Question REACȚIE EȘUATĂ 2-IODO-4MP

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
AM ÎNCERCAT SĂ FAC 2-IODO-4MP PRIMA DATĂ EXACT CA RECEPIE DAT ÎN VEDIO PE FORUM A ÎNCEPUT AȘA CUM ERA DE AȘTEPTAT AM ADĂUGAREA TUTUROR INGREDIENTELOR AȘA CUM ESTE MENȚIONAT AM PRIMIT ACELAȘI ASPECT RM PITCH ROȘU NEGRU MARO, DAR CÂND AM LĂSAT-O ȘI A VENIT DUPĂ 6 ORE CULORILE A FOST SCHIMBAT LA MARO deschis CA CAFEA Cum sa întâmplat poate cineva sa ma ajute am cumparat reactivii pentru un pret foarte mic pentru prima încercare și nu a reușit poate cineva sa spuna de ce eu sunt atașat o fotografie IODONE CULOAREA A DISPĂRUT @Novator @G.Patton pls ajuta experți
 

Attachments

  • DLiqF4nyBR.jpg
    DLiqF4nyBR.jpg
    3.1 MB · Views: 157

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Mai întâi de toate, bună ziua. Vă rog, nu tastați cu Caps Lock. Putem citi literele minuscule. Nu este atât de frumos.

Vă referiți la acest videoclip?

Ați lăsat baza liberă de mefedronă în vas deschis timp de 6 ore? Am dreptate?
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Nu @G.Patton Mă refer la vedio 2-iodo-4 methylepropiophenone
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Puteți fi mai specific în descrierea problemei, vă rog? Descrieți procedura pas cu pas și toate cantitățile de reactivi.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
S14JnE9kPm
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton așa că am urmat acest VEDIO pas cu pas în primul rând a adăugat 4mp ca cantitate dată în al doilea rând a adăugat ipa ca dat în al treilea rând a adăugat ceașcă ca dat și după aceea am adăugat iod ca dat totul a fost în căutarea dreapta ca în VEDIO apoi am lăsat-o pentru agitare la 60-65 de grade, așa cum am menționat, și când m-am întors să verific după 6 ore, culoarea RM s-a schimbat în maro, spre deosebire de maro roșiatic negru din VEDIO. De ce, așadar, până acum, au trecut peste 17 ore de agitare și am îndepărtat RM din cupa din vas, care era acolo în balon, dar culoarea este maro, nu roșiatică, ca în VEDIO?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Puteți aplica imagini ale amestecului dvs. de reacție?
Ați adăugat CuO așa cum se spune în tutorial?
Dacă ați citit acest tutorial, ar trebui să știți că trebuie să încălziți și să agitați amestecul de reacție nu mai puțin de 15 ore (nu 6).

Ați obținut o astfel de suspensie în amestecul de reacție?
H1ROM2jbom


P.S. Dacă vă punctați textul, acesta va fi mult mai ușor și mai convenabil de citit.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Știu că trebuie să încălzesc și să amestec timp de 15 ore și, de asemenea, am amestecat timp de peste 17 ore, dar ceea ce vreau să spun este că la început, când am început totul, Rm arăta la fel ca în VEDIO, dar după 6 ore, când am venit să verific culoarea RM a devenit maro deschis, spre deosebire de VEDIO, de asemenea, după peste 17 ore, amestecul nu arăta ca cel din VEDIO
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Nu mi-ați răspuns la întrebări
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Nu, nu am obținut aceeași suspensie care arată la fel, a devenit maro deschis
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Ați încălzit reacția în timpul acestor 17 ore sau nu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Dacă ați făcut totul ca în video, probabil că reactivii dvs. reprezintă o problemă. Ce CAS de 4mp ați utilizat? Sunteți sigur că a fost 4'-metilpropiofenonă?
 

INDIANELK2

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Exact la același lucru mă gândeam și eu Achiziționez două mostre de la doi furnizori locali diferiți: unul era galben închis, celălalt era alb pur. Cea albă mirosea foarte bine cea galbenă avea un miros amar Am încercat mai întâi cu cea galbenă și reacția a eșuat iar acum încerc cu cea albă să vedem ce se întâmplă. Din câte știu eu, reacția nu este atât de greu de realizat corect. Am încercat, de asemenea, cu hbr pe cea galbenă, când am adăugat peroxid de hidrogen, aceasta a devenit roșie, apoi galbenă, dar după ce am urmat exact aceeași metodă ca cea prezentată în vedio, încă nu a percipitat, chiar și după 24 de ore de agitare
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Nu ar trebui să încerci gustul reactivului tău. Nu te va ajuta să-i determini calitatea, ci doar să te otrăvești și să ajuți la apariția cancerului. Verifică-i punctul de topire, omule. Metodă ușoară de verificare.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton cum pot să te pm Vreau niște îndrumări om încercat din nou și se pare că am eșuat mizerabil 😫 Te voi plăti dacă vrei pls ajută-mă 🙏😭
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
2i4m poate fi fabricat într-un cuptor cu microunde, care nu este atât de scump pe cât este, mult mai rapid
 
View previous replies…
Top