Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Clătirea minuțioasă a Al de mai multe ori.
Conținutul de mercur față de produsul final utilizat probabil că nu ar fi suficient pentru a vă otrăvi, mai ales dacă ați clăti majoritatea. Probabil că este mai periculos să te confrunți cu mercurul în timpul reacției decât cu produsul final.
Dar întrebați un membru cu experiență și probabil că ar putea să vă explice, eu sunt, de asemenea, un profan :)
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
De câteva ori nu o face. Dar dacă trăiți cu ea în mod regulat, în limite, să zicem, rezonabile și nu în fiecare zi, poate fi destul de toxică pe termen lung. Cred că, datorită procesului său de sinteză relativ mai simplu, majoritatea sulfaților de amfetamină de pe piață sunt produși cu această sinteză. Cred că o proporție similară iese și invers, dacă ne uităm la câți oameni nu dau doi bani pe cantitatea de mercur care rămâne în produsul finit, printre cei care îl fabrică și apoi îl împrăștie pe stradă.
Sper că principiile formulate de BB vor fi exemple de urmat în viitor, pentru generațiile următoare. Va fi un cuvânt prostesc pentru asta, dar cred că cel mai bun lucru ar fi dacă BB ar reuși să creeze o "modă" care să definească o nouă eră, din căutarea calității. Este aproape imposibil să influențezi atitudinea acelor oameni care văd lucrurile mai simplu și/sau pentru că sunt orientați spre profit cu orice preț... sau cealaltă extremă, ale căror limite proprii le împiedică dezvoltarea. Cu excepția faptului că vor fi obligați să urmeze tendințele și, astfel, nevoile pieței în schimbare.
Dar să revenim la mercur, și eu mă tem de el. Este adevărat, am un exemplu înspăimântător care i s-a întâmplat unui membru al familiei în trecut.
Mercurul este un metal greu, în majoritatea cazurilor nici nu este excretat din organism, datorită timpului de înjumătățire de peste 20 de ani, așa cum este tipic pentru metalele grele. Netul este plin de metode de detoxifiere, chiar am găsit o descriere detaliată a acesteia aici pe forum, dar este mult de muncă. Dacă se acumulează în noi, poate cauza probleme grave. Știm că intră zilnic în corpul nostru, la fel ca plumbul și orice altceva. Dar una e să o primești indirect și alta e să o faci ca o cură, care altfel ar putea fi evitată.
Nu sunt inginer chimist, bănuiesc doar că mercurul prezent în timpul reacției rămâne mai ales în zgura formată de straturile separate. Iar scopul spălării repetate poate fi, printre altele, acela de a maximiza eliminarea contaminării cu mercur. Dar cred că nu există nicio garanție că aceasta va dispărea complet.
Să nu mă înțelegeți greșit, nu am încercat să vă dau lecții. Mă refeream doar la acei membri ai forumului care sunt curioși cu privire la acest subiect. În acest fel, ei își pot crea o imagine a acestuia bazată pe mai multe puncte de vedere.😊✌️
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bună ziua, mulțumesc mult pentru răspunsul dvs. produsul meu final este complet alb și mirosul este farmaceutic care a fost îndoiala mea pentru că toate amfetaminele pe care le-am făcut în timpul anilor din uleiul freebase provenind din uleiul BMK au un miros diferit. Voi încărca poze în seara asta.
Pe de altă parte, pot înlocui folia de aluminiu direct cu așchii de aluminiu? Este o treabă grea să tai folia în bucăți mici într-un proces la scară mai mare și să cumpăr așchii de aluminiu este mai ușor.
Mulțumesc din nou.
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Szia, btcboss2022. Régi hozzászólás, csak érdekel a válasz. Jellegzetes illatból megérthetjük, hogy a finom, édes, vegyszeres, jellegzetes Speed illatra gondoltál? Vagy valami más?
Pentru că pe prima nu am mai mirosit-o de 8 ani, dar chiar și după 20 de ani, îmi voi aminti exact.

