Amfetamin szintézis P2NP-ből Al/Hg segítségével (videó)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
A rendelkezésre álló savak közül az ortofoszforsavak felhasználhatók foszfát előállítására.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Tartarátot szeretne kapni, vagy az amfetamin d-izomerjét szeretné izolálni? Itt van egy leírás arról, hogyan kell dextroamfetamint előállítani. Ha tartrátot szeretne, racém vagy mezo-borkősavat kell használnia.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Köszönjük HIGGS és Marvin!
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Kénsav nélkül szeretnék sót kapni, a tartarátot elsősorban dextroamfetaminnal használják? Azt hiszem, hogy racém borkősav jön, ez jó :)

Oh és 2 másik kérdés van a fejemben. Mivel tapasztalatlan vagyok, nem igazán tudom, hogy mérgező gőzökre kell-e számítani, és ez kicsit aggaszt.

A másik pedig az, hogy hogyan szabaduljak meg a szintézis maradékától. Van valakinek jó, környezetkímélő lehetősége erre? Nem akarok halakat mérgezni vagy ilyesmi
. Megtaláltam a témát :)

Thx, maradj biztonságban.

Edit: elírás
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
A spirálkondenzátor ugyanúgy működik, mint a spirálkondenzátor?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Használhat különböző refluxkondenzátorokat
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Lehet-e acetonnal mosni a p2np-t?
500g-ot mostam 1000ml izoval, de a termék még mindig barna lett, az izoval fekete, megismételjem, amíg az összes barnát el nem távolítom?
 

savantmic

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Nagyon köszönjük a magyarázatot és a videót. Alig várom, hogy elkezdhessem az első kísérletet. Csak tudnom kell, hogy a költség off minden elemet használt ebben a példában, és a hely, ahol meg tudom rendelni . Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
minden hobbistatársnak, aki kíváncsi arra, hogy kipróbálja ezt, figyelmeztetem, a higanyvegyületek elég veszélyes a kezelésük, és bárki tegyen néhány óvintézkedést, mielőtt kísérleteket végez velük. különben a végén a túl kicsi lakásodban folyamatosan mérgező hulladékkal teli, lezáratlan palackok füstölögnek, és azon tűnődsz, hogy már őrült hattin' vagy.

Úgy éreztem, ezt ki kell mondani.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Most pedig a tapasztalataimhoz, nagyon alantas körülmények között. Nekem csak natrium-hidroxid _alapú_ tisztítószerem volt. Ez is alumínium pelletből és valami szilícium-dioxid cuccból állt, amit már el is felejtettem. Mivel nem tudtam venni, ezért némi kutatást végeztem, amiből arra következtettem, hogy talán nem árt a reakciónak. Nem sok kémiai ismerettel. Szóval nekiláttam és a lúgos oldat nagyon máshogy nézett ki, maradék sóval és Al-al. Mivel a lépésnél a lúgos old. felhasználásánál a redukcióból visszamaradt Al úgyis jelen lenne, nem árt, kérem javítsanak ki. A másik vegyületről nem igazán találtam semmit, azon kívül, hogy nem túl reaktív.

Szintén nem gondoltam elég jól az ártalmatlanításra és még a tárolásra is a szintézis során. Kicsit izgatott lettem és ki akartam próbálni. Ráadásul nem volt megfelelő helyiségem, minden kicsi és tele volt könnyen gyúlékony anyaggal. Így építettem egy rögtönzött páraelszívót, és megpróbáltam egy nagy üveglapon maradni a padlón mindennel együtt. Természetesen fkin kiöntöttem valami rohadt mérgező AlHg oldatot. Főleg a tányérra, azt hiszem. Csak terveztem, hogy előzetesen kutatni ártalmatlanítás, így én egy kicsit pánikoltam, hogy nincs elemi kén, hogy legalább oldhatatlan, így csak áztassa a legtöbbet néhány törülközőt, és folytatta.

