Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
W filmie Novator mówi, że około połowa z 26,25 g roztworu CuCl2 wystarczy, aby "zatrzymać" tworzenie się czarnego tlenku miedzi.

Czy faktycznie używa całego roztworu CuCl2, czy tylko połowy?

(podczas ostatniej syntezy dodałem roztwór CuCl2 w niezmierzonej ilości, aż na dnie mieszaniny reakcyjnej utworzył się czarny tlenek miedzi. Muszę jeszcze określić jakość i wydajność produktu końcowego).
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Myślę, że nie zostało w pełni określone, czy w filmie użyto 100% czy 50%. Myślę, że może 100%, ale podkreślono, że wystarczy zatrzymać się po 50% roztworu.
Nauczysz się widzieć, kiedy został osiągnięty punkt zatrzymania, zgodnie z tym, jak zachowuje się twój RM. Mimo to używam prawie większości, jeśli nie tylko całości :)
Pozostałości miedzi i tak nie powinny pozostać w produkcie końcowym.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Cześć Gordon,

czy zauważyłeś jakąś różnicę w wydajności między użyciem całości lub dodaniem tylko tyle, aby uzyskać tworzenie się tlenku miedzi?
(nie wiem, dlaczego w filmie nowator używa słowa "przestał", ponieważ czy tlenek miedzi nie tworzy się na dnie kolby po dodaniu wystarczającej ilości CuCl2? czy może coś źle rozumiem?).

Jakiego koloru jest reakcja po zaprzestaniu dodawania roztworu CuCl2?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Nie porównywałem jeszcze wydajności ani nie zwracałem zbytniej uwagi na kolory tego etapu, a raczej temperaturę, ale mogę to obserwować przy następnej syntezie :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Dobrze, daj mi znać!

Myślę, że dodałem trochę za dużo do mojego ostatniego syntetyku (testując, czy mogę to wiarygodnie zrobić na oko na podstawie tego, jak wygląda roztwór) i zauważyłem bardzo wyraźne i natychmiastowe zmiany koloru. po dodaniu pierwszych kropli zmienił kolor na czarno-szary, a następnie po około 15-20 minutach mieszania i kolejnym dodaniu kilku kropli zmienił kolor na żółty. wszystko to działo się, gdy temperatura wynosiła około 60 ° C. z jakiegoś powodu miałem trudności ze zwiększeniem temperatury do 80 ° C. (W rzeczywistości nigdy nie osiągnęła 80C, ale mieszałem ją przez około 3 1/2 godziny w 62C po zakończeniu dodawania CuCl2.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Zwykle dodaję go dość szybko, co oznacza ciągłe kapanie, aby temperatura była pod kontrolą i nie przekroczyła 80 ° C, możesz również uważać, aby RM nie rozszerzał się zbyt mocno

Być może można wymienić płytę grzewczą na płaszcz grzewczy. Straty ciepła na drodze od źródła ciepła do RM będą zbyt duże, aby szybko osiągnąć tę temperaturę.
Na jaką temperaturę ustawiłeś płytę grzewczą?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Z tego powodu następnym razem użyję mojego płaszcza.

to ceramiczna płyta grzewcza. na początku była ustawiona na 83C, ale roztwór nie chciał przekroczyć 60C. i zajęło to dużo czasu, aby dostać się tam z około 50C. następnie obróciłem płytę grzewczą do 100C, nic się nie zmieniło w roztworze, a następnie ustawiłem płytę grzewczą na 120C i nadal nic się nie zmieniło. zdarzyło się to wcześniej z innymi syntezatorami.

Przed podgrzaniem owinąłem kolbę folią.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Dobrze, aby płaszcz grzewczy był pomocny.

Ważne jest, aby owinąć kolbę, a także dolną część tuż nad płytą grzewczą. Mogą to być również zewnętrzne czynniki, takie jak wentylator lub coś innego dmuchającego zimnym powietrzem, które zapobiegają nagrzaniu kolby do 80°C
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
@GhostChemist Pracuję z 10-litrową kolbą okrągłodenną z 4 szyjkami, jak na filmie, ale czy możesz mi powiedzieć, jakiej maszyny z próżnią używa do zasysania Rm do innej kolby Potrzebuję tego samego, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć 🤷‍♂️
Wyślij mi prywatnie proszę.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Przepraszam, że nie jestem ghostchemikiem, ale czy masz na myśli pompę próżniową? Myślę, że ta na filmie może być również obrotową łopatką, jeśli to może być pomocne.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Wyszukaj pompę perystaltyczną. Można je znaleźć bardzo tanio lub drogo, w zależności od potrzeb
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Cześć! Zobacz załączone pliki. Pompa próżniowa jako przykład i schemat techniczny zasysania Rm do innej kolby
63GHD7LA0Y
NHkscUbSq0
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy komuś zdarzyło się, że na ostatnim etapie wytrąciła się znacznie większa ilość substancji?

