Question φθοριούχες αμφεταμίνες

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Ποιες αμφεταμίνες μπορούν να εισπνευστούν; Στο psyconautwiki υπάρχουν κάποιες που παρουσιάζουν διογκωμένη κατανάλωση και άλλες όχι; Έχω 3-fma που μου έδωσαν κατά λάθος και όταν διογκώνεται είναι πολύ επώδυνο και στο wiki δεν έχει διογκωμένη κατανάλωση. Έκαναν λάθος στην παραγγελία. Αγόρασα σφαιρίδια. Καμία σύσταση; Έχω να χρησιμοποιήσω αμφεταμίνη περίπου 6 χρόνια και δεν θυμάμαι αν πονούσε τόσο πολύ.

Ίσως η μύτη μου έχει σπάσει από την κοκαΐνη που έχω πάρει όλο αυτό το διάστημα.

Αρέσει σε κανέναν το θέμα της RC; Το ανακάλυψα πρόσφατα και μου τράβηξε την προσοχή. αλλά τα χάπια, για να αγοράσω 3fma αγοράζω πραγματική αμφεταμίνη που είναι φθηνή
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Διάβασα σε ένα βιβλίο ότι κάποιος είχε πολύ καθαρό 4-φθορο, δύο φορές καθαρισμένο και δεν είχε καμία ενόχληση με το θειικό. η αντίστοιχη αλδεΰδη και το προπένιο όμως... κοντά στο χλωριούχο βενζίλιο αν είναι σε ζεστό διάλυμα.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
και πώς μπορώ να το καθαρίσω; Αν είναι πολύ περίπλοκο, μπορώ να το κρυσταλλώσω;
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Μπορείτε να εκτελέσετε καθαρισμό οξέος βάσης α/β, δείτε το νήμα σε αυτό το τμήμα. αντί για εκχύλιση με διαλύτη μπορείτε να κάνετε απόσταξη με ατμό για μέγιστη καθαρότητα.
Μπορείτε να πλύνετε το αλάτι με ξηρή ακετόνη.
Μπορείτε να επανακρυσταλλώσετε από καυτή αλκοόλη.

Αυτά είναι περίπου όσα θα μπορούσατε να κάνετε πρακτικά.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Θα μπορούσατε να μου δώσετε τον σύνδεσμο της δημοσίευσης; Πώς είναι αυτό για την απόσταξη με ατμό;
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
η απόσταξη με ατμό είναι μια διαδικασία που εμπλέκεται μόνο στον καθαρισμό της ελεύθερης βάσης και είναι αρκετά δύσχρηστη για μικρές ποσότητες (πρέπει να ελευθερώσετε το υδατικό διάλυμα του άλατος {δεκάδες γραμμάρια} προσθέτοντας αλισίβα σε αυτό μέχρι να αυξηθεί το pH και στη συνέχεια να περάσετε ένα ρεύμα ατμού μέσω του θερμαινόμενου διαλύματος που συλλέγετε χρησιμοποιώντας έναν συμπυκνωτή γέφυρας απόσταξης, σε ένα καρυδότσουφλο)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Θα ήταν εύκολο για μένα να το αποκρυσταλλώσω. Χρειάζομαι αλκοόλ και αυτό είναι όλο, έτσι δεν είναι;
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Αν μιλάμε για απόσταξη με ατμό του FB που πραγματοποιείται χωρίς ακριβό εργαστηριακό εξοπλισμό, εννοώ με ένα βασικό κιτ απόσταξης + θερμαντική πλάκα + συμπιεστή κενού, πόσος χρόνος απαιτείται συνήθως για την απόσταξη 500 ml του FB και ποια είναι η αναμενόμενη απόδοση σε ποσοστό; Πιθανώς η θερμοκρασία της επιφάνειας πρέπει να ελέγχεται μεταξύ 110-130, σωστά;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Δεν μπορώ να πω ακριβώς, αλλά η βασική είναι το μόνο που χρειάζεστε, δεν χρειάζεται κενό. άλλωστε δεν έχω αποστάξει ποτέ 500ml βάσης (εξαιρουμένων των διαλυτών).
Οι απώλειες είναι πρακτικά 0 γιατί στην πραγματικότητα απομακρύνεις τις προσμίξεις και τον διαλύτη σου, όχι το προϊόν. σχετικά με το θέμα αυτό έχω δοκιμάσει τόσο υπό ροή N2 όσο και υπό ατμοσφαιρική και δεν έχει μεγάλη διαφορά.
Το RM σας θα πάει μέχρι 110 περίπου το πολύ ανάλογα με τις υδατοδιαλυτές προσμίξεις, δεν έχω ιδέα για την επιφανειακή θερμοκρασία της πλάκας, η θερμοκρασία μετριέται με αισθητήρα στο εσωτερικό συνήθως, η επιφάνεια της πλάκας δεν σας λέει και πολλά.
Είναι σημαντικό αν χρησιμοποιείτε πλάκα να τυλίξετε τη συσκευή σας με αλουμινόχαρτο για να μονώσετε όσο το δυνατόν καλύτερα, για γρήγορα και απροβλημάτιστα αποτελέσματα ολόκληρη η εγκατάστασή σας πρέπει να είναι ζεστή μέχρι το σημείο στο οποίο ο συμπυκνωτής αρχίζει να ψύχει τους ατμούς.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Έχω συνθέσει 2-FA και 4-FA πολλές φορές. Αισθάνομαι ότι αυτές οι ουσίες δεν διαφέρουν από την αμφεταμίνη μετά την εισπνοή. Αλλά το 4-FA δίνει καλύτερο αποτέλεσμα όταν λαμβάνεται από το στόμα. Ενδιαφέρουσες ουσίες, το 2-FA δίνει ήπια διέγερση με ευφορία και το 4-FMA μοιάζει πολύ με το MDMA.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Υπάρχει εύκολος τρόπος να καθαρίσω την αμφεταμίνη ώστε να μπορώ να εισπνεύσω καλά; θα μπορούσε να λειτουργήσει με αλκοόλη ipa; Ή μήπως είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσω ξηρή ακετόνη;

