Cannabidiol (CBD) izomerizációja pszichoaktív kannabinoidokká

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Az akkumulátorsavval
1. 1 g CBD-t 35 ml 95%-os etanolhoz adtunk egy 50 ml-es kerekfenekű lombikban (RBF).
2 . 70 °C-os forró vízfürdőbe helyeztük.
3 . Miután a CBD feloldódott, 4 csepp 35%-os kénsavat adtunk hozzá az oldat savasításához, pH < 3.
4. Az elegyet 24 órán keresztül 70°C-os vízfürdőben hagytuk refluxálni.
5. Miután ez megtörtént, 5 csepp 10M NaOH-val bázisosítottuk az oldatot, amíg a pH 10 fölé nem emelkedett, ami a kénsavat nátrium-szulfát formájában eltávolítja.
6. Ezután a reakciót szűrtük, hogy eltávolítsuk a nátrium-szulfátot, így a maradék etanolos oldatban csak a kannabinoidok maradtak.
7. A maradék etanolos oldatból csak a kannabinoidok kerültek ki. A 0 órás mintaextrakció eredményeként csak CBD-t találtunk 2,80 percnél, ami megegyezik a 2,80 perces referencia mintákéval. 1 óra elteltével a CBD-csúcs csökkent, de még mindig a fő csúcs volt jelen. Azonban 24 óra elteltével más szennyeződések kezdtek növekedni, például a 2,18 percnél és a 3,40 percnél, amelyekről kiderült, hogy 8-OH-izo-HHC és 9α-OH-HHC. Ezenkívül a D 9-THC és a D 8-THC dublettet találtuk 4,10 percnél és 4,22 percnél. Egy másik csúcsot 3,77 percnél a D 9-THC izomerizációs csúcsának találtak, és azt feltételezik, hogy D 11-THC vagy D 7-THC. Ez a módszer még 24 óra elteltével sem izomerizálta az összes CBD-t. A CBD-csúcs azonban már nem volt a legmarkánsabb csúcs a mintában. A legnagyobb csúcsnak a 3,38 csúcsot találták, amely 9α-OH-HHC volt
.
CjShfZDB9T

Muriatikus savval

1. 1 g CBD-t adtunk 35 ml 95%-os etanolhoz egy 50 ml-es RBF-ben.
2. 70 °C-os forró vízfürdőbe helyeztük.
3. Miután a CBD feloldódott, 47,3 ml 37%-os sósavat adtunk az oldathoz, így a végső koncentráció 0,05%-os HCl lett, amelynek pH-ja 5-nél kisebb.
4. Az oldathoz adtunk egy 0,05%-os sósavat. Az elegyet 24 órán át hagytuk 70 °C-os vízfürdőben refluxálni.
5. A 0 órás mintaextrakció során csak CBD-t találtunk 2,80 percnél, ami megegyezik a 2,80 perces referencia mintákéval. 1 óra elteltével a CBD-csúcs csökkent, de még mindig ez volt a fő jelenlévő csúcs. Azonban 24 óra elteltével más szennyeződések kezdtek növekedni, például a 2,18 percnél és a 3,40 percnél, amelyek 8-OH-izo-HHC-nek és 9α-OH-HHC-nek bizonyultak. Ezenkívül a D 9-THC és a D 8-THC dublettet találtuk 4,10 percnél és 4,22 percnél. Egy másik csúcsot 3,77 percnél a D 9-THC izomerizációs csúcsának találtak, és azt feltételezik, hogy D 11-THC vagy D 7-THC. A fragmentálást elvégeztük, és megállapítottuk, hogy a fragmentáció és az arányok megegyeznek a D 9-THC és a D 8-THC fragmentációjával, ami megerősíti, hogy a D 9-THC és a D 8-THC izomerjéről van szó. Ez a módszer még 24 óra elteltével sem izomerizálta az összes CBD-t. A CBD-csúcs azonban már nem volt a legmarkánsabb csúcs a mintában. A legnagyobb csúcsnak a 3,38 csúcsot találtuk, amely a 9α-OH-HHC volt
.
MHkFgXBj3D

