Synteza fenyloacetonu (P2P) z benzaldehydu z butanonem

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
tak, 10L GAA
 

situ1988

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Jakie stężenie GAA
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Wystarczy 99% czystego GAA z dowolnego miejsca i to jest to, czego używasz
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Myślę, że tak naprawdę zastanawiam się nad stechiometrią tej reakcji. W innych opisach bayer-williger nie mogę znaleźć tak ogromnych ilości GAA. Czy ktoś może mi pomóc z uzasadnieniem? Jestem naprawdę bliski wypróbowania tej reakcji, ale ilość GAA jest problematyczna.
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Ta ilość GAA jest duża, a moim najlepszym przypuszczeniem jest to, że przygotowanie kwasu nadoctowego in situ (podczas reakcji) i bez katalizatora jest nieefektywne, więc chemik nadrabia, aby temu zaradzić, również GAA jest tutaj używany jako rozpuszczalnik.
Przygotowując kwas nadoctowy kilka dni wcześniej i testując dostępną zawartość tlenu, prawdopodobnie uzyskasz lepsze wyniki. To powiedziawszy, widziałem profesjonalistów stosujących tę metodę i uzyskujących w najlepszym przypadku tylko 35 do 65% gotowego produktu. więc niedoświadczony chemik prawdopodobnie uzyska jeszcze gorsze wyniki, a początkujący prawdopodobnie poniesie porażkę lub, co gorsza, zrobi sobie krzywdę. Zalecam czytanie i studiowanie oraz zaczynanie od małych kroków
upewnij się, że dokładnie wyczyściłeś gotową mieszaninę reakcyjną na końcu każdego etapu, nie przekraczaj -5c w kondensacji aldolowej, pozwól mek / benzaldehydowi mieszać się przez noc w lodówce po gazowaniu.
nie przekraczaj 60c w Bayer villager. i zbadaj inne utleniacze, ponieważ uzyskuję lepsze wyniki z innymi.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Może spróbuję z oksonem, skoro wydajność jest tak wysoka! Czytałem te fora thevespiary/hive i teraz idę z tymi instrukcjami, bo w tych instrukcjach tutaj nie zrobiłem tego z sukcesem.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Czy naprawdę mogę destylować P2P pod normalnym ciśnieniem atmosferycznym bez niszczenia P2P?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Według artykułów, które czytałem, można to zrobić, ale utrata wydajności będzie wysoka. Niektóre artykuły sugerują, że P2P ulegnie degradacji przed osiągnięciem temperatury.

Destylacja z parą wodną wygląda na łatwą i czystą.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Na przykład destylacja olejków eterycznych parą wodną? Ponieważ nie mam tego rodzaju aparatury, którą pokazują tutaj na filmie.
Więc wlewam mój oczyszczony P2P z wodą do mojej 500 ml kolby wrzącej, a P2P pochodzi z tych par wodnych, ale oczywiście nie mieszają się, a następnie ekstrakcja?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Po raz pierwszy wykonuję utlenianie nadoctowe za pomocą zneutralizowanego roztworu, a w górnej warstwie znajduje się czerwonawo-pomarańczowa warstwa, która, jak sądzę, staje się coraz większa z upływem godzin utleniania. Utrzymuję temperaturę około 55-60 C, ale coraz trudniej jest wirować i mieszać rękami (magn. mieszadło jest martwe), ponieważ górna warstwa jest tak gruba.
Co ja tu do cholery robię. Bąbelki, tak. Chyba pierwszy raz działa mi kwas nadoctowy, bo przed tym trzymałem go w szafie 3,5 dnia i zneutralizowałem roztwór. Czy ktoś może mi wytłumaczyć co się dzieje? Czy dobrze robię? To jest około godziny ósmej.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Nie skłamałbym, gdybym powiedział, że nie wiem prawie nic o utlenianiu BV.

Obecnie prowadzę badania, aby zwiększyć wydajność podczas utleniania, zanim spróbuję czegokolwiek. Najlepsze, co do tej pory zrozumiałem, jest to, że powodem, dla którego wydajność utrzymuje się na poziomie około 35%, jest ilość wody w masie reakcyjnej podczas utleniania.

