Question Milyen gyógyszerektől tudok jól aludni

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Milyen gyógyszerektől tudok jól aludni
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
203
Reaction score
206
Points
43
A válasz mindig attól függ, hogy miért van szüksége elegendő alvásra. De itt van egy hozzávetőleges lista az alvászavarok kezelésére használt gyógyszerekről.

Benzodiazepinek: A benzodiazepinek, mint például a diazepám (Valium) és a temazepám (Restoril), fokozzák a gamma-aminovajsav (GABA) nevű neurotranszmitter hatását. A GABA segít gátolni az idegsejtek aktivitását, ami nyugtató és nyugtató, alvást elősegítő hatásokat eredményez.

Nem-benzodiazepin receptor agonisták: Ezek a gyógyszerek, köztük a zolpidem (Ambien) és az eszopiklon (Lunesta), szintén fokozzák a GABA hatását, de a GABA-A receptoroknak nevezett specifikus receptorokra hatnak. A benzodiazepinekhez hasonló nyugtató tulajdonságokkal rendelkeznek, de általában rövidebb a hatásuk időtartama.

Melatonin-agonisták: A melatonin egy olyan hormon, amelyet a szervezet természetes módon termel az alvás-ébrenlét ciklus szabályozására. Az olyan gyógyszerek, mint a ramelteon (Rozerem) utánozzák a melatonin hatását, és segítenek az alvásminták szabályozásában, különösen a cirkadián ritmusú alvászavarokban szenvedő egyéneknél.

Orexinreceptor-antagonisták: Az orexin az ébrenlét elősegítésében részt vevő neurotranszmitter. Az olyan gyógyszerek, mint a suvorexant (Belsomra) blokkolják az orexin hatását, és az agyban lévő ébredést elősegítő pályák gátlásával elősegítik az alvást.

Antidepresszánsok: Bizonyos antidepresszánsokat, mint például a trazodon (Desyrel) vagy az amitriptilin (Elavil), néha off-label írnak fel az álmatlanság kezelésében szedatív hatásuk miatt. Ezek a gyógyszerek úgy működhetnek, hogy befolyásolják a különböző neurotranszmittereket, köztük a szerotonint és a noradrenalint, amelyek befolyásolhatják az alvási mintákat.

Antihisztaminok: Egyes vény nélkül kapható alvássegítők antihisztaminokat tartalmaznak, mint például a difenhidramin (Benadryl) vagy a doxilamin-szukcinát (Unisom). Ezeket a gyógyszereket elsősorban az allergia kezelésére használják, de álmosságot is okozhatnak, így hasznosak lehetnek rövid távú alvássegítésre. Másnap azonban maradék álmossághoz és kognitív zavarokhoz vezethetnek.

Barbiturátok: A barbiturátok, mint például a fenobarbitál, régóta használatosak nyugtató-hipnotizáló szerként. Használatuk azonban a biztonsági aggályok és a biztonságosabb alternatívák elérhetősége miatt csökkent. A barbiturátok a GABA-receptorokra hatnak, és nyugtató hatást fejtenek ki, de más altatókhoz képest nagyobb a túladagolás és a függőség kockázata.

Gyógynövény-kiegészítők: Bizonyos gyógynövény-kiegészítőket potenciális alvásindukáló hatásuk miatt hoznak forgalomba. Ilyen például a valeriánagyökér, a kamilla és a levendula. Bár egyesek hasznosnak találhatják ezeket, a hatékonyságukra vonatkozó bizonyítékok korlátozottak, és biztonságosságuk és minőségellenőrzésük változó lehet. Ajánlatos konzultálni egészségügyi szakemberrel, mielőtt gyógynövény-kiegészítőket használna alvás céljából.

Én azt javasolnám, hogy az utóbbiakkal kezdjük, az antidepresszánsokat és a barbiturátokat pedig egyáltalán nem szabad altatóként használni. A CNS-aktivátorok használatával járó nehéz helyzetekben a benzodiazepinekre lehet figyelni. Ezeket azonban rendszertelenül és az adagok szigorú betartásával kell használni.

Fontos megjegyezni, hogy bár az altatók rövid távon hatékonyak lehetnek, általában átmeneti használatra ajánlottak. Az altatók tartós vagy túlzott használata toleranciához, függőséghez és egyéb káros hatásokhoz vezethet (kivéve talán a gyógynövényeket).
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Hosszú ideig szedett altatókat = jól működnek, de később nem fog elaludni, mint egy normális ember. Most már nem szedek gyógyszert - csak 15 mg melatonint, és ez sokkal jobb, mint a benzodiazepinek, amelyek zombivá tesznek.

