Czeska metamfetamina (aka pervitin) a metamfetamina krystaliczna

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Tradycyjna czeska metamfetamina, lokalnie znana jako pervitin, jest wytwarzana z (pseudo)efedryny przy użyciu jodu i czerwonego fosforu. Rozumiem, że proces ten nie zmienia chiralności cząsteczki wyjściowej, a więc produkuje 100% d-metamfetaminy.

Kryształowa metamfetamina jest reklamowana jako d-metamfetamina, ale wydaje się znacznie słabsza w porównaniu do oryginalnej czeskiej metamfetaminy. Zastanawiam się, dlaczego tak jest, skoro ma to być to samo. Czy ktoś ma jakiś pomysł na wyjaśnienie tej różnicy?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To naprawdę proste. Kiedy redukujesz efedrynę/pseudoefedrynę, redukowany jest pierwszy chiralny węgiel (mają po 2), więc tak długo, jak używasz 1R 2R efedryny lub 1S 2R pseudoefedryny, otrzymujesz R metę (1 jest pierwszym chiralnym węglem i jest redukowany). Większość metamfetaminy w dzisiejszych czasach (potajemnie) jest wytwarzana z P2P/pmk/BMK/fenyloacetonu, który zawiera zarówno 2R, jak i 2S, więc jeśli nie przejdziesz przez czasochłonne i kosztowne dodatkowe kroki, metamfetamina krystaliczna jest racemiczną metamfetaminą D L (R/S) i jest w 50% środkiem udrożniającym nos.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Rozumiałem, że racemiczne nie krystalizują, a jedynie mniej lub bardziej czyste warianty D i L, dlatego też spodziewałem się, że metamfetamina krystaliczna to po prostu d-metamfetamina (lub ewentualnie l-metamfetamina). Czy było to błędne założenie? Powodem, dla którego racemiczna metamfetamina nie krystalizuje się, jest to, że izomery D i L po prostu nie tworzą struktury krystalicznej, ponieważ są cząsteczkami o innym kształcie.

Krystaliczna metamfetamina będąca w rzeczywistości racemiczna (o ile nie podjęto dodatkowych kroków) wyjaśniałaby wiele rzeczy.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Tak, to było błędne założenie. Racemiczna meta krystalizuje dobrze i ma kształt pośredni między długimi wąskimi odłamkami D i płaskimi kwadratowymi kształtami L. Myślę, że wyszkolone oko może rozsądnie oszacować nadmiar entomeryczny, patrząc na kształt (myślę, że mogę).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
PZJ6YgHOFv
Oto trochę L-metalu, który zidentyfikowałem na tym forum, a operator potwierdził, że rekrystalizował niewłaściwy rm. Prawdopodobnie pokazuje z tej samej partii dalej https://bbgate.com/threads/recrystallization-problem.7247/#post-31029 przejrzysty link
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Używam kwasu L-winowego (87-69-4) do oddzielenia wolnej zasady metylowej. Po zestaleniu dodaję metanol i mieszam, aby oddzielić ciało stałe. Następnie ekstrahuję fałszywą wolną zasadę metylową z roztworu metanolu. Wolną zasadą w tym czasie powinna być D- FB, prawda? Uzyskałem ten rodzaj kryształu po zakwaszeniu i rekrystalizacji, ale powinien to być D-metyl. Dlaczego stan krystalizacji jest taki sam jak w przypadku wspomnianego kwadratowego płatka? W tym momencie powiedziałeś, że jest to L-metyl. Czy mam rację? Czy coś jest nie tak.
 

Attachments

  • fEsbizhgXK.jpeg
    fEsbizhgXK.jpeg
    4 MB · Views: 71
  • hjMrXy2PNi.jpeg
    hjMrXy2PNi.jpeg
    3.8 MB · Views: 75

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Witaj, wypróbuj ten produkt. Z wyglądu nie ma pewności, że jest to L-met. Kiedy SWIM podzielił produkt, kryształy wyglądały podobnie i był to izomer D. Jak się dowiesz co to jest na zdjęciu to daj znać
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Ok, poproszę ludzi o używanie tego produktu, ponieważ nie mam doświadczenia z tym produktem, więc nie wiem, jaki jest prawidłowy smak i odczucia D-METH i racemic. Przyjdę tu ponownie po wypróbowaniu odpowiedzi.