Jeges ecetsavval

1. 1 g CBD-t adtunk 35 ml 95%-os etanolhoz egy 50 ml-es RBF-ben.
2 . 70 °C-os forró vízfürdőbe helyeztük.
3. Miután a CBD feloldódott, 1,909 ml 99%-os jégecetet adtunk az oldathoz, így az 5,2%-os ecetsav végkoncentrációjú lett.
4. A CBD oldathoz 1,909 ml jégecetet adtunk. Az elegyet 24 órán át hagytuk 70°C-os vízfürdőben refluxálni.
5. A 0 órás mintaextrakció során csak CBD-t találtunk 2,80 percnél, ami megegyezik a 2,80-as referencia-mintákéval. Az 1 óra elteltével a CBD izomerizációjának változásai csak a 3,77-nél lévő csúcs növekedéseként voltak kimutathatók, amelyről azt feltételezik, hogy D 11-THC vagy D 7-THC. A 4 óra elteltével a D 9-THC növekedésének észrevehető csúcsát találtuk. 24 órakor a reakciót elemezték, és megállapították, hogy a 11-5 00 -dihidroxi-CBD, 8-OH-izo-HHC, CBD, 10-metoxi-THC és D 9-THC 1,96 percnél, 2,22 percnél, 2,80 percnél, 3,50 percnél és 4,11 percnél találtak. A 3,77 percnél lévő vegyületet találták ezekben a spektrumokban, és 24 óra elteltével ez volt a legnagyobb mennyiségben előforduló vegyület
.
KIAQs4MNao
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Néhány kérdés az ecetes módszerrel kapcsolatban:

  1. Nem kellene-e szódával bármikor leállítani a reakciót? Pl. ha D9-et szeretnék kapni, akkor a 4 órás reakció után adhatok hozzá szódát, igaz?
    1. Mondjuk nem akarom, hogy szóda maradjon: Elpárologtathatom az etanol+ecetet a reakció leállításához, ahelyett, hogy szódát használnék?
      1. Az nem számítana, ha a hőmérsékletet úgy növelném, hogy 5-6h után az összes etanol+ecet elpárolog?
  2. És nem lehet 5%-os ecetsav helyett 15%-os citromsavat használni, aminek ugyanezt az eredményt kellene hoznia?
    Most jöttem rá, hogy az ecetsavnak több értelme van, mert azt a CBD olvadáspontja alatt lehet elpárologtatni. Féltem, hogy hatással lehet az ízre, de valószínűleg lemosható, és 2ml 50ml-ben nem egy erős szag.
  3. A felhasznált CBD mennyisége (amíg jól oldódik) nem releváns pl. 2g-ot használhatok ugyanabban az 50ml oldatban, igaz?

Forrás:
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
1. Az izomerizációt bármikor leállíthatja a reakció lehűtésével. Az ecet forráspontja nem teszi lehetővé a párolgás gondolatának megvalósulását. A hőmérséklet növelésével az izomerizáció gyorsabban, de teljesen más módon mehet végbe.
2. Ha telített nátrium- (vagy kálium-) hidroxid oldatot használunk, alulról sűrű vizes réteget kapunk, amelybe nátrium-acetát formájában az ecet is belemegy. Felül tiszta etanolos kivonat lesz, amit dekantálás után bepárologtatva tiszta kannabinoidokat kapunk.
3. A méretnövelésnél a tényleges oldhatóság alapján csökkenthetjük az etanol mennyiségét, ez így van.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
@William Dampier Nagyon nagyra értékelem a meglátásait. Még egyszer köszönöm. Hősies munkát végzel itt. Saját Nobel-díjat kellene alapítanunk a darknet számára, mert itt egyértelműen az emberiséget segíted.

Tudja valaki, hogyan lehet a CBD-t vízben oldhatóvá tenni (ha ez egyáltalán lehetséges)? Találtam a YouTube-on boltokat, amelyek vízben oldható CBD-t árulnak, és gyanítom, hogy ez valahogy "egy trükk" az oldattal, amiben a CBD van, de hogyan csinálják?

Azért kérdezem, mert a tiszta "iható" etanol itt adóügyi okokból nagyon sokba kerül (az alkoholt, amit meg lehet inni, súlyosan megadóztatják, így az etanolt is megadóztatják, hogy az emberek ne vásárolják meg, hogy saját "moonshine-t" készítsenek). Talán használhatnék metanolt? Azt hiszem, használhatnék valamilyen olajat is, mint a toluol (?), de arra gondoltam, hogy lehet, hogy olcsóbb lenne desztillált vizet használni helyette (amelyben a CBD nem oldódik elég jól, ami azt eredményezi, hogy a CBD csapdába esik a saját olajában, és nem érinti az oldatot. Sajnos nincs keverőpultos főzőlapom, van egy főzőlapom és egy keverőpultom, de ezek különálló egységek).

