Question Τι είναι το CRACK;

Douda

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2023
Messages
31
Reaction score
21
Points
8
Έχω παρακολουθήσει μερικές ταινίες HOOD GHETTO.Τι είναι το κρακ; Το μαγειρεύουν πραγματικά σε μια κουζίνα σε φούρνο;
 

pinokyo11

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Mar 8, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
ναι μπορείτε οπωσδήποτε να το μαγειρέψετε στο σπίτι με εύκολα υλικά από οποιοδήποτε κατάστημα αγοράστε μην εθιστείτε πολύ, χρησιμοποιείτε πάντα τις σωστές δόσεις
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Μιλάτε σοβαρά; Το κρακ είναι κοκαΐνη. Η κοκαΐνη που αγοράζετε και είναι κομματιασμένη σκόνη και γυαλιστερή είναι κοκαΐνη hcl. Έχει αυτό το οξύ συνδεδεμένο με αυτό που την αλλάζει πολύ χημικά. Αν χρησιμοποιήσετε μια βάση και εξουδετερώσετε αυτό το οξύ, τότε αυτό εξαφανίζεται και έχετε (ελεύθερη βάση) κοκαΐνη. Βάση κοκαΐνης. Βάση κοκαΐνης. Οι 2 πιο δημοφιλείς μέθοδοι είναι να χρησιμοποιήσετε αμμωνία, ένα δηλητηριώδες αέριο, διαλυμένο σε νερό ( το ph του είναι βασικό) και η άλλη μέθοδος είναι να χρησιμοποιήσετε διττανθρακικό ή ανθρακικό νάτριο, και τα δύο βασικά σε ph. Οι άνθρωποι αποκαλούν το προϊόν του διττανθρακικού και του ανθρακικού νατρίου κρακ. Είναι συνήθως ένα πιο ακατέργαστο προϊόν από τη μέθοδο της αμμωνίας, αλλά αυτό είναι αποτέλεσμα των επιπλέον βημάτων που απαιτούνται για να αφαιρεθεί η δηλητηριώδης αμμωνία και το κρακ μπορεί να είναι εξίσου καθαρό με την κοκαΐνη ελεύθερης βάσης, αν το καθαρίσετε. Το έχω φτιάξει στη σόμπα, στο φούρνο μικροκυμάτων, σε κουτάλι και στον πάτο ενός popcan. Πιθανότατα το έχω κάνει και με άλλους τρόπους.
 

Douda

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2023
Messages
31
Reaction score
21
Points
8
Ευχαριστώ που αφιερώνετε χρόνο για να εξηγήσετε, είμαι από μια χώρα του 3ου κόσμου, οπότε συγγνώμη αν ρωτάω ηλίθιες ερωτήσεις
 
Top