Skrystalizuję również kolejną filiżankę L-metylu i spróbuję ją skrystalizować, aby obserwować stan i poprosić innych o wypróbowanie.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Atden5h3Y9

Jest to wyraźnie D-metamfetamina sprzedawana przez jednego z naszych europejskich dealerów, a następnie opublikuję racemiczną metamfetaminę, która jest dla nas normą w przypadku kartelowej metamfetaminy w USA
Zauważ, że jest dłuższa i chudsza niż L, ale krótsza i szersza niż D.
Cz3FdtLb5y
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Jedna dość ważna rzecz dotycząca czeskiego pervitinu, który wykorzystuje toluen. Na czeskich ulicach można dostać 90% mokrych rzeczy zawierających toluen. Daje to efekt "szybkiego rozgrzania" podczas aplikacji. Z odłamkami metamfetaminy czujesz "szczypanie" z powodu HCL. Czeski pervitin zawiera również wiele niezrównoważonych resztek (tutejsi producenci nie dbają o czystość) ... takich jak jod, a czasem kwas z ogniw baterii. (To może zaszkodzić życiu!)
+Często można też znaleźć "przegrzane brązowe gówno", które może utrzymać cię przez długi czas...
W czeskim pervitinie nie chodzi o czystość, ale i tak można poczuć się szybciej niż przy metamfetaminie 90%+.
Czysta meta jest gładka. Pervitin jest jak ostry papier ścierny.

Brałem wiele rodzajów mety. Czeskie gówno jest bardziej szalone i niebezpieczne.

Czescy narkomani zwykle nie chcą czystych kryształów, ponieważ nie czują się dobrze.
Mam teraz Crystal z Holandii, kumple mają za mało...
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Szkoda, że nie ma szczegółowej procedury gotowania czeskiej mety.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Co masz na myśli? Rozumiem, że standardowy proces oparty na pigułkach (pseudo)efedryny przy użyciu czerwonego fosforu i jodu jest dobrze udokumentowany, zarówno w literaturze, jak i w filmach tutaj na BB.
 
View previous replies…

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Mam tu na myśli "czeską drogę". Jest to reakcja trwająca około 1 godziny z użyciem kwasu fosforowego. Jod dodawany jest stopniowo. Niestety dokładna procedura nie jest tutaj udokumentowana. Jest ona stosowana w całej Republice Czeskiej.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Przytoczę częściową procedurę:
czerwony fosfor, jod pseudoefedryna stosunek 0,3-1-1 i kwas fosforowy. pse miesza się z fosforem, umieszcza w kolbie, zalewa kwasem, aby uzyskać konsystencję gęstego syropu. podgrzewa się do 110 stopni, następnie dodaje jod 10 razy po 2 minuty. Ostatnia szansa będzie w temperaturze 127 stopni i utrzymujesz zakres temperatur 127-135 przez co najmniej 40 minut. gasisz reakcję wodą, filtrujesz do toulena i alkalizujesz do ph13+, filtrujesz, zakwaszasz i używasz najlepszego matrosa, jaki kiedykolwiek miałeś.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Nie mogę dostać się bezpośrednio do pieca. Ci, których znałem, są w więzieniu. Tutaj, w Czechach, jest wiele takich kuchenek, ale nie znam nikogo, kto by je wysyłał. Zasadniczo gotuje się w ten sposób tylko tutaj. Ta procedura jest niebezpieczna, jeśli nie przestrzega się jej dokładnie, może dojść do eksplozji, dlatego prawdopodobnie nie jest pokazywana dokładnie nigdzie na bbgate, czego żałuję, ponieważ jest szybka i bardzo silna.
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
masz na myśli kwas fosforowy h3po3? osobiście nigdy nie znalazłem dużej różnicy między gotowaniem sudo z rp/i lub h3po3, poza tym, że kwas gotuje się szybciej.
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
Wielu facetów na starych forach wetdream lub na vespiary dużo gotowało z h3po3.
Nauczyłem się przez wideo od trampa około 10 lat temu
 

JesusCrystal

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Mar 4, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Kiedy przeczytałem to tutaj, na początku pomyślałem, że to zabawne, ale teraz, kiedy o tym myślę, wszystko, co tu piszesz, absolutnie mnie przeraża i w końcu to rozumiem.