Po wykonaniu etapu strącania kwasem fosforowym wytrąciła się ponad 4 razy większa ilość tego, co powinno być amfetaminą.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Bardzo interesujące, będę obserwował i czekał na wyjaśnienia ekspertów w tej sprawie :) Słyszałem typowe uliczne plotki o tym, że kwas fosforowy ma zwiększać wydajność, ale zastanawiałbym się, dlaczego miałby dawać więcej, a także jaki miałoby to wpływ na czystość produktu. Amfetaminy z kwasu fosforowego mają być trochę słabsze, prawda?
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
tak myślę. ale ani przez chwilę nie myślę, że wszystko, co mam, to amfetamina. ale nie mam pojęcia, co innego mogłoby to być....

Niedawno próbowałem przeprowadzić rekrystalizację z wódką, używając porcji tego, co powinno być amfetaminą. po podgrzaniu w wódce cała amfetamina się rozpuściła, z wyjątkiem kilku kawałków osadu. następnie włożyłem to do zamrażarki na noc, a kiedy to wyjąłem, większość była zamrożona na dnie, ale na wierzchu była warstwa płynu, którą przefiltrowałem, a z niej była niewielka ilość białego proszku (który wciąż muszę zważyć).

Próbowałem również ekstrakcji kwasowo-zasadowej, ale na pierwszym etapie, kiedy musiałem rozpuścić ją w wodzie, po prostu zrobiła się biała pasta. więc przefiltrowałem to i otrzymałem białą pastę podobną do substancji siedzącej na filtrze, podczas gdy woda kapała w dół, a na dnie kolby utworzyła się bardzo mała warstwa kryształów.

tutaj jest bardziej szczegółowy post o moim problemie:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/240-yield-of-amphetamine-whats-going-on.8936/#post-43483
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
mała aktualizacja: próbowałem wykonać ekstrakcję kwasowo-zasadową, ale po dodaniu naoh w celu zwiększenia ph do 12 nie utworzyła się żadna warstwa. następnie dodawałem więcej 50% roztworu naoh, aby uzyskać nieco wyższe ph, ale nadal nie utworzyła się żadna warstwa. innymi słowy, wygląda na to, że nie mam amfetaminy.

Nie usunąłem ipa po dodaniu chlorku miedzi. czy to może mieć coś wspólnego z końcowym osadem, który nie wydaje się być amfetaminą? @GhostChemist
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Skąd pochodzi P2NP? Czy na pewno jest to P2NP, a nie jego oszukańczy młodszy brat? :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Postaram się zdobyć zdjęcie, ale powinno być autentyczne. miał wszystkie odpowiednie cechy.

Myślisz, że nieusunięcie ipa może być powodem, dla którego najwyraźniej wytrąciło się coś innego?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
pochodzi od jednego z dużych chińskich sprzedawców tutaj. ale myślałem, że p2np nie jest prawdziwe...

Jaka substancja chemiczna jest oszukańczym młodszym bratem?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
1 g siarczanu amfetaminy zawiera 720 mg amfetaminy.
1 g monofosforanu amfetaminy zawiera 570 mg amfetaminy.
To może być wyjaśnienie.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Myślę, że to prawdopodobnie stąd, że zanieczyściłem p2np wodorosiarczynem sodu podczas etapu rekrystalizacji. (dodanie go do etoh podczas rozpuszczania p2np jako sposób na usunięcie określonych zanieczyszczeń). Użyłem go o wiele za dużo (ilość równa ilości p2np, którą miałem, podczas gdy myślę, że powinienem użyć około 5%).
Mój p2np wygląda i pachnie tak, jak powinien, gdyby był naprawdę czysty.

Zsyntetyzowałem bardzo małą partię (moja pierwsza synteza amfetaminy) z p2np, który nie był potencjalnie zanieczyszczony i gdzie wszystko inne w tej syntezie było takie samo jak wszystkie inne, które zrobiłem z (najprawdopodobniej) zanieczyszczonym p2np. Uzyskałem 30% wydajności, co wskazywałoby na słabą syntezę (popełniłem kilka błędów, na co można się spodziewać po raz pierwszy), ale poza tym mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami dotyczącymi wydajności.
 

Alchemik

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 11, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
1
Czy mogę zamienić IPA na inny alkohol, taki jak metanol lub etanol? Po dodaniu 25% roztworu NaOH, wystarczy ekstrakcja wolną zasadą DCM lub toluenem (bez odparowywania alkoholu). Odparowanie próżniowe 20L IPA zajmuje około 20 godzin na wyparce próżniowej. To bardzo dużo czasu. Stosując redukcję Zn/HCl nitrostyrenów (metanol, 37% HCl), nie trzeba odparowywać metanolu po redukcji. Po zasadowaniu 25% NaOH, wystarczy ekstrakcja wolną zasadą DCM lub toluenem (1 litr wystarcza na 350 g wolnej zasady aminowej). Wydajność: 60-70% freebase.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Oczywiście możliwe jest zastąpienie alkoholi. DCM i IPA są mieszane. Natomiast EtOH można "wypłukać" wodą.
 
Top