Elnézést kérek, ha noob kérdéseket teszek fel: Nemrég kezdtem el érdeklődni a kémia iránt, és bárcsak azt tanultam volna ahelyett, amit most csinálok.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Érdemes megnézni a "Michael Valentine Smith", egy másik jól ismert pszichedelikus kémikus és egyszerűen fantasztikus vegyész álnevén írt könyvet, a Psychedelic chemistry címűt. Azt hiszem, még a 70-es években íródott. Elég sokat ír a kannabisz kémiájáról is... ez a dolog nem új, ahogyan az anológusok sem, amelyeket FŐLEG az amerikai kormányzat készített.
ez azért vicces, mert az olyan filmek, mint az Ananász Expressz úgy állítják be, mintha az amerikai kormány fejlesztette volna ki a világ legerősebb füvét.
Miért is zavarták volna magukat, amikor a vegyészek a D9-THCO-n dolgoztak! Ne feledd, hogy a legtöbb Thco, amit az egész gaffban árulnak, az d8-Thco, ami IME sokkal gyengébb.
Ez egy jó könyv, bár biztos vagyok benne (nos, tudom), hogy a dolgok sokat fejlődtek néhány szintetizátort illetően - mint például a pihkal, ami a rendelkezésre álló prekurzorok tekintetében már nyilvánvalóan elavult - a legtöbb esetben.
Azt hiszem, sokan úgy látják, hogy ez "csak a CBD forralása egy savban - bármilyen sav és 100% d9-THC-t kapsz - nem mondom, hogy te, de iv látott idiótákat a Reddit-en, akik 0 analitikai felszereléssel kérdeznek róla - ez az a dolog, ami megrémít engem a dolgozó dologgal kapcsolatban bármilyen kannabinoid - annyira ragadósak és általában bosszantóak! Én def gondoltam arra, hogy ezt magam is megcsinálom, majd jobban gondoltam, amikor rájöttem, hogy nincs mód arra, hogy ellenőrizze, hogy mi van, hacsak nem csatlakozik egy egyetemhez, alapvetően.
Hamilton egyébként nagyszerű podcastot tart vele, néhány nagyon érdekes dolog jön fel a 2 órás beszélgetés során.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
A vízben oldódó CBD lehetséges, azt az eredeti tulajdonságot megváltoztató komplexek létrehozásával nyerik, például béta-ciklodextrinekkel. Ezt egy másik témában lehet tárgyalni, mivel ezek a komplexek nem alkalmasak a fenti izomerizációs folyamatra.

Ami a metanol, toluol (benzol) használatát illeti, lehetséges, de a reakciókörülmények eltérőek lesznek. Vannak adatok a CBD THC-ben történő izomerizációjáról benzol + PTSA-ban, valamint adatok metanol és sósav, valamint metanol és PTSA használatáról. Különböző alacsony forráspontú oldószerekkel és erős savakkal kísérletezhetünk (az ecetsav viszonylag gyenge, de még mindig alkalmas).
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Nos, ma sósavat (30%), 93%-os (vagy akár 96%-os, nem emlékszem) etanolt, toluol és nátrium-hidroxidot fogok vásárolni gyógyszeripari eredetű. Élelmiszeripari ecetsavam már van.

És van 300g CBD-m, kezdődhet a buli! Jogi okokból nem tudok 10g-os tételeknél többet előállítani.

2212. melléklet megtekintése

A minőség jónak tűnik, a mellékelt laborvizsgálat szerint (online ellenőrizhető a QR kóddal) 99% felett van, de időközben vághatott volna, ezért úgy döntöttem, hogy vízzel keverem (amikor Kínából vásárolok noidot, akkor több rétegben van a por pl. a por egy része az aljára kerülhet, míg a másik része a víz fölé folyik)..:

A2214-es melléklet megtekintése

Kb 12h után a CBD még mindig nem oldódik vízzel:

2213. melléklet megtekintése

Darknet Nobel-díj jelöltje dr. prof. William Dampier, mondja meg, mit kell tennem, és felveszem videóként és megosztom a tudást.

Tegyük fel, hogy "feltételezzük", hogy egy idióta vagyok...

Van egy ipari ventilátorom (a cananbis termesztésnél a hő elvezetésére készült). Biztos vagyok benne, hogy elég (kb. 500L/s), mert nem igazán tudsz lélegezni azzal az izével.

