Izomeryzacja kannabidiolu (CBD) do psychoaktywnych kannabinoidów

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
@William Dampier Bardzo doceniam twoje spostrzeżenia. Jeszcze raz dziękuję. Wykonujesz tutaj heroiczną pracę. Powinniśmy stworzyć własne nagrody Nobla dla darknetu, ponieważ wyraźnie pomagasz ludzkości.

Czy ktoś wie, jak rozpuścić CBD w wodzie (jeśli to w ogóle możliwe)? Znalazłem na YouTube sklepy sprzedające CBD rozpuszczalne w wodzie i podejrzewam, że jest to w jakiś sposób "sztuczka" z roztworem, w którym znajduje się CBD, ale jak oni to robią?

Pytam, ponieważ czysty etanol "do picia" kosztuje tutaj dużo ze względów podatkowych (alkohol do picia jest wysoko opodatkowany, więc opodatkowują również etanol, aby uniknąć kupowania go przez ludzi do tworzenia własnych "bimbrowni"). Może mógłbym używać metanolu? Myślę, że mógłbym również użyć jakiegoś oleju, takiego jak Toluene (?), ale myślałem, że taniej byłoby użyć wody destylowanej (w której CBD nie rozpuszcza się wystarczająco dobrze, co powoduje uwięzienie CBD we własnym oleju, który nie dotyka roztworu). Niestety nie mam płyty grzewczej z mieszadłem, mam płytę grzewczą i mieszadło, ale są to oddzielne urządzenia).

Przepraszam, jeśli zadaję pytania noob: Dopiero niedawno zacząłem interesować się chemią i żałuję, że nie studiowałem jej zamiast tego, co robię teraz.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Powinieneś sprawdzić książkę napisaną przez "Michaela Valentine'a Smitha", pseudonim innego znanego chemika psychodelicznego i po prostu fantastycznego wszechstronnego chemika, zatytułowaną Chemia psychodeliczna. Została ona napisana, jak sądzę, w latach 70-tych. Zawiera również sporo informacji na temat chemii konopi indyjskich... te rzeczy nie są nowe, podobnie jak anologi, które zostały stworzone głównie przez rząd USA.
To zabawne, ponieważ filmy takie jak Pineapple Express sprawiają wrażenie, jakby rząd USA opracował najsilniejszą marihuanę na świecie.
Dlaczego mieliby się tym przejmować, skoro mieli chemików pracujących nad D9-THCO! Należy pamiętać, że większość Thco sprzedawanego na całym świecie to d8-thco, które jest nieco słabsze IME.
To dobra książka, chociaż jestem pewien (no cóż, wiem), że sprawy poszły naprzód w odniesieniu do niektórych syntezatorów - to tak, jakby pihkal był teraz oczywiście przestarzały pod względem dostępnych prekursorów - w większości.
Myślę, że wiele osób uważa, że to "po prostu gotowanie CBD w kwasie - jakimkolwiek kwasie, a otrzymasz 100% d9-THC - nie mówię, że ty, ale widziałem idiotów na Reddicie pytających o to z 0 sprzętem analitycznym - to jest rzecz, która przeraża mnie w pracy z kannabinoidami - są tak lepkie i ogólnie denerwujące! Zastanawiałem się nad zrobieniem tego samemu, a potem pomyślałem o tym lepiej, gdy zdałem sobie sprawę, że nie ma sposobu, aby sprawdzić, co masz, chyba że jesteś podłączony do uniwersytetu.
Przy okazji, Hamilton ma świetny podcast z nim, kilka naprawdę interesujących rzeczy pojawia się podczas 2-godzinnej dyskusji.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Izomeryzacja CBD do THC przy użyciu kwasu cytrynowego

Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa, przynajmniej udawanie profesjonalnego chemika podczas wykonywania eksperymentu, noszenie okularów i rękawiczek oraz posiadanie pod ręką gaśnicy

Ważne jest, aby pamiętać, że proces ten ma na celu wykorzystanie łatwo dostępnych materiałów i odczynników oraz przekształcenie CBD w THC tak wydajnie, jak to możliwe, zarówno pod względem wydajności, jak i czasu, i nie jest porównywalny z profesjonalnymi technikami laboratoryjnymi.

Odczynniki.
Kwas cytrynowy
CBD
Woda destylowana
Wodorowęglan sodu lub węglan sodu
Rozpuszczalnik niepolarny

Sprzęt:
Mała kolba (nie napełniać kolby do wrzenia więcej niż do połowy)
mały skraplacz Leibiga (200 mm będzie w porządku)
Mała pompka do skraplacza, może być pompka akwariowa
Mała rurka pasująca do złączki skraplacza
Małe wiaderko, do którego można włożyć pompkę
Źródło ciepła odpowiednie dla kolby, najlepiej płaszcz grzewczy z mieszadłem magnetycznym
Paski testowe PH
Waga z dokładnością do grama
Lejek dozujący


Izomeryzacja.

