Question NIEUDANA REAKCJA 2-JODO-4MP

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
PRÓBOWAŁEM ZROBIĆ 2-JODO-4MP ZA PIERWSZYM RAZEM DOKŁADNIE TAK, JAK PODANO W VEDIO NA FORUM, ZACZĘŁO SIĘ ZGODNIE Z OCZEKIWANIAMI, DODAJĄC WSZYSTKIE SKŁADNIKI, JAK WSPOMNIANO, OTRZYMAŁEM TAK SAMO WYGLĄDAJĄCĄ SMOŁĘ RM CZERWONĄ, CZARNĄ, BRĄZOWĄ, ALE KIEDY JĄ ZOSTAWIŁEM I PRZYSZEDŁEM PO 6 GODZINACH KOLORY ZMIENIŁY SIĘ NA JASNO BRĄZOWE JAK TO SIĘ STAŁO CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC KUPIŁEM ODCZYNNIKI ZA BARDZO NIŻSZĄ CENĘ NA PIERWSZĄ PRÓBĘ I SIĘ NIE UDAŁO CZY KTOŚ MOŻE MI POWIEDZIEĆ DLACZEGO ZAŁĄCZAM ZDJĘCIE KOLOR JODOWY ZNIKNĄŁ @Novator @G.Patton pls pomóc ekspertom
 

Attachments

  • DLiqF4nyBR.jpg
    DLiqF4nyBR.jpg
    3.1 MB · Views: 157

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Czy możesz zastosować zdjęcia swojej mieszaniny reakcyjnej?
Czy dodałeś CuO, jak wspomniano w samouczku?
Jeśli przeczytałeś ten samouczek, powinieneś wiedzieć, że musisz podgrzewać i mieszać mieszaninę reakcyjną nie krócej niż 15 godzin (nie 6).

Czy masz taką zawiesinę w swojej mieszaninie reakcyjnej?
H1ROM2jbom


P.S. Jeśli będziesz stosować interpunkcję, tekst będzie łatwiejszy i wygodniejszy do czytania.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Wiem, że muszę podgrzewać i mieszać przez 15 godzin, a także mieszałem go przez 17+ godzin, ale to, co mówiłem, to na początku, kiedy wszystko zacząłem, Rm wyglądał tak samo jak w VEDIO, ale po 6 godzinach, kiedy przyszedłem sprawdzić, kolor RM stał się jasnobrązowy, w przeciwieństwie do VEDIO, również po 17+ godzinach mieszanina nie wyglądała jak ta w VEDIO.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Nie powinieneś próbować smaku odczynnika. Nie pomoże ci to w określeniu jego jakości, a jedynie zatruje i przyczyni się do zachorowania na raka. Sprawdź jego temperaturę topnienia. Prosta metoda na sprawdzenie.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton jak mogę wysłać ci wiadomość, potrzebuję wskazówek człowiek próbował tego ponownie i wydaje się, że zawodzę żałośnie 😫 zapłacę ci, jeśli chcesz pls pomóż mi 🙏😭
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
kup maszynę alpha 2 pokaże ci, jakie czyste chemikalia pracujesz i czy są to prawdziwe chemikalia
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Tak jest 😁 @G.Patton
1) najpierw dodałem 100 gramów 4 mp do 3000 ml kolby z potrójną szyjką wyposażonej w mieszadło górne i chłodnicę zwrotną. trzecia szyjka była zamknięta. w łaźni wodnej, która wynosiła około 60-65 ° C
2) drugi dodałem IPA 1000 ml.
3) po trzecie dodałem 54 gramy CUO w małych porcjach, aby dobrze się wymieszało (zajęło to około 30 minut)
4) następnie dodałem GRANULAR IODINE 130 gramów w kilku porcjach (po około 30 minutach)
5) następnie pozwoliłem temu wszystkiemu mieszać w temperaturze 60-70 ° przez około 20 godzin, kolor stał się jasny, wtedy spanikowałem i pomyślałem, że jod odparował, więc dodałem jeszcze 30 gramów jodu. następnie pozwól mu ponownie mieszać przez 7 godzin. w sumie 27+ godzin
6) następnie wyłączyłem wszystko i pozwoliłem mieszaninie osiąść, a następnie zdekantowałem ją do kolby (w RM pojawiło się trochę miedzi), przykryłem ją i zostawiłem na 10 godzin w temperaturze pokojowej, po czym przyszedłem i zobaczyłem jodoketon tworzący się na czarnej miedzi.
7) Jodoketon tworzył się wokół cząstek miedzi. Byłem zaniepokojony.
8) Marvin zasugerował, aby podgrzać masę, aby stopić keton bez wrzenia, więc zrobiłem to samo. podgrzałem całą masę miedzią do 40-50 stopni, cały jodoketon stopił się w około 15-20 minut. następnie pozwól mu się uspokoić. następnie ostrożnie zdekantowałem RM, nie wpuszczając żadnej miedzi. schłodziłem RM do temperatury pokojowej, jodoketon zaczął się ponownie formować, a następnie przykryłem i trzymałem w zamrażarce w ciągu 12 godzin było więcej jodoketonu niż wcześniej.
@Marvin "Popcorn" Sutton
@G.Patton
Jeszcze raz bardzo dziękuję za wskazówki i pomoc.
 
Top