Nu am mai văzut unul bun de atunci. Uneori dau peste niște rahat mort aici, în care mirosul pare să fie detectabil în urme, dar nu este. Astăzi, piața noastră este în punctul în care a ieșit ceva galben nicotină în vară, se simte că are poate un efect de 50% la început, dar aici sunt maximele de 20-30%. 1G în nas, mi-au vibrat toate fibrele nervoase, am sforăit, am gâfâit, m-am învârtit, chiar am dat-o în bară... După 2 ore, sobrietate bruscă, după 3 ore am răscolit frigiderul de acasă, am mâncat până am murit. După aceea, timp de 10 ore am dormit la fel de profund ca un copil prematur care tocmai a fost pus într-un incubator nou. Zile întregi nu i-am putut identifica mirosul, dar știam că îl cunosc și era un miros destul de obișnuit. Apoi mi-am dat seama. Mirosea a lichior de cafea puternic, dulce. Nu similar, doar la fel.
Nu știu ce naiba a fost asta. Dar experiența mea cu amfetamina, cu care am produs un început similar la început, nu m-am prostit cu ea timp de 3 ore, ci am făcut clic pe maxilar fără a bate o pleoapă timp de 3-4 zile.
Acestea au deja efecte secundare în timpul activ care vă dau un sentiment de tensiune și, în plus, nu vă veți simți mai bine din asta, de fapt... Te face prost. Orice ai face, îți ia de trei ori mai mult timp decât de obicei, pentru că corpul tău se învârte în zadar, creierul tău îl eclipsează și te grăbești. Oh, și provoacă astfel de probleme de memorie încât cauți mereu totul, pentru că imediat ce pui ceva deoparte, uiți deja unde l-ai pus. Până în ziua de azi, nu știu ce era chestia aia, dar nu o mai văd niciodată. Aceasta este vândută ca amfetamină și primești explicații atât de inteligente atunci când aduci în discuție subiectul că "amfetamina poate fi făcută în 10 moduri." Îmi spui că amfetamina va fi amfetamină chiar dacă o faci într-un mod diferit. Nu mai există un răspuns la asta.
Așa că, în schimbul situației în care te-ai aflat când ai scris asta... aș da gât tuturor locuitorilor înregistrați din Mos Eisley chiar acum.
 

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 17, 2022
Messages
10
Reaction score
10
Points
3
Am o întrebare. Aceste cristale care apar în stratul gri inferior al soluției de bază sunt P2NP care nu a reacționat? Este curios, ele au apărut exact în momentul în care am avut reacția activă timp de aproximativ două ore, mai mult decât de obicei. (De obicei, las să treacă o jumătate de oră înainte de a continua cu basificarea)
Mbe7K4YxDr

Randamentul rezultat a fost foarte ridicat (75%, mai mult sau mai puțin) și cred că aspectul final este destul de satisfăcător.
GMSGInAfRK
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
bună ziua prietene... da, așa cum spune prietenul nostru Gpatton, acele cristale sunt săruri, în acest caz sunt săruri de sodiu care se formează în stratul de nămol atunci când acesta a fost la temperaturi ridicate și apoi a avut loc o scădere rapidă a temperaturii, vezi tu, este normal să le vezi atunci când îndeplinești acele condiții pe care le explici. În rest rezultatul arată bine... sănătate și bucurii frate!!!.
 

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 17, 2022
Messages
10
Reaction score
10
Points
3
Vă mulțumim pentru răspuns! În ultima vreme mi-am concentrat TEK-ul având grijă de temperatură, încercând să nu ajungă niciodată la 60-65ºC. Și acest lucru a schimbat regulile jocului. Randamentul și calitatea s-au îmbunătățit semnificativ.
 

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Bună băieți, am realizat cu succes această sinteză de mai multe ori cu rezultate foarte bune. Din păcate, mirosul de izopropanol deranjează. Ce se întâmplă cu acetatul de etil? Este posibilă înlocuirea izo cu acetat de etil? Vă mulțumesc anticipat dragă comunitate.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
da, această sinteză funcționează perfect cu acetat de etil, utilizați doar mai puțin acid acetic decât cu izopropanol, altfel totul va fi bine.
 

Camilo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Va funcționa acest lucru pentru MDphenylacetone? Dacă nu, poate cineva să-mi recomande un procedeu de sintetizare a MDA din Safrole? mulțumesc anticipat
 

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Nu am avut probleme cu sinteza până la punctul de a face din baza liberă o sare prin adăugarea de acid sulfuric la 6 PH.
Am obținut o amfetamină freebase galbenă limpede prin îndepărtarea acesteia de pe stratul superior al amestecului IPA, P2NP, GAA, NaHO și Hg/Al. Amfetamina freebase era în jur de 9 PH și am adus-o la 6~ PH prin adăugarea de acid sulfuric împreună cu 20mL acetonă, dar amfetamina freebase nu s-a transformat încă într-o sare / pastă și este încă lichidă.