Egészségedre
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Elég alacsony dózisú THC-t használok. Csak azért, hogy elkerüljem a kábultságot. Remekül működik.
Egyébként...Melatonin.
 
  • Like
Reactions: T 3
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Hogyan szereti fogyasztani a THC-t alváshoz?

Általában elszívom, de arra gondoltam, hogy egy nap egy finom italt is összekeverek valamilyen folyékony THC-vel.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Nos, mert mogyoróvaj/csokoládéfüggő vagyok. Magam készítem a saját cukorkáimat.
Csak elhoztam néhány cukorkaformát a boltból. Reeces mogyoróvaj (chips a cukorkakészítéshez)
és belekevertem az előre elkészített kókuszolajos konzervemet. Végtermék = kis rudak vagy mackók.
Nem eszem őket minden este. Talán hetente néhányszor.
Olyanokat is készítek, amelyekben van egy réteg csokoládé és reeces. Aztán hozzáadok egy réteg darált pekándiót vagy mogyorót.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
A francba :D Van róla nyugtája, amit el tudna küldeni? Mivel nem eszem mások által készített élelmiszert, ezt magamnak kellene megtennem. :D :D
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Nincs igazán hivatalos receptem, de ki tudom fektetni.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Letölthettem egyet a webről a kána kókuszolajhoz, de szeretném látni, ha hozzáadna néhány csavart.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Évente egyszer vagy kétszer készítem el a Canna infundált kókuszolajat.
Így azt készíthetek, amit csak akarok. Egy lezárt üvegben tartom. Mint a bal oldalon.
 

Attachments

  • MEIHPWGXrb.PNG
    MEIHPWGXrb.PNG
    1.1 MB · Views: 102

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Akkor ezeket megveszem. Olvaszd fel őket, és lassan keverd bele a canna olajomat. Néha ezzel egyidejűleg egy kis csokoládét is beolvasztok, és azt is átitatom a canna-olajommal. A csokoládéhoz. Én csak hasonló csokoládéforgácsot használok, amit édességkészítésre szánnak. Azt hiszem, a "cukorkakészítésre szánt" kifejezés fontos.
 

Attachments

  • YMOstf8Rgy.PNG
    YMOstf8Rgy.PNG
    240.5 KB · Views: 88

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Aztán csak öntsd bele a formáimba. Ami a jobb oldali első képen látható. Egyet a rudakhoz és egyet a medvékhez.
A medveformát eredetileg azért kaptam, hogy megpróbáljak gumicukrot készíteni.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Ez különbözik attól, hogy milyen mg-ot választok. Csak előkapom az ole számológépet. Ez azonban nem pontos.
Úgy számolom, hogy mindegyik 10-12mg/rúd/medve.
Ki kell jelentkeznem, és munkába kell mennem, de később megpróbálok részletesebb információkat közzétenni.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
A melatonin a múltban jól bevált számomra. De mostanában szigorúan 5-10mg THC / CBD 1:0,5 arányban fogyasztok.
körülbelül egy órával lefekvés előtt. Többé nem kelek fel az éjszaka közepén, és 6-8 órát alszom rendesen.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Nagyon szeretnék THC-t fogyasztani alvás előtt, de csak CBD miatt, ha THC-t veszek be az autó használata előtt, akkor elítélnének járművezetésért, ha kábítószeres állapotban vezetnék járművet. Ez itt szívás, és börtönbe kerülhetsz, akárcsak részegségért.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
A jó öreg kannabisz :)

Imádom a Strawberry Short Cake Cali Weed Strain-t aludni, szó szerint olyan az íze, mint egy epres rövid torta, és úgy csapódik beléd, mint egy vonat teljes sebességgel. :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
1 liter sör és úgy fogsz aludni, mint egy gyerek😌
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Elég hamar unalmassá válik, és a sör olyan lesz, mint a víz. :D :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Szükséges hennesy)
Vagy próbálja ki a valerianát pezsgővel)
De könnyű túladagolni, a végén úgy érzed magad, mint egy zöldség)
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
A jó öreg Henny :D

Alváshoz maradok a füvemnél, izgalomhoz maradok a kokainnál...Egyszerű ember vagyok... :D
 
Top