Question VĂ ROG SĂ MĂ AJUTAȚI!!! public od legal issues :(

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
Cred că cineva a chemat poliția pentru că am auzit pe cineva menționând droguri pe un apel și am văzut ca 3 mașini de poliție la scurt timp după aceea am plecat cât de repede am putut (fără a arăta ca un crackhead total), dar m-am speriat și a lăsat geanta la fața locului și ik are amprente și, probabil, reziduuri. Sunt atât de speriat. Ce să fac??

S-ar putea să fiu doar paranoic pentru că aveam halucinații auditive când am ajuns acasă, dar cred că probabil am dat-o în bară
Sunt un consumator cunoscut în zona mea (nu ice, dar alte chestii)
 
Solution
If they didn't see you in possession of the bag and then immediately aquire it without taking their eyes off of it, they can not show a chain of possession that unequivocally leads to you. If you have never been arrested before they don't have your fingerprints. If you have, did they take your prints? They don't magically have them. Paraphernalia is a low charge and they likely wouldn't waste their time prosecuting a paraphernalia charge less than 1)2g depending on the state) even if they come to harass you, be confident that the case isn't a slam dunk and it's a low charge. If you admit nothing they have nothing. You handed out a dozen sandwiches to homeless people, one of them subsequently used the empty bag to hold some drugs. That's...

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Odată am scăpat de o acuzație de marijuana (de fapt, de două ori) pentru că aveam punga în portofel, unde merg dolarii. Iar ei nu au văzut-o inițial. Când am ajuns la biroul de poliție și au găsit-o, aceasta fusese în portbagajul mașinii, dar nu fusese contabilizată, deci nu exista niciun lanț de posesie. Data trecută le-am spus în instanță că vreau să o testez independent și nu au putut să o facă. Am bănuit că acesta ar fi cazul, deoarece ofițerul a comentat cât de bună era (era în 1998, înainte ca marijuana de calitate superioară să fie abundentă) și era fiul șerifului, despre care știam că a fumat iarbă înainte de a deveni ofițer de poliție.
 

PersonVPN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 4, 2024
Messages
33
Reaction score
11
Points
8
Iubesc CORUPȚIA!!!
Nu există nimic mai bun decât corupția!)
Schimbă-ți gândirea, caută funcționari corupți în cercurile înalte, devino un *Maecenas*
și fă-ți propriile reguli!)
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Nu cred că aș pierde somnul din cauza asta. Cred că singurul motiv pentru care ți s-ar bate la ușă este dacă ești în perioada de probă și ar fi pentru un test de urină. Există puține dovezi împotriva ta
 
Top