Se pare că există o sare până la linia de umplere de aproximativ 5mL și amfetamina freebase merge până la linia de umplere de aproximativ 135mL. Am folosit 10g p2np.

Are cineva o idee despre ce a mers prost aici? Mai pot transforma amestecul meu în sulfat de amfetamină sau produsul este un deșeu?

Voi observa că am folosit apă Fiji în loc de apă deionizată sau distilată, deoarece nu am putut găsi nici distilată. Nu a părut să afecteze reacția deloc, dar ar putea fi aceasta cauza? De asemenea, nu am uscat freebase-ul cu sulfat de magneziu deoarece nu am avut
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Probabil că sulfatul de amfetamină este dizolvat în apă.

Uleiul de amfetamină (bază liberă) a fost dizolvat în ceva?
Puteți încărca o fotografie a produsului dumneavoastră? Voi încerca să vă ajut.
 

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Cred că amph freebase a fost dizolvat în IPA (conform videoclipului lui higgs bosson). Am adăugat mai multă acetonă și a început să devină o culoare albă tulbure, ceea ce presupun că este un lucru bun, dar amestecul nu se va îngroșa (posibil din cauza prezenței apei?)
Acesta este amestecul meu fără bază de amfetamină după aproximativ 12 ore de lăsat peste noapte. Culoarea a trecut de la un galben foarte deschis la acest galben închis.
QDTQKViszn


Iată cum arată după ce am adăugat mai multă acetonă la amestec
5xPkfXUeBd


Ar trebui să continui să adaug acetonă la amestec? Există vreo modalitate ușoară de a elimina apa în acest moment?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Dacă baza liberă nu devine tulbure după adăugarea acidului/acetonei, o puteți extrage cu un solvent puternic nepolar precum hexanul sau eterul de petrol. Dacă ați neutralizat deja întreaga soluție, adăugați o soluție de NaOH mai concentrată și o parte din solventul menționat mai sus. După extracție, turnați soluția într-un cilindru îngust și ar trebui să puteți vedea 3 straturi de fază lichidă. Stratul superior - clar ar trebui să conțină hexan+amph freebase și foarte puțină acetonă, stratul mijlociu - galben este IPA + resturile freebase amestecate cu toate impuritățile polare și acetonă, iar stratul inferior este, bineînțeles, soluția alcalină apoasă de NaOH. Luați stratul superior de hexan și repetați extracția de mai multe ori. Freebase cu siguranță nu va ajunge la hexan într-o singură trecere, deoarece este solubil în ambele. Apoi puteți dilua soluția de freebase obținută în hexan cu acetonă și să încercați din nou să precipitați sarea. Odată am avut o IPA de rahat care s-a dovedit ulterior a fi aproximativ 82% în loc de 99,5% și, de asemenea, nu am uscat-o, pentru că nu știu de ce. De asemenea, titrarea mea de freebase arăta exact ca a ta, iar această procedură, pe care am menționat-o mai sus, m-a ajutat să recâștig o cantitate de sare purificată destul de bună.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pare corect, @jazzthatguy. Probabil că aveți IPA umedă și umedul este cheia problemei dvs.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Bună, am făcut 2ml sulf 98% în 50ml acetonă, dar produsul final are un miros oribil de acetonă.
Credeți că ar putea fi o idee bună să folosesc IPA în loc de acetonă? Care ar trebui să fie cantitățile?
Există alt produs intead ipa sau acetonă, pentru a diminua acest miros puternic?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Ce putem face pentru a separa IPA de uleiul de bază liber??
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Scuze, am o întrebare,
Am făcut o sinteză și reacția de reducere nu a început, așa că m-am gândit că este greșit. Am lăsat-o deoparte, dar după 2 ore am revenit și reacționa.
Este posibil ca reacția să fi mers prost cumva din cauză că nu am monitorizat-o???
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Și o altă întrebare este cât timp ar trebui să reacționeze,
deoarece după 30 sau 40 de minute temperatura începe să scadă sub 40 de grade și nu sunt sigur dacă mai face ceva.
Mulțumesc.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Puteți verifica finalizarea reacției prin TLC, puteți face cu ușurință plăci sau le puteți cumpăra. verificați prezența/conc. de materii prime.
Sau reflux pentru a menține reacția în desfășurare odată ce se răcește de la vârf până când Al dispare. atenție la temp.
 
Top