Określ wielkość partii, a następnie określ, ile wody chcesz użyć. Możesz zejść tak nisko, jak 1gr H2O:1gr CBD, ale możesz też użyć więcej wody, aby mechanika była nieco łatwiejsza. W przypadku partii o wadze 1 g zwykle używam 5 g wody, a w przypadku partii o wadze 5 g zwykle używam 10 g wody.

Dodaj żądaną ilość wody destylowanej do gotującej się kolby za pomocą małego mieszadła. W tym celu należy dodać co najmniej 15% wagowo wody do bezwodnego kwasu cytrynowego klasy spożywczej. (Tak więc 1 g wody będzie zawierał 0,15 g kwasu cytrynowego, nie ma znaczenia, ile CBD użyjesz). Przymocuj chłodnicę zwrotną do kolby i zabezpiecz ją metalowymi klipsami i zaciskami. Napełnij chłodnicę i pozostaw pompę akwariową włączoną w trybie ciągłym. Włącz mieszanie do ~75 rpm, podgrzej do ~120C i doprowadź roztwór do wrzenia. Refluksować przez 4 do 12 godzin, w zależności od pożądanej mieszanki CBD/D8/D9. Im dłużej trwa reakcja, tym więcej D8 i mniej D9. Ja preferuję około 8 godzin. Możesz przeprowadzić małe testy wsadowe, aby sprawdzić, jakie czasy reflow dadzą pożądany produkt. Jeśli chcesz uzyskać 100% D8, przeprowadź reakcję przez 10-12 godzin lub do uzyskania negatywnego wyniku testu.

Obróbka końcowa.

Neutralizacja: Po upływie wyznaczonego czasu wyłącz źródło ciepła i pozwól roztworowi ostygnąć do temperatury pokojowej. Pamiętaj, że twój cel jest nierozpuszczalny w wodzie i jest ciałem stałym w temperaturze pokojowej. Po schłodzeniu w kolbie powinny znajdować się duże kawałki stałego produktu unoszące się na powierzchni wody i przylegające do ścianek kolby. Zneutralizuj kwas cytrynowy za pomocą wodorowęglanu sodu (3 mole wodorowęglanu sodu na 1 mol kwasu cytrynowego). Wodorowęglan można dodać bezpośrednio do roztworu i sprawdzić pH lub przygotować stężony roztwór wodorowęglanu i dodać go do kolby. Sprawdź pH papierkiem, aby potwierdzić ~7 pH (nie musi być dokładne, 6-8 jest w porządku).

Ekstrakcja.

Następnie w tej kolbie dodaj porcję NPS. Będziesz musiał poeksperymentować, aby zobaczyć dokładnie najmniejszą ilość, jaką możesz użyć, ale docelowa cząsteczka jest łatwo rozpuszczalna w DCM lub EtOAc w temperaturze pokojowej. dla partii 5 g zwykle używam ~ 20-30 ml DCM. obróć NPS i zobaczysz, że produkt się rozpuścił. Oddziel fazę wodną i wyrzuć ją (ja robię to w rozdzielaczu). Przemyć NPS równą ilością dH2O (20 ml NPS z 20 ml dH2O), aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia fizycznie uwięzione/wchłonięte przez produkt. Ponownie oddzielić. Jeśli faza organiczna stanie się mętna, oznacza to, że wchłonęła trochę wody. Wysuszyć za pomocą MgSO4, aż roztwór ponownie się wyklaruje. Zdekantować lub przefiltrować w celu usunięcia MgSO4.

Wyizoluj produkt.

Produkt jest teraz rozpuszczony w NPS. W idealnym przypadku można wyodrębnić i poddać recyklingowi ten NPS, znacznie zmniejszając w ten sposób koszty i wpływ na środowisko. Jeśli nie jest to możliwe, można po prostu podgrzać roztwór, aby umożliwić odparowanie NPS. Operację tę należy przeprowadzić w dobrze wentylowanym miejscu
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Jak długo muszę refluksować, aby uzyskać d9, jeśli używam kwasu siarkowego i etanolu?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Próbowałem tego i dostałem złotą pastę, nie wiem, czy po prostu muszę pozwolić jej wyschnąć, ale nie wydaje się być użyteczna w żaden sposób, gdzie mogłem to zepsuć w twojej opinii?
 

