Extracția cocainei din frunze de coca

sulpo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Am făcut doar cu frunze, dar voi cumpăra ceai și voi găti pentru a verifica dacă are vreo diferență, chiar dacă am căutat și am găsit făină de coca mai ieftină decât ceai și frunze
 

Hank Shrader

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
45
Reaction score
9
Points
8
Ați cumpărat frunzele sau aveți plante?
 

sulpo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Eu le cumpăr, dar altcineva îmi cere semințe, dar casa mea este prea mică pentru a avea copaci, dar cred că pot obține semințe dacă cineva dorește
 

Hank Shrader

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
45
Reaction score
9
Points
8
Este posibil să plantezi într-un garaj?
 

Hank Shrader

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
45
Reaction score
9
Points
8
Cu toate acestea, am cerut informații, iar planta coca abia crește în afara Columbiei, Boliviei și Peru, așa că nu cred că este convenabil să o plantezi
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Ambele lucrări, în această sinteză a fost utilizat doar ceaiul.
Cred că avantajul utilizării ceaiului este de a nu folosi prea mult spațiu, deoarece cantitatea de frunze de coca este mai mare, cred eu
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
De asemenea, cantitățile necesare și timpul de cultivare a unui arbust/arbust de coca de mărime naturală nu ar face din aceasta o idee care să merite să fie luată în considerare :) Este mai bine să cumpărați doar ceaiul/livele finite
 

Hank Shrader

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
45
Reaction score
9
Points
8
da, am început să văd care drog costă mai mult în Europa după cum m-ai sfătuit, se pare că este cocaina, deci dacă o poți obține din ceai de coca și este pură, s-ar putea să merite, altfel am văzut că există amfetamine după cocaină, ca cel mai scump drog
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Sinteza de cocaină prezentată aici nu merită foarte mult.

Prețul pentru ceai poate fi în jur de 70EUR/Kg, iar prețul pentru levănțică 38EUR/Kg.

Conform acestei sinteze, ar fi nevoie de aproximativ 210 kg de ceai pentru a realiza această sinteză, ceea ce ar duce costul doar al ceaiului la 14 700 EUR pentru 1 kg de cocaină.
În ceea ce privește levănțica, se spune că sunt necesare între 750 și 1 000 kg de levănțică pentru a sintetiza 1 kg de cocaină pură, ceea ce ar ridica prețul la 28 500 - 38 000 EUR numai pentru levănțica necesară pentru 1 kg de cocaină.

Pentru referință: Fermele din America de Sud primesc între 0,5 și 3 EUR pentru 1 kg de frunze, în funcție de modul în care sunt uscate înainte de vânzare (prețuri mici pentru frunzele neuscate, prețuri mai mari pentru frunzele uscate la aer). Prețul pentru frunze/ceai ar trebui redus cu mult pentru ca această sinteză să poată fi utilizată în scopuri comerciale. Dacă reușiți să găsiți un furnizor bun de frunze/ceai de cocaină, ar putea merita să încercați, altfel nu prea.

Indiferent, este totuși o sinteză interesantă și aș putea să o fac, deoarece îmi place cocaina și mi-ar plăcea să încerc să o fac pe a mea... dar nu pentru uz comercial :)
 

sulpo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Am venit de la piață și cel mai bun preț pe care îl pot obține pentru coca leavs este de 11,52 euro/liră, iar ceaiul de coca este de 6,28 euro/cutie, cutia are 100 de plicuri de ceai și sunt sigur că fiecare plic este egal cu 5gr/plic, dar voi verifica chiar acum
 

sulpo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
corect , dar bine lol greșeala mea 1 pliculeț de ceai = 1 gr , se pare că coca leavs este o afacere mai bună
 

Hank Shrader

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
45
Reaction score
9
Points
8
când ați cumpărat coca leavs?
 

sulpo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
în piețe puteți vedea bunici cu pungi uriașe de coca leavs
 

sulpo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
în sfârșit gătit

ZOaC83mpeF
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Omul bolnav arată delicios!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ce poate fi folosit în loc de:

H2SO4 5%
Permanganat de potasiu
Soluție de amoniac
Eter dietilic
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>>Eter dietilic
Eter de petrol, probabil
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mulțumesc. Puteți spune ceva despre celelalte substanțe chimice?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Probabil, puteți înlocui H2SO4 și NH4OH. De exemplu prin acid azotic și hidroxid de sodiu, dar nu sunt sigur.
 
Top