Oké, kicsit összezavarodtam, ráadásul nekem is csak max. 1l-es kerek üveg vagy erlenmeyer lombikok és néhány még kisebb. Szóval csak feleztem az összes mennyiséget tudva, hogy mol alapú számítást kellett volna csinálnom.

Tehát az én AlHg amalgám jól működött, a higany-nitrát szemmel látható mennyiségével. (Nem akartam a szükségesnél többet szórakozni ezzel a vegyülettel). Bár elég sokáig tartott és még mindig reagált, amikor újra és újra vizet öntöttem bele, ez normális? Szóval vártam és addig öntöttem még vizet, amíg nem reagált (ennyit, nem emlékszem részletesen). Lehet, hogy jön a ragacsos Al? Ollóval vágtam és a nyomástól összeragadt. De mivel elég sötét volt és kis buborékokkal folytattam.

Aztán hozzáadtam az 1p2n-t, 5g 50ml izo és 25ml etil-acetátban és figyeltem az agresszív reakcióra, de nem sok minden történt, egy idő után vízfürdővel hőkezeltem, történt valami, de nagyon enyhén aktív maradt, így addig hőkezeltem, amíg nem volt több reakció. Jól nézett ki, bár nem volt igazi kondenzátorom, csak egy palackot tartottam^^ fölé. Az amalgane ugyanúgy nézett ki, mint korábban, nekem, dunno. Leszűrtem és beleöntöttem a lúgos szolt. Aztán egy fecskendővel gyűjtöttem az alapréteget, túl kicsi volt, örökké tartott.

A sókészítés aztán... elfelejtettem oldani a kapott tararinsavat és csak alapvetően beledobtam pár kristályt, majd eszembe jutott, hogy oldatnak kellett volna lennie és acetont öntöttem bele (valószínűleg nem működik). De rögtön a savkristályok beleöntése után elkezdett több kristályt képezni, az aceton nem sokat változtatott. Megmértem a pH-t és pirosat kaptam, tehát túlsavasítottam, a fenébe, gondoltam, hogy kapok egy kis bázist, hogy újra semlegesítsem. De valójában etil-acetátot öntöttem bele. Amire nem sokkal később jöttem rá, amikor rájöttem, hogy csak ezt a hülye kevert natirum-hidroxidot kaptam. Újra megmértem a pH-t és meglepő módon már nem volt olyan piros, így reméltem a legjobbat és elmentem a szűrésre, amihez egy teaszűrőt használtam és hagytam megszáradni akkor.

Meglepő módon nagyon fehérnek tűnt és úgy nézett ki, ahogy kell, így elmentem tesztelni egy kicsit és annyira éget, hogy eléggé használhatatlan. Remélem az újrakristályosítás segít itt. De a hozam is túl jó ahhoz, hogy igaz legyen, 5g-ból kb. 3,5g - a tartarát nehezebb, mint a többi só? Szintén a hatása nem volt a vártnak megfelelő, eléggé fáradt voltam, és van tolerancia a vénykötelesektől, de igen... dunno. csak én bunk, hogy éget, mint a pokol? valaki ötleteket?

edit: a hozam iszapkivonás nélkül, csak a felső réteg.

edit2: körülbelül gyors ötletek, hogyan kell ártalmatlanítani azokat a ronda lombikok mérgező a lakásomban én nagyon boldog lennék. egy hdpe lombik fogja tartani az összes maradékot összekeverve? Valószínűleg nem összekeverve jobb lenne, de jelen pillanatban először is ki kell vinnem a lakásomból.
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Az amfetaminom egyszerűen nem kap áramot.

Al/hg redukció, ki tud nekem segíteni?
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Úgy érti, hogy nem erős, ha minden elkészült?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
írja PM-ben, talán hiányos redukció, és a végsőben sok oxim van.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Elvégeztem a szintézist, és a hozam 1 gramm, miért
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Hol van a probléma ?
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Mennyi p2np-vel indultál?
 

DannyDani43

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2022
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Szia, mivel helyettesíthetem a higany-nitrátot és a kénsavat?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
A p2np nem reagál jól a higany-nitráttal és az alumíniummal. Feltehetem a lángra
 
Top