Jurnaliști Reuters

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Tocmai am vizionat versiunea cinematografică AICI
nu uitați să dați dislike👎 dacă îl vizionați.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Un raport prost poate (probabil va) aduce o atenție negativă nedorită acestui forum. Chiar dacă este un forum, ei văd piața și presupun că este doar asta. O parte din motivul pentru care fent și alte opioide periculoase sunt atât de răspândite în prezent este din cauza represiunii asupra opioidelor eliberate pe bază de rețetă, care a dus la scăderea ofertei și la creșterea prețurilor. Oamenii care suferă încă suferă și dependenții vor dori în continuare să consume, așa că, bineînțeles, își vor găsi alinare în altă parte. Orice pastilă presată în zilele noastre va atrage o atenție negativă din cauza prevalenței fent, iar acum a nitazenelor, care sunt mai puternice decât fent și nu au fost testate încă în afara unui laborator. Apoi există Brorphine, care este comună în pastilele presate și comercializate fără fent, dar sunt la fel de periculoase. Există o grămadă de substanțe diferite acum. Nu am nicio îndoială că reporterul caută mai mult decât o poveste.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
indiferent de ceea ce caută reporterul, el nu ia în considerare consecințele potențiale. nu este suficient să nu ai intenții rele. trebuie să eviți în mod activ să provoci daune. tot ce a făcut acest articol a fost să le spună oamenilor de unde să obțină precursori de fentanil. uită-te chiar și la titlu. știu că este menit să prezinte criza fentanilului (precum și forumul) într-o lumină negativă, dar nu poți să-mi spui că a face 3 milioane cu o investiție relativ mică nu este cel puțin un pic atrăgător.

în altă ordine de idei, cred cu tărie că decriminalizarea tuturor drogurilor (pentru cantități personale) ar face piața mult mai sigură. cartelurile și alți dealeri importanți nu ar mai putea prospera (cel puțin în măsura în care o fac în prezent), iar acesta este un lucru bun. tot ce le pasă este să facă bani. o piață cu adevărat liberă are restricții asupra oamenilor care urmăresc să ne asuprească. nu doar să ne asuprească, ci să ne ucidă. indiferent de intenția lor, la fel ca acel așa-zis "jurnalist", nu le pasă de consecințele acțiunilor lor. nu realizează că nu poți pune un preț pe viața umană. nu știu cum dorm noaptea.

Sincer, cred că și micii dealeri pot fi inutil de cruzi, dar de obicei înșală oamenii în moduri mult mai mici. poate vei primi un produs inofensiv, dar ineficient, dar ei nu au sânge pe mâini. majoritatea dealerilor pe care i-am întâlnit pe acest site (și aproximativ jumătate din cei pe care i-am întâlnit în realitate) sunt autentici și chiar generoși uneori. înțeleg sentimentul din spatele războiului împotriva drogurilor, dar numai cu escrocii care promovează fent, zenes și alte substanțe chimice INERENT dăunătoare. oamenii răsucesc logica asta atât de mult. da, și alte droguri pot fi dăunătoare, dar nu în aceeași măsură ca fent și analogii săi. acesta este rahatul pe care trebuie să-l eliminăm.

btw, doar pentru a clarifica, nu toți dealerii importanți sunt oameni oribili, dar mi-am dat seama că sunt în principal cei care înșală oamenii pe scară largă și / sau își taie marfa cu lucruri care te-ar putea ucide. dacă cantități mai mari sunt decriminalizate, trebuie să existe o anumită reglementare în loc. la fel și cu precursorii. nu prea văd oameni punând fent în precursori sau ceva, dar am văzut prea multe fire "această persoană este un escroc" și chiar și reuters s-au vândut zahăr de masă. faptul că aceste substanțe chimice sunt ilegale oferă oamenilor mult mai mult spațiu pentru a minți și fura. face scena drogurilor atât de mult mai rău. prea mulți oameni poartă filozofia "banii sunt totul" atunci când avem nevoie să lucrăm împreună împotriva unui rău mai mare.

trebuie să arătăm oamenilor că nu toți dependenții, traficanții și producătorii sunt oameni răi. de ce le dăm dreptate? știu că nu e vorba de toată lumea (mai ales de majoritatea celor care citesc asta), dar sunt destui oameni care ne afectează imaginea. nu ajută faptul că acești oameni dețin mult mai multă putere decât consumatorii și micii traficanți. ei sunt fața mișcării și nu pot suporta asta. nu vreau să par un comunist, dar legile trebuie să se schimbe sau trebuie să avem un fel de revoluție. știu că este idealist, dar nu mă pot gândi la o soluție mai bună. ar trebui să stăm și să așteptăm să fim drogați și să murim? partea cea mai rea este că atunci când oamenii sunt uciși în acest fel, ei sunt cei care sunt învinovățiți. este cumva "vina lor" pentru că se droghează, când am putea face aceste droguri mai sigure. asta este crimă.

Îmi pare rău că a trebuit să lălăi puțin :x
 
Last edited:

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
nu am făcut-o pentru că nu plătesc pentru serviciile de abonament (sunt sărac și divertismentul ar trebui să fie gratuit), dar s-ar putea să văd dacă o pot pirata :x

mulțumesc pentru sugestie ^_^
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Unde sunt cartelurile când ai nevoie de ele ☠️😁
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nu sunt o persoană rea, dar tocmai m-au făcut "un om bun cu intenții rele" și, din moment ce nu este prima dată când sunt jignit personal de presă, sunt încrezător că o pot face să miroasă ca "fânul mucegăit" pentru care am o reputație istorică.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Jurnaliștii caută "alb și negru" și rareori orice situație este atât de clară. Trăim într-o societate gri, așa că pentru ei suntem "băieții răi". Nu am rănit niciodată pe nimeni, îmi iubesc mama, îmi plătesc taxele, dar există și alte lucruri care mă fac gri. Suntem forțați să alegem o tabără în astfel de momente când ni se pun aceste întrebări direct și chiar cred că toată furia noastră combinată este absolut justificată. Un adevărat eșec al ingeniozității societății în ansamblu, tot ceea ce face este să stabilească narațiunea (foarte necesară) privind drogurile înapoi cine știe cât timp. La naiba cu Reuters.
 
Top