Roberto Cofresí

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 18, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Jak możemy połączyć te 2 patenty? Aby uzyskać wysoką wydajność, wysoką czystość THC z CBD
 

Attachments

  • 97CocKbUe0.pdf
    2.1 MB · Views: 868
  • xkXngBU8FT.pdf
    1.6 MB · Views: 833

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Produkcja kannabidiforolu (CBDP) z CBD obejmuje dekarboksylację, w której CBD jest podgrzewane w wysokiej temperaturze (około 130-150 °C) w celu usunięcia grupy karboksylowej, w wyniku czego powstaje CBDA. CBDA jest następnie przekształcany w CBDP poprzez hydroksylację, przy użyciu enzymów takich jak peroksydaza.

Proces obejmuje następujące etapy:

  1. Przygotowanie niezbędnych materiałów: CBD, nadtlenek wodoru, enzym peroksydaza, etanol, hydroksyloamina i inne materiały reaktywne.
  2. Dekarboksylacja: CBD jest podgrzewane w wysokiej temperaturze (około 130-150 °C) w celu usunięcia grupy karboksylowej, w wyniku czego powstaje CBDA.
  3. Hydroksylacja: CBDA jest traktowany hydroksyloaminą i nadtlenkiem wodoru, a następnie mieszany z enzymem peroksydazy, który katalizuje reakcję hydroksylacji w celu przekształcenia CBDA w CBDP.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Składniki:

10 g CBD (kannabidiol) w proszku
50 ml etanolu
1 ml roztworu enzymu peroksydazy
50 ml 30% roztworu nadtlenku wodoru 50 ml kwaśnej wody (pH 4)

Sprzęt:

Probówka
Termometr
Mieszadło
Pipeta

Przygotowania:

Przygotuj cały sprzęt i materiały. Wyczyść i wysterylizuj sprzęt.

Kroki:

Odważ 10 g proszku CBD i dodaj go do probówki.Dodaj 50 ml etanolu do probówki.Dodaj 1 ml roztworu enzymu peroksydazy do probówki.Dokładnie wymieszaj zawartość probówki za pomocą mieszadła.Dodaj 50 ml 30% roztworu nadtlenku wodoru do probówki powoli mieszając.Monitoruj temperaturę mieszaniny za pomocą termometru, upewniając się, że utrzymuje się ona w zakresie 20-30°C.Pozwól mieszaninie reagować przez 2 godziny, mieszając od czasu do czasu.Dodaj 50 ml kwaśnej wody (pH 4) do probówki testowej i dobrze wymieszaj.Wyodrębnij powstałą mieszaninę za pomocą pipety i przenieś ją do rozdzielacza.Pozwól mieszaninie rozdzielić się na dwie warstwy, z których górna to kannabidiforol.Ostrożnie spuść górną warstwę do czystego pojemnika i wyrzuć dolną warstwę.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
1. Czy ipad będzie działał zamiast etanolu?
2. Roztwór peroksydazy jest potrzebny w jakim stężeniu? jest 150 jednostek na miligram, jest 250 jednostek na miligram.
3. czy proszek izolatu cbd musi zostać podgrzany przed tą reakcją? Ponieważ jeśli go podgrzejesz, stopi się.
 

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Co oznacza "10M" NaoH? Ile to jest? Również 2,80 min i 3,40 min? Nie rozumiem, czy ktoś może to wyjaśnić?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Nie wiem, czy to naprawdę działa
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Nie ma sposobu na wytworzenie CBDP z CBD, musisz zsyntetyzować CBDP z rezorcynolu i olivetolu. Występuje on naturalnie, ale tylko w bardzo śladowych ilościach.

Przekształcenie CBD w mieszankę THC jest niezwykle proste. Wystarczy rozpuścić CBD w rozpuszczalniku alkanicznym (stosunek 1:2, 100 g CBD: 200 ml rozpuszczalnika), dodać gram pTSA (lub kilka kropli HCl) i mieszać przez noc w temperaturze pokojowej. Przemyć rozpuszczalnik kilkoma płukaniami 5% sody oczyszczonej, kilkoma płukaniami solanką, a następnie kilkoma płukaniami czystą wodą. Odparuj rozpuszczalnik, a następnie oddestyluj próżniowo pozostały olej (jeśli nie destylujesz próżniowo lub nie wykonujesz chromatografii, będzie miał więcej zanieczyszczeń).
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Jeśli chodzi o rozpuszczalnik, pentan działa równie dobrze jak heptan. Heksan również działa dobrze, ale trzymaj się z dala od heksanu, ponieważ jest bardziej toksyczny.
 

LilianaHickman

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Interesujący temat! Kluczowe jest zrozumienie izomeryzacji CBD. Jeśli jesteś ciekawy bezpiecznych i renomowanych produktów CBD, sprawdź https://releaf.co.uk, aby uzyskać więcej informacji. Wiedza to potęga, jeśli chodzi o kannabinoidy!
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Dawno temu próbowałem izomeryzować CBD do THC. Działa to dobrze przy użyciu 26% HCL jako katalizatora kwasowego i 80% etanolu jako rozpuszczalnika. Niemniej jednak, konieczne były 24 godziny refluksu.

