Question amfetamine fluorurate

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Ce amfetamine pot fi insuflate? În psyconautwiki sunt unele care arată un consum insuflat și altele nu? Eu am 3-fma pe care mi-au dat-o din greșeală și la insuflare este foarte dureroasă și în wiki nu are consum insuflat. Au făcut o greșeală în comandă. Am cumpărat pelete. Vreo recomandare? Nu am mai consumat amfetamină de vreo 6 ani și nu îmi amintesc dacă mă durea atât de tare.

poate am nasul spart de la toată cocaina tăiată pe care am luat-o în tot acest timp

Îi place cuiva tema RC? Am descoperit-o recent și mi-a atras atenția. dar pastilele, pentru a cumpăra 3fma cumpăr amfetamină adevărată care este ieftină
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Am citit într-o carte că cineva avea 4-fluoro foarte curat, purificat de două ori și nu a avut niciun disconfort cu sulfatul. aldehida corespunzătoare și propenă însă... aproape de clorura de benzil dacă este în soluție fierbinte.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
și cum îl pot purifica? Dacă este foarte complicat, pot să îl cristalizez?
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Puteți efectua purificarea acido-bazică a/b, consultați firul din această secțiune. în loc de extracția cu solvent, puteți efectua distilarea cu abur pentru puritate maximă.
Puteți spăla sarea cu acetonă uscată.
Puteți recristaliza din alcool fierbinte.

Cam asta este ceea ce ați putea face practic.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Îmi puteți furniza link-ul postării? Cum este pentru distilarea cu abur?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
distilarea cu aburi este o procedură implicată numai în purificarea bazei libere și este destul de greoaie pentru cantități mici (trebuie să distilați soluția apoasă a sării { zeci de grame} adăugându-i leșie până când pH-ul crește, apoi să treceți un curent de aburi prin soluția încălzită pe care o colectați folosind un condensator cu punte de distilare, într-o coajă de nucă)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Mi-ar fi ușor să îl cristalizez. Am nevoie de alcool și asta e tot, nu-i așa?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Dacă vorbim despre distilarea cu abur a FB realizată fără echipament de laborator costisitor, adică cu un kit de distilare de bază + plită + compresor de vid, cât timp este necesar, de obicei, pentru a distila 500 ml de FB și care este randamentul așteptat în procente? Probabil că temperatura la suprafață trebuie controlată între 110-130, nu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nu pot spune exact, dar baza este tot ce ai nevoie, nu este nevoie de vid. În plus, nu am distilat niciodată 500 ml de bază (excluzând solvenții).
Pierderile sunt practic 0 pentru că de fapt îndepărtezi impuritățile și solventul, nu produsul.pe această temă am încercat atât sub flux de N2 cât și atmosferic și nu face mare diferență.
RM va crește până la 110 cel mult, în funcție de impuritățile solubile în apă, nu am idee despre temperatura de suprafață a plăcii, temperatura se măsoară de obicei cu o sondă în interior, suprafața plăcii nu vă spune prea multe.
Este important, dacă utilizați o placă, să vă înfășurați aparatul în folie pentru a izola cât mai bine posibil, pentru rezultate rapide și fără probleme, întreaga instalație trebuie să fie fierbinte până în punctul în care condensatorul începe să răcească vaporii.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Am sintetizat 2-FA și 4-FA de multe ori. Se pare că aceste substanțe nu sunt diferite de amfetamină după inhalare. Dar 4-FA dă un efect mai bun atunci când este administrată pe cale orală. Substanțe interesante, 2-FA dă o stimulare ușoară cu euforie, iar 4-FMA este foarte asemănătoare cu MDMA.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Există o modalitate ușoară de a curăța amfetamina astfel încât să pot inhala bine? ar merge cu alcool ipa? Sau este mai bine să folosesc acetonă uscată?

