Σύνθεση αμφεταμίνης μιας κατσαρόλας από P2NP με NaBH4/CuCl2 (κλίμακα 1 kg)

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Εξαρτάται από τον προμηθευτή σας, αν αγοράσετε από την consto εδώ στη λίστα προμηθευτών, τότε ναι, είναι 200% υπερτιμημένο στα 330$/kg, αλλά αν αγοράσετε από το Organicchemistrypoland.pl θα πληρώσετε μόνο 120$/kg.


Με εκτίμηση
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Γεια σας

Ευχαριστώ, ναι, το είδα αυτό. Βρήκα επίσης έναν προμηθευτή στην Ισπανία για το p2np για περίπου 215€ ανά κιλό. Ακόμα και αν το συνθέσω μόνος μου σε αυτή την τιμή είναι φθηνότερο να το αγοράσω απλά προκατασκευασμένο
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Θα μπορούσατε να μου δώσετε την επαφή του εν λόγω ισπανικού προμηθευτή του P2NP CHEMICAL;
 

siegfried

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Στο σημείο 6, ποιος όγκος πετρελαίου προέκυψε ;

Και για να βεβαιωθώ ότι κατάλαβα σωστά, στο σημείο 7, προσθέτουμε 8 λίτρα IPA για να διαχωρίσουμε τα υπόλοιπα πολικά μόρια από το έλαιο βάσης αμφεταμίνης, σωστά;
 

siegfried

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ως δοχείο αντίδρασης, είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί ένα βάζο των 20 λίτρων για τη συντήρηση τροφίμων;

Επίσης, γιατί οι φάσεις διαχωρίζονται μετά την προσθήκη NaOH ?
 
Last edited:

siegfried

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Η καυστική σόδα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως NaOH ?

Το H2SO4 μπορεί να εξαχθεί από τον ηλεκτρολύτη της μπαταρίας ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Η καυστική σόδα είναι NaOH.
Ναι, ή PH πισίνας - είναι 30% ish θειικό οξύ. φωσφορικό είναι μια εναλλακτική
Το NaOH έχει αρκετά χαμηλή διαλυτότητα στο IPA, περίπου 200-300 g/L νομίζω και επίσης του αρέσει πολύ να βρίσκεται στο aq. στρώμα, οπότε ουσιαστικά παίρνει τη θέση του IPA ωθώντας το προς τα πάνω στη διαδικασία.
Εγώ θα χρησιμοποιούσα βορειοσυλλικό ειδικά για μια εξώθερμη αντίδραση. για να μην αναφέρω ότι είναι καλό να ξεκινάς από μικρά όταν μαθαίνεις μια διαδικασία.
Αυτό δεν το ξέρω αλλά αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι 1 mol freebase θα ζευγαρώσει με 2 mol θειικού οξέος. αν ο συγγραφέας το έλαβε αυτό υπόψη του σημαίνει ότι θα πρέπει να έχει περίπου 1800g θειικού οξέος και λάδι γύρω στα 600.
Το IPA προστίθεται για να διαλυθεί η υπόλοιπη freebase σε αυτό και όπως λέει στη διαδικασία να εκχυλίσει. ενώ η freebase είναι σχεδόν εντελώς αδιάλυτη στο νερό μπορεί ακόμα να δεσμευτεί στο στρώμα aq μέσω φυσικών διεργασιών (γαλάκτωμα).
 

siegfried

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Κάποιος χρησιμοποίησε ως δοχείο αντίδρασης ένα βάζο για τη συντήρηση τροφίμων;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Εάν είστε αποφασισμένοι να χρησιμοποιήσετε έναν αυτοσχεδιασμό, θα σας συνιστούσα το βαρέλι HDPE/HDPP.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Μπορεί να παραγγελθεί για 128€/κιλό, γεγονός που το καθιστά εντάξει για εργασία.

Σε κλίμακα, η τιμή του μπορεί να μειωθεί στα 95€ με πολωνικούς προμηθευτές (Organic Chemistry Poland).

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν επιλογές στο εξωτερικό που το κάνουν ακόμα πιο φτηνό. Με αυτή τη μέθοδο το οικονομικά σημαντικό μέρος επίσης θα ήταν να μειωθεί δραστικά το κόστος για το CuCL2 και το ισοπροπυλ.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Θα μπορούσατε να προτείνετε μια δυνατότητα για την εφαρμογή διαφανών παραθύρων σε ένα βαρέλι;
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
215€ ανά κιλό είναι μια εντάξει τιμή, και πάλι εδώ η Οργανική Χημεία της Πολωνίας προσφέρει μια εξαιρετική τιμή για το P2NP με 168€ ανά κιλό
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ένα λίτρο νιτροαιθάνιο κοστίζει 100 ευρώ ή λιγότερο, άλλα 10 για την αλδεΰδη, ας είμαστε γενναιόδωροι και ας πούμε άλλα 10 για την αμίνη, 5 για τους διαλύτες. 215 είναι λίγο πικάντικο αν το δεις έτσι, 170 είναι λίγο πιο λογικό, αλλά κανένα από τα δύο δεν είναι φθηνότερο
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Ναι, σίγουρα δεν είναι φθηνό και δεν είναι κατάλληλο για βιομηχανική κλίμακα.

Όταν αύξησα τις ποσότητες η καλύτερη προσφορά για P2NP που πήρα ήταν 105€/Kg για πολύ μεγάλη ποσότητα.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ουάου, τα πήρατε φτηνά Στην πραγματικότητα.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Αυτή είναι μια τιμή!
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Lol, ναι, θα το αγόραζα όλη μέρα.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Haha ναι είναι, αλλά η απαιτούμενη ποσότητα για είναι είναι επίσης ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΓΑΛΗ haha, όπως ένας τόνος ή έτσι, είμαι σίγουρος ότι αν διαπραγματευόμουν λίγο θα ήμουν σε θέση να το πάρω για χαμηλότερες ποσότητες, αλλά αυτό είναι πάντα επικίνδυνο, καθώς δεν θέλεις να μιλάς πολύ κάτω από τους προμηθευτές, έτσι ώστε να συνεχίσουν να σε συμπαθούν αφού κάνουν επιχειρήσεις και να μην φορτώνουν τα σκατοπράγματα τους σε σένα lol
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
@HEISENBERG

Θα μπορούσατε να προσθέσετε αυτό το κείμενο στις αυτοκόλλητες αναρτήσεις; :)
 
Top