Ma érkezik a labor védőfelszerelés:

  • (úgy néz ki, mintha az arcodra ragadna).
  • Néhány olcsó szemüveg (ami nem ad nekem biztonságos érzést).
  • Vízálló maszk síeléshez (hogy megvédje a bőrömet a fejemen).
  • Pamut laboratóriumi dzseki, vegyszerálló dzsekit keresek, amelyet szükség esetén másodpercek alatt le lehet venni.
  • Nitril kesztyű

Addig nincs szükségem erre a védelemre, amíg nem HCL-lel dolgozom, igaz? Tehát kezdetben élelmiszer-biztonságos módszerekkel, mint például az ecetes módszerrel fogok edzeni (laborvédelmi tapasztalatot szerezni), majd áttérek a HCL használatára.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Amivel rendelkezik, a CBD tiszta anyaga, az nagyszerű! A kémiai munkaterületnek a lehető legközelebb kell lennie az elszívó ventilátor helyéhez. Gyűjtse össze a falakat a munkaterület oldalain, hogy helyben növelje a hatékonyságot. A sósavval való munka nem túl veszélyes, ha elszívó szellőzést, kesztyűt és óvatosságot alkalmazunk. Vegyünk finomabb nitril kesztyűt a munka megkönnyítése érdekében, és szennyezés esetén gyakrabban cseréljük le őket. A vastag kesztyűk több problémát okozhatnak, mint biztonságot. A teljes arcszűrős maszk használata egyébként is jó ötlet. A munkavédelmi ruházat szerepében eléggé megközelíti a DuPoint Tyvek. Az ilyen overallok vagy hozzájuk hasonlóak árréssel vásárolhatók. Vízálló gumicsizma lesz a legjobb megoldás a lábak védelmére. Ha sósav került a bőrre, bőséges vízzel szappannal öblítse le. Ha valamilyen bőrreakciót mutatunk a savra, nem árt, ha van kéznél antihisztamin. Ha hirtelen erősen belélegeztünk egy pár sósavat, akkor végezzük el a tüdő hiperventillációját. 15 perc mély belégzés és kilégzés, gyorsan és gyakran, a szabadban. De általában a sósavval való munka nem olyan veszélyes, mint amilyennek látszik. Ha értékes fémtárgyak vannak a munkaterületen, azt tanácsolom, hogy távolítsa el őket, mivel fennáll a korrózió veszélye a sav gőzétől. Ezek általános ajánlások, de a mi konkrét esetünkre vonatkozóan a sósav a reakcióban nem annyira, hogy aggódni kelljen.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Köszönjük!

Gondolom, a leginkább noob-barát reakció az "ecetsav reakció", ugye? Azt hiszem, biztonsági okokból, amíg nincs elég "gyakorlatom", ezt fogom használni.

Muszáj jéghidegnek lennie, lehet folyékony ecetsavat használni (szobahőmérsékletű)?

Mondjuk a reakció végére érünk, tehát lehűtjük, hogy leálljon.

Most marad a THC etanolban ecetsavval keverve.

Hogyan tudom eltávolítani az etanolt és az ecetsavat?

Működni fog, ha csak hagyom, hogy 0°-ra fagyasztom le (normál fagyasztó). Az etanol továbbra is folyékony marad, de az ecetsavnak 8°-on szilárddá kell válnia, így csak ki tudom szedni, igaz?

Ha el akarom távolítani az etanolt, akkor csak felmelegíthetem 80°-ra (előmelegítve és minél laposabban, hogy az etanol és a forró levegő nagyobb mértékben érintkezzen egymással), hogy elpárologjon az etanol?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Először is ellenőrizze a "háztartási" ecetsav százalékos arányát. Lehet, hogy egy kicsit több etanolra van szüksége az oldáshoz, ha a sav túl vizes. Természetesen folyékony savat használunk, a kémiailag tiszta jégecetsav esetében 16*C-on kristályokká fagy, de melegíteni kell. A sav szétválasztása fagyasztás után rossz ötlet, az alkohol magában tartja. A sav maradékát telített lúgoldattal oltjuk ki, és vízben oldódó fémsóvá fog alakulni. A sók és a lúg sűrű telített vizes oldata lehetővé teszi, hogy a keverék két rétegre váljon szét, alsó vizes rétegre és felső réteg etanolos kivonatra a THC-vel. Az etanolos réteg elválasztásával elpárologtathatjuk azt.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Köszönjük! Milyen akalit kellene használnom? Nátrium-karbonátom van (és hamarosan nátrium-hidroxidom is lesz), szerinted ezek működni fognak? És mennyi akali kell ecetsavanként? Van egy olyan érzésem, hogy a válasz nem biztos, hogy olyan egyszerű, mint a "3mg szóda / 1ml ecetsav", szóval csak dobjatok nekem valami előadást (linkeket), amit el kellene olvasnom, mielőtt megint ilyen hülye kérdéseket teszek fel.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
A nátrium-hidroxid lenne u legjobb választás. Használhat egy meglehetősen koncentrált oldatot, amely 1 g lúgot tartalmaz 2 ml vízben. A CBD grammjára körülbelül 1,5 g nátrium-hidroxid szükséges.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Igazad volt, nekem is kellett vennem egy kis ecetsavat (98%-os)