Jeśli chodzi o destylację, to tak. To jak destylacja olejków eterycznych. Zakładam, że można to zrobić tak, jak powiedziałeś, ale zajmie to zbyt dużo czasu. To zdecydowanie niepraktyczne. Gdy P2P jest poddawany refluksowi (wrzeniu), zewnętrzna objętość pary musi być większa niż objętość pary w kolbie reakcyjnej, w której P2P jest poddawany refluksowi. Wymaganą objętość pary można uzyskać za pomocą szybkowaru.

Ale z pewnością nie potrzebujesz niczego wymyślnego, jak szybkowar. Wystarczy bardzo prosta konfiguracja.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Zauważyłem, że otrzymałem 30,5 grama acetoksyfenylopropenu z 55 gramów MPB, kiedy robiłem nadkwas, nie "in-situ", ale najpierw zrobiłem go porównując do dokładnych moli i zostawiłem nadkwas w moim zamkniętym na 3,5 dnia, oczywiście z katalizatorem H2SO4. Następnie zneutralizowałem roztwór wodorowęglanem sodu do pH:7. To są triki na uzyskanie nawet przyzwoitej ilości acetoksy. Nie daj się nabrać na te preparaty "in-situ", jeśli robisz je w skali 10-50 gramów.
 
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Kondensacja aldolowa.

Wskazówki dotyczące tego procesu znajdują się w sekcji Reakcje organiczne



Ten tekst wydaje się być bardziej zgodny z tym, co widzę. Czy ktoś faktycznie próbował ekstrahować rozpuszczalnikiem z warstwy organicznej? Użycie chloroformu nie zadziała, ponieważ jest on mieszalny z warstwą organiczną. O ile czegoś nie przeoczyłem, opis musi zostać przetestowany i zmodyfikowany.

Czy ktoś wcześniej próbował tego syntezatora.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
OK. Wystarczy podgrzać benz-hyde i MEK z kwasem solnym około 3-5 godzin. Temperatura: 90-110 C.
Tylko podziękować. :)
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Umieściłem całość z cieczą i kryształami w naczyniu Pyrex i odrobiną 96% etanolu i podgrzałem, aby cały materiał przeszedł do postaci ciekłej. Kiedy etanol wrze, usuwa dodatkową wodę z mieszaniny. Następnie umieszczam ją z powrotem w zamrażarce w 100 ml kolbie pomiarowej. Pozostawić w kolbie pomiarowej w zamrażarce na jeden dzień.
Wszystkie produkty uboczne (ciemny płyn) znajdują się wtedy w górnej warstwie i wylewam je do odpływu. Następnie lekko podgrzewam kolbę i prawie zawsze na dnie kolby miarowej tworzy się warstwa wody. Odsysam wodę pipetą i ponownie wkładam do zamrażarki na około jeden dzień. W górnej warstwie ponownie utworzy się olej. Ponownie spuszczam wodę. Teraz powinieneś mieć kryształy, które nie upłynniają się w temperaturze pokojowej. To może trochę przypominać maź, ale jest tym, czym jest.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Temperatura topnienia metylofenylobutenonu wynosi: 13,04°C, a temperatura pokojowa to około 22°C, przynajmniej w moim mieszkaniu.
mieszkaniu, więc proszę bardzo. I w końcu znalazłem temperaturę topnienia, bo też się nad tym zastanawiałem.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
A moja pierwsza odpowiedź to dobry sposób na usunięcie wszystkich reakcji ubocznych z tych kryształów.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Ciepło jest więc stosowane do wygotowania nadmiaru rozpuszczalnika, a następnie pozostawione do ostygnięcia, aby nastąpiła krystalizacja. Czy uważasz, że można przejść do reakcji Baeyera villagera bez krystalizacji MPB?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Można również destylować go z mieszaniny roztworów. Ktoś powiedział: po prostu oddestyluj wszystko, co destyluje w temperaturze 150 C i niższej, i wyrzuć je. Metylofenylobutenon destyluje w temperaturze około 270-300 C pod normalnym ciśnieniem. I można użyć tego żółtego oleju w Baeyer-Williger, to jest ten sam MPB, ale w innej formie. Nie robiłem tego, ale też moje kryształy staną się tutaj zawiesiną. Jest lato, a temperatura topnienia wynosi około 13-14 C. Jeśli temperatura w moim mieszkaniu wynosi około 22 C, to ...
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
Miałem też termometr, więc został podzielony na pół, to było bardzo zabawne😂
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Rozmawiałem przez telefon i spojrzałem na mój nowy sprzęt. Wziąłem go do ręki i *snap!*. Och, to był mój nowy termometr. To BYŁ. :)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Istnieje możliwość destylacji produktu z parą wodną. Zobaczysz, co mam na myśli mówiąc o smole, gdy przejdziesz do ekstrakcji. Używasz chloroformu czy DCM?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Nie rozumiem, dlaczego nie używasz różnych substancji rozpuszczonych do ekstrakcji. Wystarczy spojrzeć, jak cząsteczka rozpuści się w różnych rozpuszczalnikach i wybrać rozwiązanie, które działa najlepiej dla Ciebie. Smh ..
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Cześć wszystkim!

