Higany(II)-nitrát szintézis az ezt követő Al/Hg előállításával. Videó kézikönyv.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Rossz, mert tömény salétromsav van benne. Továbbá az NO2-t barna gázként kapja.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Igen, Pennywise képlete helyesebb, amely NO2-t állít elő.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Igen, igaza van. Helyesbítek, le a kalappal uram.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Kiszámíthatom a koncentrációt a sűrűségével? Nitrit oldat súlya térfogat szerint osztva, mivel a víz 1 g/ml, és pontosan tudom, hogy mennyi sót kaptam, ahelyett, hogy a theroetikai élesztőre támaszkodnék?

Egy mól Hg egy mól sót eredményez. Egy termometár (2gr) körülbelül 3,24 gramm sót eredményez. Nem tudom, hogy elméletileg mennyi szükséges 12gr Al amalgámozásához, nem találtam egyenletet a neten, de rendkívül kevésnek tűnik. Ha ez igaz, akkor 1 termometarból 10 adagot lehet kapni.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Miért kell hőmérőkkel bíbelődni? :). Ez csak most érkezett: 200 + higanykapcsoló az Ebayről, összköltség kb. 12 euró. Számításaim szerint körülbelül 80 gramm higanyt tartalmaznak. Kicsit macerás lesz kiszedni onnan, de szorgos méhecske vagyok :). Majd csak összezúzom őket egy műanyag edényben, és egy kis lyukú szűrőpapíron keresztül kiszűröm a higanyt.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 488

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Megnéztem ezeket a Mercury kapcsolókat az Alibaba-n, és nem úgy néznek ki, mintha nagyok lennének. Tényleg lehet körülbelül 3 gramm higany az egyikben?
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
hogyan lehet a higany-nitrátot por alakban előállítani? megpróbáltam lefagyasztani, de a higany-só nem csapódik ki.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Hagyja elpárologni a folyadékot.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Alacsony hőmérsékleten a káros gőzök elkerülése érdekében.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Sziasztok, kipróbáltam ezt a lépést, de amikor hozzáadtam a salétromsavat a higanyhoz, nem történt semmi. a salétromsavam koncentrációja nem túl magas, ezért nagyobb mennyiséget adtam hozzá. már elég sokáig hagytam, de nem történt semmi, ezért szerettem volna megkérdezni, hogy esetleg van-e ötletetek, hogy ez miért lehet. köszönöm szépen.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Helló, ha a salétromsav nem elég erős a Hg feloldásához, távolítsa el a Hg-t, és párologtatással koncentrálja azt.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Valószínűleg van néhány Hg(NO3)2, amely vízben oldódik. Szerintem gyenge HNO3 aq oldat van. Ehhez koncentrált savat kell használnia.
A salétromsav aq oldatából nem tud vizet elpárologtatni, csak desztillációt kell végeznie. Legyen óvatos, mert az NO2 felrobbanhat az eljárás során, kerülje a nyílt tüzet.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Köszönöm az információt, erről nem voltam tudatában!
Lehetséges-e a savból MgSO 4 segítségével vizet kivonni az általános .... ???
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
milyen koncentráció yould a minimális, és van valami módja annak, hogy egy magasabb koncentrációt kapjunk desztillálás nélkül? nincs olyan sok üvegedényem, és én tényleg nem akarok kiönteni forró salétromsavat, így szeretném elkerülni ezt a módszert. ha ez nem működik, lehet-e sósavval higany-kloridot képezni? mi lenne az egyenlet ehhez, és milyen koncentrációjú hcl-re lenne szükség? nagyon köszönöm.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nem, nem használhat sósavat. Nem oldja fel a fémeket. A higany-klorid előállításához először higany-nitrátot kell előállítania, majd azt hevítéssel higany-oxiddá alakítania. A higany-oxid elég reaktív, és HCl-lel keverve higany-kloridot lehet előállítani.

És fiam, ha kémia, akkor legalább egy desztillációs berendezésre van szükséged. Ez alapvető dolog. Minimum. Nem olyan drága, csak rendelj az ebay-ről.

Nos, a salétromsav forráspontja 83 C, a vízé, mint tudod, 100 C. Tehát ha forralsz, akkor a salétromsavat forralod ki, nem a vizet. Csak szerezz egy desztillációs berendezést. Törekedj legalább 63-65%-os koncentrációra. Milyen koncentrációval indulsz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Nem, csak a desztilláció. Ezt az eljárást megnézheti a YouTube-on.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Van-e mód arra, hogy a reakciót l ow koncentrációval indítsuk el? A magas hőmérsékletnek fel kell gyorsítania a reakciót, ez elég lenne? Vagy valamilyen katalizátor? Köszönöm szépen
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
De nem maradt le a kérdésemről? Ez létfontosságú.
Milyen koncentrációjú salétromsavval rendelkezik?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Im nagyon sajnálom a salétromsavam van 0,5mol/l azt hiszem, hogy 0,3%, magasabb százalékok nehéz kapni h ere die robbanásveszélyes előírások, köszönöm szépen a segítséget, a legjobbaknak
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ez soha nem fog működni.
A salétromsavat maga is elkészítheti, ha tényleg nem talál eladót. És tudom, hogy ez Európában nagyon nehéz. Nézd meg a Youtube-ot, ott rengeteg videót találsz arról, hogyan kell salétromsavat készíteni. De tömény kénsavra lesz szükséged.
Vagy nézd meg a "Listák" oldalt itt a BB-n. Szerintem ott találsz salétromsavat.
 
Top