Ez az, amit eddig csináltam:
  1. 10g CBD-t kevertem 50ml etanolban (96%) (nagyon gyorsan feloldódott). Egy kis üveget használtam (műanyagot csak akkor használtam, amikor ki kellett mérnem a ml-t).
  2. Átvittem egy 70°-ra előmelegített sütőbe (a légkeringés ki volt kapcsolva.
  3. Eltartott egy darabig (kb. 50 perc), amíg az oldat 70° C-os lett (ezt hőmérsékletméréssel ellenőriztem, ami tulajdonképpen a grillezett steakek stb. hőmérsékletének ellenőrzésére szolgál).
  4. Hozzáadtam 2ml ecetsavat.
  5. Kb. 10 órát maradt a sütőben. Azóta lehűlt szobahőmérsékletre.
Alábecsültem a szagot. Tönkretette a sütőt. Szerintem úgy szabadultam meg a szagtól, hogy csak 300°-on járattam a sütőt (eléggé örülök, hogy képes kitisztítani magát).

Most maradt 23ml etanol. Még mindig nagyon büdös - már nem érzek etanolt, csak ecetsavat. Ha jól emlékszem, akkor az elpárolgás megkezdése előtt inkább Ethanol szaga volt. Valamit rosszul csináltam?

Bárcsak lenne valami módja annak, hogy teszteljem, ha magasra teszi...
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Az ecetsav hozzáadása után meg kellett mérni a pH-t. Ne végezzen reakciót a sütőben, veszélyes! A párolgásoknak elszívó szellőzésre kell menniük. Nagyon veszélyes a sütő használata. Szükségünk van egy főzőlapra és keverőre ideális esetben, indikátorpapírra.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Ha részt vesz a termesztésben, akkor a talaj savasságát és a műtrágyák keverékét ellenőrizték. Szüksége van egy kalibrált elektronikus pH-mérőre vagy pH-indikátor papírra. A fenti savak bármelyikének hozzáadásával inkább a pH < 3, Vagyis az indikátorpapírnak pirosnak, savasnak kell lennie. Ezután az izomerizációs folyamatot melegítéskor megkaphatjuk. A fűtéshez jobb, ha hőálló üveget és mágneses keverőt használunk. Fűtés csak elszívó szellőztetés mellett vagy hűtőkondenzátorral. Az etanol elpárolgása gyulladáshoz vezethet. A kéznél lévő tűzoltó készülék jó ötlet lenne.
 
Last edited by a moderator:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Tehát... Ebben az esetben szabadtéri sütőt, sütőt, mikrohullámú sütőt és hasonlókat nem használunk. A kipufogógáz alatti melegítéshez forrólemezt vagy mágneses keverőt használunk. Az elektromos főzőlapon történő melegítéskor egy üveg- vagy teflonpálcát keverünk. Ha mágneses keverővel, akkor a készletben van egy teflon mágnes a keveréshez. Ebben az esetben a reakcióhoz használhatunk egy lapos fenekű üveglombikot kondenzátorral.
ZKUnrgP7sq
7W5NCSzXFU
6m4eA2l0fv


Reflux kondenzátorral hűtés nélkül a párolgás fentebb repül, és biztonságosabb. Kondenzátoros hűtéssel reakciót, hűtés nélkül - az etanol elpárolgását tudjuk elvégezni.
HGuJ7E4XRT

Körülbelül ennek kell indikátorpapírnak lennie a sav hozzáadása után a reakcióelegyhez.
Az etanol körülbelül 80 *C-on forr, nem szabad adnunk, hogy teljesen elpárologjon idő előtt. Az alkohol teljes elpárolgását csak lúgos víz hozzáadása és az alkoholnak a keverékből való elválasztása után tudjuk beismerni. Amit kapott, mint egy sikertelen tapasztalat, mentse el a további lépéseket. Az ecetsavszagot lúgos oldattal történő feldolgozáskor el kell távolítani.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Oké, azt hiszem, akkor szerencsém volt, és vagy 27ml nem volt elég.