Jestem z Czech i aktywnie gotuję od prawie 10-12 lat, a wcześniej regularnie pomagałem dwóm mistrzom ze starej szkoły od 15-16 roku życia, którzy gotują od urodzenia.


To, co tu wszyscy piszecie, to bzdury na pół gwizdka, a raczej tylko teoretyczna chemia, która do niczego wam się nie przyda.


Od ponad roku szukam tu jakiejś wyższej wiedzy, jestem entuzjastycznie zaskoczony jak mądrzy są tu ludzie, którzy wiedzą i potrafią wszystko.


Przez jakiś czas miałem złudzenie, że jestem tylko podrzędnym kucharzem, który ma tylko jakąś ogólną wiedzę z chemii... za wszelką cenę chciałem poznać inne sposoby niż nasz, czeski....


teraz wcale się nie dziwię, że tu na rynku farmaceutycznym ludzie zachwalają jakiś produkt, a jednocześnie nawet nie wiedzą jak działa prawdziwe PIKO i kłócą się z jedną czy dwiema osobami, które mają rację, że to gówno warte.


Szukałem czegoś, co nie istnieje... W rzeczywistości znalazłem - moją dumę.

I PRZESTAŃ NAZYWAĆ TO PERWITYNĄ, tak nazywała to firma Temler Werke podczas II wojny światowej


MAMY PIKO, SKURWYSYNY :-*
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Wyluzuj koleś, cieszymy się, że cię mamy. Większość z nas tutaj nigdy nie gotowała, nie posiada formalnego wykształcenia w zakresie chemii organicznej i nie twierdzi ani nie udaje, że jest inaczej. Wszelkie porady lub stwierdzenia dotyczące gotowania poza samouczkami wideo lub obszernymi artykułami należy traktować z dużym przymrużeniem oka.

Jeśli chcesz przynieść korzyści społeczności i podzielić się swoim przepisem lub omówić konkretne aspekty gotowania (proporcje, czas, szybkie/wolne dodawanie składników itp.), twoja wiedza będzie bardzo mile widziana. Możesz to zrobić tutaj, w tym wątku, na https://bbgate.com/b/Czech/ lub gdziekolwiek uznasz to za stosowne.

Jeśli chodzi o nazwę, użyłem "pervitin" jako półformalnej nazwy, która jest najczęściej używana w wiadomościach i literaturze, która byłaby najlepsza dla anglojęzycznych odbiorców.
 

miketate

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Kartel przeniósł się do laboratoriów p2p około 08/09 pseudo został rozprawiony... Zastanawiałem się, dlaczego po prostu nie wezmą trochę żywej kultury z Indii i nie zrobią własnego L-PAC, a następnie nie zrobią pseudo z lpac (pseudo jest jedyną, która NIE jest w jakiś sposób racmiczna...). Pseudo meta jest najlepsza, ponieważ zawiera wszystkie odpowiednie cząsteczki, które przywracają zahamowania dopaminowe i zwiększają produkcję dopaminy, podczas gdy racmic zawiera połowę dobrego euforycznego narkotyku dopaminowego i połowę tego szybkiego gówna, które działa na produkcję norepinefryny i przywraca zahamowania...

Kartel faktycznie zatrudnił zespół badawczo-rozwojowy, aby stworzyć proces recyklingu połowy racmic meth, która działa na noradrenalinę... używają katalizatora innego niż racmic i destylują go, aby wyprodukować około 85/15 dopaminy do szybkiego narkotyku noradrenaliny, a wraz z nim wiele zanieczyszczeń (do destylacji używają jeszcze moon shine), a następnie oczyszczają brązowe kryształy / płynną zupę mety acetonem, a następnie otrzymujesz czyste, przezroczyste / białe kryształy....

Szaloną rzeczą jest to, że niektórzy ludzie preferują racemizację metamfetaminy nad wybranym izomerem, a nawet stosują proces racemizacji metamfetaminy.

Rzecz w pseudo polega na tym, że dosłownie zawiera cząsteczkę mety, a jedyną rzeczą, którą się z nią robi, jest redukcja w celu oderwania 1 kawałka pseudo cząsteczki i bam, masz metę...

Metamfetamina p2p ma wysoką czystość, ALE NIEPRAWIDŁOWOŚCI, KTÓRE ZOSTAŁY W PRODUKCIE KOŃCOWYM, SĄ BARDZO TOKSYCZNE.
 
Top