Próbowałem tej syntezy dwa razy i oto moja konkluzja na ten temat.

Po pierwsze, daleko mi do bycia wyszkolonym chemikiem, więc to, co mówię, należy traktować z przymrużeniem oka. Zachęcam do poprawiania moich wypowiedzi.

Reakcje i mechanizmy są wynikiem moich badań i mojego zrozumienia syntezy, a zatem są również otwarte na krytykę.

Właśnie zobaczyłem, że wiele osób już dyskutowało na ten temat, więc mam nadzieję, że mój post nie będzie zbędny. Ponadto link na końcu mojego postu został już opublikowany w tym temacie. Przepraszam, jeśli nie dowiedziałeś się niczego z mojego postu.


Krok 1: skrzyżowana kondensacja aldolowa:
Zwykle używamy niewielkiego nadmiaru MEK w tej reakcji, ponieważ ketony mogą ulegać samokondensacji, ale ta reakcja jest termodynamicznie niewykonalna i zostanie przeprowadzona maksymalnie do 5% w literaturze, którą udało mi się znaleźć. Niemniej jednak, zgodnie z tym artykułem, benzaldehyd może reagować z produktem końcowym, co znacznie obniżyłoby wydajność, stąd użycie nadmiaru MEK, aby upewnić się, że benzaldehyd reaguje z właściwą cząsteczką. (Ponadto, zgodnie z tym samym artykułem, destylacja między skrzyżowaną kondensacją aldolową a utlenianiem Baeyera-Villigera nie jest przydatna, ponieważ produkty uboczne nie reagują podczas utleniania Baeyera-Villigera i można je wyeliminować podczas następnej destylacji). Zastanawiałem się, czy nie byłoby lepiej dodawać benzaldehyd kropla po kropli, co zapewniłoby nadmiar MEK, a tym samym zapobiegło reakcji benzaldehydu z nowo powstałym produktem. A ponieważ samokondensacja aldolowa ketonów nie jest zbyt korzystna, postępowanie w ten sposób może być lepsze pod względem wydajności. Ale jak powiedziałem, to co mówię wymaga weryfikacji.

Jako katalizatora w reakcjach aldolowych możemy zwykle użyć kwasu lub zasady. Zakładam jednak, że tutaj używamy kwasu, aby uniknąć reakcji Cannizzaro, ponieważ benzaldehyd jest nieenolizowalny. Używając katalizatora kwasowego, przechodzimy przez tworzenie enolu zamiast enolanu.

Jako katalizator kwasowy spróbowałem silnego dodatku stężonego H2SO4 za pierwszym razem, gdy przeprowadzałem tę reakcję, a za drugim razem dodałem tylko kilka kropli. Różnica, jaką zauważyłem między tymi dwoma przypadkami, polegała na tym, że jeśli dodano zbyt dużo H2SO4, produkt polimeryzował, co prawie uniemożliwiało destylację z powodu uderzenia.