pentru că mă îndoiesc că se poate cristaliza în cristale mai mari
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
recristalizarea este o tehnică de purificare, scopul este de a reține contaminanții în faza lichidă, nu neapărat de a crește cristale mai mari
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
în cazul în care produsul este foarte murdar, trebuie efectuată o procedură de recristalizare "ca la carte", care implică mai întâi o filtrare la cald a soluției clocotite la care se adaugă cărbune activ și se filtrează la cald înainte de a lăsa soluția să se răcească (atenție însă, atunci când se adaugă cărbunele la soluția clocotită, acesta face spumă, iar pâlnia trebuie să fie foarte fierbinte, evident, vidul este o necesitate)
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
când inhalarea este neplăcută, aș dori să o pot curăța, nu sunt un expert. Pot face o curățare cu IPA. De asemenea, pot obține alcool etilic fără bitrex pentru a putea face o recristalizare. 3-fmp are o soluție în etanol de aproximativ 30mg-ml. Ar trebui să mă uit din nou la pdf pentru a confirma. ce ar fi cel mai ușor de făcut? Nu mă văd în stare să fac nici separarea bazelor

le fac pe amândouă? curățarea și recristalizarea? Dacă nu pot inhala, prefer cristalele pe care să le adaug la băutură, deoarece adăugarea sulfatului îmi este mai greu de dozat și calculat. Prefer să o pot lua pe nas, dar fiind curată și fără dureri dacă nu pot face asta aș vrea să pot face cristale pentru a o pune în băutură sau măcar granule sau ceva mai consistent

dacă curățarea cu IPA servește pentru a putea inhala uit să recristalizez. pentru a explica dacă nu mă pot curăța suficient cumva să obțin granule sau cristele
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Mă văd capabil să fac asta. cu excepția golului, dar ceva îmi va veni în minte
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dacă aveți de gând să spălați cu ceva, faceți-o cu acetonă uscată și rece. și IPA va funcționa, dar aceasta trebuie să fie uscată și rece.
Cred că domnul Haber complică puțin lucrurile, recryst. normal va curăța produsul decent, nu este nevoie de vid. Pur și simplu încălziți niște metanol sau IPA până la fierbere și lăsați alcoolul fierbinte puțin câte puțin pentru a vă rezolva toată pudra. apoi lăsați pur și simplu acest lucru netulburat deasupra congelatorului dvs. și introduceți-l în congelator după ce a coborât la temperatura camerei.
 
Last edited:

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Depinde de cât costă achiziționarea acetonei uscate. Se vinde acetonă ca diluant pentru vopsele și văd unele produse de îndepărtare a lacului de unghii care pretind a fi 100% acetonă. Nu știu dacă pot obține acetonă uscată pură. IPA este ușor de găsit.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Am avut destule probleme cu acetona pentru lacuri de unghii la începuturile mele și întotdeauna s-a dovedit a fi cel puțin 50% apă, dar cred că acest lucru depinde de locul în care vă aflați, distilarea este, desigur, o soluție la problemă (deoarece dizolvantul pentru lacuri de unghii este o soluție de acetonă în apă, în mod destul de ciudat). Dar importanța practică a acetonei (sau cel puțin a MEK) este atât de mare încât îmi pot imagina, de asemenea, o persoană hotărâtă să o sintetizeze efectiv din IPA prin oxidare ușoară (reflux cu bicromat trecut la distilare, după cum indică schimbarea temperaturii, deoarece acetona fierbe la aproximativ 55C, îndepărtarea constantă a produsului ar trebui să fie ușoară și puritatea decentă)
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Nu am echipamente de laborator de niciun fel, pentru a putea distila acetonă aș avea nevoie de un minim de sticlărie de laborator
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Adevărat, am adăugat odată clorură de calciu anhidră (în cantitate mare) la acetonă pentru îndepărtarea lacului de unghii până când aceasta s-a sărat exotermic (ușor), apoi am izolat stratul superior și am adăugat mai mult CaCl2 anh. (siccum), care a absorbit și mai multă apă, apoi am folosit aproximativ 35 % din volumul inițial de produs ca "acetonă", care poate că nu a fost pură în sens absolut, dar și-a făcut treaba. Cred că și alți agenți de uscare ar putea fi de ajutor și vă recomand să verificați fenomenul de sărare, deoarece este esențial în chimia de ghetou.
 
Top