de o săptămână, astfel încât putem concluziona că nu este o piață pe care DDOS o terorizează
 

bbgate

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 17, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Deals
5
Nu are asta vreo legătură cu faptul că canarul nu a mai fost actualizat acolo din 5 septembrie? Există undeva unde să citiți comentarii despre ce se întâmplă din partea administratorilor Dread?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Este logic.

Nu sunt sigur dacă există și alte locuri în afara dread-ului unde ar fi posibil să se prindă o declarație.

Un coleg de-al meu chiar a reușit să acceseze dread mai devreme astăzi, dar a început să se înrăutățească din nou acum câteva ore
 

bbgate

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 17, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Deals
5
La naiba cu el, oricum nu-mi plăcea prea mult.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Ar fi o mare pierdere pentru întreaga comunitate DN dacă dread ar rămâne inactivă.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
ip2 ar trebui să fie în funcțiune. De asemenea, Paris a furnizat noi link-uri de ceapă din care puteți intra. Dar nu am reușit să le securizez.

El este foarte sigur că link-urile principale vor începe să funcționeze din nou în următoarele două zile.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
RIP Dread! Sper că se vor întoarce curând, au niște afaceri de făcut acolo lol
 

breathing

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
İ sper că se vor întoarce în curând.damnnn a fost un forum bun.ngl
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Da, omule, DN nu este la fel fără Dread.

Dar, în același timp, sperăm să avem mai mulți utilizatori pe aici..

Încă mă întreb cine a făcut acest DDOS!
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Mesaj de la administratorul din Paris în afara temerii ( sursa tor.taxi )

i2p este în funcțiune și stabil.
http://dreadtoobigdsrxg4yfspcyjr3k6675vftyco5pyb7wg4pr4dwjq.b32.i2p

Banii au fost arși. Dar orice pentru a da mama DDOSERs. Nu dăm doi bani pe ce e nevoie. Dread rămâne sus.

Edit (14): Mai multe ajustări și economii de costuri!

Am fi putut fi doar direct și stabil, dar văzând bani arde în fața ochilor mei doare prea mult. Așa că m-am concentrat astăzi pe optimizarea procesului de strângere de mână a circuitului (trecând pe lângă grupul de un singur fir și împrăștiind cererile pe mai multe procese tor independente cu practic aceeași stare a memoriei pentru a împiedica grupul de un SINGUR fir să blocheze totul [TorProject de ce există doar... un singur... singur... nenorocit... fir... grup pentru tot rahatul ăsta de strângere de mână a cepei? Cpu-urile moderne au nuclee pentru zile întregi. ZILE! La naiba cu biblioteca ta cpuworker.c. Spaghettied peste tot. DĂ-MI THREADING ADEVĂRAT. MÂNCAȚI CALCULUL. Doar pentru că oamenii pot container acest rahat pentru a ocoli designul tău nenorocit nu înseamnă că acest lucru este în regulă. OKAY?])

Valorile Tor au fost ajustate. Am făcut un lucru solid și pentru rețeaua Tor prin repartizarea statistică a sarcinii pe practic toate gărzile. Altfel ar fi fost mult mai multe noduri de pază care ar fi murit peste tot. POW se apropie și acest atac va fi doar un moment prost din trecut. Dar chiar acum trebuie să optimizăm.

Edit (16): Rețeaua Tor începe să aibă efecte de undă:


Deși, în general, acest lucru nu va duce la eșecuri ale circuitelor în acest moment. Sarcina suplimentară de construire a circuitelor s-a dovedit a fi extrem de solicitantă pentru rețea, afectând randamentul general. Există însă și vești bune. După o mulțime de teste, am un design onionbalancing care ar trebui să fie eficient pentru a răspândi în mod egal introducerea sarcinii pe mai multe fronturi. Cu limitele de puncte de introducere pe un singur descriptor V3 fiind 20, nu este suficient pentru a obține uptime. Introducerea de descriptori distincți în rețea este singura modalitate de a face ca aceste servere să funcționeze în cazul unui astfel de atac. Designul actual al descriptorilor distincți lasă mult de dorit, deoarece sarcina nu este repartizată în mod egal, așa cum ar trebui să fie. În special la punctele de introducere care sunt controlate de mine, astfel încât să nu se poată întâmpla nicio prostie (și respingerile descriptorilor pot fi minimizate/eliminate cât mai mult posibil). După ce voi termina cu el, va exista efectiv o rotație minimă a descriptorilor, chiar și în condiții de încărcare excesivă.

Aceasta va fi realizarea mea supremă. Evitarea defectelor stratului de protocol prin preluarea întregului proces de introducere a cepei.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Mulțumesc pentru împărtășire, Saul,

cineva trebuie să fie foarte nebun!!

Mă bucur că s-au întors
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Tocmai am testat pentru a accesa i2p. Se pare că este offline.

Dar am fost capabil de a accesa dread prin mainlink!!

http://dreadytofatroptsdj6io7l3xptbet6onoyno2yv7jicoxknyazubrad.onion/
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Iată câteva linkuri pe care Paris le-a împărtășit. Cele onse ar trebui să funcționeze bine.

/u/Paris 📢 A

-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
Hash: SHA256

Se pare că celelalte s-au concentrat greu acum. Având în vedere că obiectivul meu este să readuc url-ul principal Dread online și să nu cheltuiesc prea multe resurse în serverele de testare, le-am rotit încă o dată.

Iată câteva URL-uri noi (din nou semnate de cheia mea /u/Paris PGP), vizitați-le și folosiți-le peste URL-ul Dread în acest moment.

frz6q5lqfrixg6vto2iy7v7lvq3i3jhet5oddyhg6tyuusq3t7k37nqd.onion
yl4mvqmgze2hti3t3x7mos2262ts2z4crshcdeurslkzhselu5bg3qad.onion
p5xdo22k72vofu4lqh5vv4hrxaucqh2kadporinh2tnbpfzzdl27fpid.onion
n7bpmxvqhct4eyuqlhckhnxhqskyoicncomj7xsx3adx7m7nacsuk4ad.onion
tswquihqsswt6pxgjzfzkltvrth53zcmzpktrjzaafo3q7wemvwdsuid.onion
-----BEGIN PGP SIGNATURE-----
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=XeGa
-----END PGP SIGNATURE-----
 
Top