Megpróbálok magamnak egy laboratóriumot készíteni kannabisz termesztő berendezésekkel (Ive van egy 1.2mx1.2mx2m sátor és 1.2m kerek asztal és azt hiszem, ezek csak tökéletesen összeadódnak. Az egyik oldalról teljesen ki tudom nyitni és alapvetően kívülről tudok dolgozni. (Én nem maradnék a sátorban) A ventilátor eltávolítja/pumpálja a levegőt a sátorból (legjobb esetben minden technika pl. hálózati adapterek stb. a sátoron kívül vannak).


Mit gondolsz, mi a jobb megoldás a levegő kiszivattyúzására a sátorból (a ventilátor fizikailag kívül van, a tech kevésbé van kitéve a sátor belsejének). Szénszűrőt fogok használni annál a csőnél, amelyik pumpál (így a vegyi anyagoknak először a szűrőbe kell belépniük, mielőtt a ventilátoron keresztül a következő csőbe nyomódnak, amelyik kifelé vezet).

A probléma az, hogy a ventilátor _lehet_ szivárog (nem szabadna megtörténnie), így azt hiszem, a biztonságom érdekében jobb, ha a ventilátort a sátorba teszem, és csak egy kis szalaggal védem a vegyszerekkel való érintkezéstől (?).

Képzeljétek el a dolgot így:

RtXGkmy2dK

De a ventilátor kint lenne. Belül (sarkon) nem lenne forgó ventilátor. Nincs nagy lámpa. Ezeknek a lámpáknak általában különböző hosszúságú kötelük van (így szabályozható a távolság a polántól). Én ezeket használnám a párologtatás távolságának szabályozására.
Képzeld el egy asztallal a belső oldalon és 2m magasságban.

Szerinted rendben van, hogy van benne technika?

Lehet, hogy ezt a hozzászólást ide kellene áthelyezni a "Sátor házi labor" címre?


P.S. Mi csak egyszerre írtunk. Igen, veszek egy keverő főzőlapot.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Igen, a mi céljainkra használhatjuk a "kémiai sátrat", "növesztő dobozt". Ezt gyakran gyakorolják. Egy összecsukható turistaasztal egy sátorban munkaterületté válhat. A következő akciókat igyekszünk előre egyeztetni velünk, hogy ne teremtsünk veszélyes helyzeteket.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Szükségem van ökölre, hogy biztonságos környezetet építsek... pl. két szénszűrős ventilátor (az egyik az asztal alatt) és némi tárolóhely az asztal alatt. Tűzoltó készülék is. Már kaptam néhány csövet, mint amit a képen mutattál - 2 egyenes üvegcsővel és 2 spirálcsővel a belsejében. Van egy szivattyúm a csövek hűtésére.

Természetesen kesztyű kívül és belül is.

Mit kell még ellenőriznem a biztonságos otthoni laboratóriumi környezethez? Vágásvédelem; Tech kívül; Tűzoltó készülék; Kesztyű; Chem safe laborfelszerelés (szemüveg, gázálarc, chem safe kabát és nadrág, cipő/műanyag csizma, vízvédő símaszk stb.); mi még?

Megnéztem néhány youtube videót "A kémia veszélyes" pl. Most tanultam meg 10perccel ezelőtt, hogyan kell helyesen/biztonságosan levenni a kesztyűt. Itt egy abszolút idiótával beszélgetsz.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Van reflux kondenzátorod? Meg tudja mutatni a fényképet? Vannak akkor lombikok?
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Refulx = Visszaadja a cseppeket a fűtőoldatba? Nem, ilyenek nincsenek.

De van 2 ilyenem:
JQKSLAHJt3


És 2 spirálcsővel a belsejében.


Nincsenek lombikjaim, mert csak üvegekkel dolgozom. Azon gondolkodom, hogy átnevezem magam Jarryre.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
523
Reaction score
276
Points
63
Jarry, kérjük, próbáljon meg hozzáadni néhány gumidugót, amelynek belsejében lyuk van, hogy illeszkedjen a kondenzátorhoz.
 
Top