Skrzyżowana kondensacja aldolowa prowadzi do 3-metylo-4-fenylo-3-buten-2-onu.

Do utleniania Baeyera-Villigera chciałem wypróbować nadboran lub nadwęglan sodu. Jedyny problem, jaki widziałem z użyciem nadwęglanu sodu był taki, że reagowałby on z GAA i stopniowo go neutralizował. I rzeczywiście jest to dość kiepski pomysł, po wypróbowaniu go na małą skalę. Nadwęglan ma problemy z rozpuszczaniem i potrzebuje pożywki zawierającej nieco więcej wody. Gdy już to zrobisz, musisz uważać, aby nie uwolnić zbyt dużo CO2. Kwas nadoctowy powstaje in situ i reaguje z 3-metylo-4-fenylo-3-buten-2-onem. Aby rozpuścić nadwęglan, dodałem trochę H2O2. Ale powiedziałbym, że jeśli nie masz 50% H2O2, nie trać czasu na tę syntezę. I to jest mój wniosek. Chociaż ta synteza może wydawać się atrakcyjna, jest żmudna i pracochłonna, zwłaszcza z tymi wszystkimi destylacjami próżniowymi (próbowałem bez, działa, ale prowadzi do pracy w wysokich temperaturach, a nawet udało mi się zniszczyć produkt w ten sposób!). Radziłbym więc każdemu zwrócić się ku innej metodzie syntezy. Ostatecznie udało mi się uzyskać pożądany produkt, ale moim zdaniem nie na tyle, by usprawiedliwić całą procedurę. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej, polecam przeczytanie artykułu, wyszukanie "Two dogs aldol", poznanie mechanizmów reakcji aldolowej, utleniania Baeyera-Villigera i hydrolizy estrów.



 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Nadmiar MEK działa również jako rozpuszczalnik w reakcji (z wyjątkiem tego, co napisałeś). Uwolnienie produktu bez destylacji jest możliwe po rozcieńczeniu wodą (nadmiar MEK i innych zanieczyszczeń) i wyekstrahowaniu osadu w postaci oleju. Olej dobrze krystalizuje do produktu pośredniego po rekrystalizacji z etanolem. Na tym etapie otrzymujemy produkt pierwszego etapu bez skomplikowanych manipulacji (nie jest konieczna ekstrakcja chloroformem, a ogólnie technika w tym temacie wymaga lekkiej korekty). Nie możemy użyć wodorotlenku, ponieważ w rezultacie otrzymamy inny produkt uboczny.
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
William D. Czy możesz wyjaśnić procedurę uzyskiwania kryształu MPB bez destylacji próżniowej? Postępowałem zgodnie z sugerowanymi krokami, ale wydaje się, że nie mogę tego zrobić dobrze. Umyłem, zneutralizowałem, rozpuściłem w etanolu i zamroziłem, ale z jakiegoś powodu nie wiem, dlaczego mój kryształ upłynnia się w temperaturze pokojowej. Co robię źle w tej procedurze? Czy mogę kontynuować reakcję Baeyera villigera bez ekstrakcji kryształu? Pls twój doświadczony wkład zostanie doceniony
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Robię teraz, po raz pierwszy, najpierw sam kwas nadoctowy. Osiągnięcie równowagi zajmie 5-7 dni.
Czekam więc do 5 dnia i kontynuuję z moimi 55 g MPB + 200 ml:s GAA jako rozpuszczalnikiem.
Wszystkie kroki można znaleźć na stronie Rhodium.
 

Y12

Don't buy from me
New Member
Joined
May 22, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Czy można nie używać próżni, a zamiast tego użyć normalnej destylacji do oddzielenia chloroformu od półproduktu/produktu, ponieważ ich BP są tak różne. ale do ostatniego oczyszczania P2P użyj destylacji z parą wodną.
 

situ1988

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Czy jakikolwiek szef kuchni może dać poradnik, jak uzyskać 100 g plonów?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Wystarczy dodać więcej odczynników do kolby. Proste.
 
Top