Rzeczywiście, w moim pierwszym teście, przy 8 godzinach refluksu, bardzo mało CBD uległo izomeryzacji.

Radziłbym więc każdemu, kto próbuje tej reakcji, aby okresowo testował swoje medium reakcyjne: po prostu weź próbkę bieżącej reakcji i umieść ją w wodnym roztworze NaOH lub KOH. Jeśli zabarwi się na fioletowo, oznacza to, że pozostało jeszcze dużo CBD.

W moim przypadku dopiero po 24 godzinach test nie zmienił koloru na fioletowy.

Pod koniec 24-godzinnego refluksu etanol zmienił kolor na żółty, został odparowany, a w naczyniu do odparowywania pozostał pomarańczowy olej.

Czytałem w kilku źródłach, że im dłuższy czas refluksu, tym więcej delta 9 przekształca się w delta 8, więc musisz znaleźć dobry czas refluksu, aby CBD izomeryzowało wystarczająco, ale delta 9 nie przekształca się w pełni w delta 8, chyba że tego właśnie chcesz.

Co więcej, obecność wody ułatwia konwersję delta 9 do delta 8 (najwyraźniej), więc przeprowadzenie tej reakcji w apolarnym rozpuszczalniku z kwasem, takim jak kwas p-toluenosulfonowy, niewątpliwie dałoby wyższą wydajność delta 9.

Niektórzy ludzie używają wodnego hcl w apolarnym rozpuszczalniku z silnym mieszaniem w celu zmieszania dwóch niemieszających się rozpuszczalników i najwyraźniej to też działa.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Czy mogę używać wosku cbd dab lub 15% oleju cbd lub 30% pasty cbd lub potrzebuję proszku cbd?
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
Przeprowadziłem reakcję z HCL

Refluksowałem przez 4 godziny, ostudziłem do ph 9, aby przeciwdziałać kwasowi, ale nie wiem, czy zrobiłem to dobrze. Włożyłem pod przykryciem do zamrażarki i przefiltrowałem. Kiedy cały alkohol i woda wyparowały, dodałem czysty alkohol, przefiltrowałem i pozostawiłem do wyschnięcia.
Załączam zdjęcia efektu końcowego.

Ma dziwny zapach, nie pachnie źle, ale nie pachnie też dobrze, jak kwiat, który nie pachnie dobrze ani źle, ale ma silny zapach.

Wyczyściłem go wodą i pozostawiłem do wyschnięcia, ale nadal pachnie tak samo

Jest jak czysty olej THC, ale ma czerwono-brązowy kolor.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Tak, to wygląda jak prawda, zrozumiesz, kiedy będziesz przeprowadzać biotesty. Aby uzyskać większą czystość, należy to destylować. Ale ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele opcji rozpuszczalników i katalizatorów w izomeryzacji. Warunki z ogrzewaniem lub chłodzeniem. Lub w temperaturze pokojowej. Istnieją selektywne metody uzyskiwania jednego izomeru z wysoką wydajnością. W przyszłości będziemy publikować raporty na temat różnych metod izomeryzacji, z wyjątkiem tematu przedstawionego w tym artykule.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
YcCNL3zExF


N7MKfL1CUv
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Próbowałem refluksować izolat cbd kwasem cytrynowym w dh2o, po ekstrakcji etoakiem i odparowaniu otrzymałem niezwykle lepką złotą żywicę, ma słaby zapach cytryny, nawet jeśli zneutralizowałem kwas wodorowęglanem sodu. Nie wiem, czy zrobiłem to dobrze.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
GqYXjsEBI7


Gotowałem CBD i przez pomyłkę dodałem NAoh do mieszanki, myślę, że izomeryzacja została zatrzymana. Powstały 2 warstwy, czy ktoś może mi powiedzieć co powstało? Czy to dobry sposób na ekstrakcję ekstraktu THC?

Używam metanolu i HCL
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,668
Solutions
3
Reaction score
2,771
Points
113
Deals
1
Witaj, na jakim etapie dodałeś NaOH?

Odpowiedź może dać analiza HPLC.
 
View previous replies…

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
Po dodaniu Naoh obie fazy rozdzieliły się i reakcja chyba się zatrzymała. Próbowałem go umyć na wiele sposobów, ale nie mogę pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu.
 

cvvvxa

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
bazy konwertują cbd (thc nie jest konwertowany) do niektórych pochodnych chinonu. wierzę, że różne rozpuszczalniki mogą być użyte do oddzielenia go od thc, ale nie pamiętam, które również w jakiej literaturze zostało to opisane, również dlatego, że jest zielony (zakładam) niektóre zanieczyszczenia roślinne również mogą być utlenione.
 
Top