επειδή αμφιβάλλω αν μπορεί να κρυσταλλωθεί σε μεγαλύτερους κρυστάλλους.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
η ανακρυστάλλωση είναι μια τεχνική καθαρισμού, το ζητούμενο είναι η συγκράτηση των προσμίξεων στην υγρή φάση, όχι απαραίτητα η ανάπτυξη μεγαλύτερων κρυστάλλων
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
αν το προϊόν είναι πραγματικά βρώμικο πρέπει να εκτελέσει κανείς μια διαδικασία ανακρυστάλλωσης "σύμφωνα με το βιβλίο" που περιλαμβάνει πρώτα μια θερμή διήθηση του διαλύματος που βράζει στο οποίο προστίθεται ενεργός άνθρακας και φιλτράρεται ενώ είναι καυτό πριν αφήσει το διάλυμα να κρυώσει (προσοχή όμως, όταν προσθέτετε τον άνθρακα στο διάλυμα που βράζει αφρίζει και το χωνί πρέπει να είναι πραγματικά καυτό, προφανώς το κενό είναι απαραίτητο)
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
όταν η εισπνοή του είναι δυσάρεστη, θα ήθελα να μπορώ να το καθαρίσω, δεν είμαι ειδικός. Μπορώ να κάνω έναν καθαρισμό με IPA. Μπορώ επίσης να πάρω αιθυλική αλκοόλη χωρίς bitrex για να μπορέσω να κάνω ανακρυστάλλωση. το 3-fmp έχει διάλυμα σε αιθανόλη 30mg-ml περίπου. θα πρέπει να ξανακοιτάξω το pdf για να το επιβεβαιώσω. τι θα ήταν το πιο εύκολο να κάνω; Δεν βλέπω τον εαυτό μου να μπορεί να κάνει ούτε τον διαχωρισμό της βάσης

Να κάνω και τα δύο; Καθαρισμό και ανακρυστάλλωση; Αν δεν μπορώ να εισπνεύσω, προτιμώ τους κρυστάλλους να προσθέσω στο ποτό, αφού η προσθήκη του θειικού είναι πιο δύσκολη για μένα στη δοσολογία και στον υπολογισμό. Προτιμώ να μπορώ να το παίρνω από τη μύτη αλλά όντας καθαρός και χωρίς πόνο αν δεν μπορώ να το κάνω αυτό θα ήθελα να μπορώ να φτιάξω κρυστάλλους για να το βάλω στο ποτό ή τουλάχιστον κόκκους ή κάτι πιο σταθερό

αν ο καθαρισμός με IPA χρησιμεύει για να μπορώ να εισπνεύσω ξεχνάω να ανακρυσταλλώσω. να εξηγήσω αν δεν μπορώ να καθαριστώ αρκετά με κάποιο τρόπο να πάρω κόκκους ή κρυστάλλους
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Βλέπω τον εαυτό μου ικανό να το κάνει αυτό. εκτός από το κενό, αλλά κάτι θα μου έρθει στο μυαλό
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Αν πρόκειται να πλύνετε με κάτι, κάντε το με κρύο ξηρό ασετόν. το IPA θα λειτουργήσει επίσης, αλλά αυτό ειδικά πρέπει να είναι ξηρό και κρύο.
Νομίζω ότι ο κύριος Χάμπερ το υπεραπλοποιεί λίγο για εσάς, το κανονικό recryst. θα καθαρίσει αξιοπρεπώς το προϊόν σας, δεν χρειάζεται κενό. Απλά ζεστάνετε λίγη μεθανόλη ή IPA μέχρι βρασμού και ρίξτε αυτό το καυτό αλκοόλ σιγά σιγά για να λύσετε όλη τη σκόνη σας. μετά απλά αφήστε το αυτό ανενόχλητο πάνω στον καταψύκτη σας και βάλτε το ΣΤΗΝ κατάψυξη αφού κατέβει σε θερμοκρασία δωματίου.
 
Last edited:

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Εξαρτάται από το πόσο κοστίζει η αγορά της ξηρής ακετόνης. Πωλούν ακετόνη ως διαλυτικό χρωμάτων και βλέπω κάποια προϊόντα αφαίρεσης βερνικιών νυχιών που ισχυρίζονται ότι είναι 100% ακετόνη. Δεν ξέρω αν μπορώ να προμηθευτώ καθαρή ξηρή ακετόνη. Το IPA είναι εύκολο να βρεθεί.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Είχα πολλά προβλήματα με την ακετόνη ποιότητας βερνικιού νυχιών στα ξεκινήματά μου και πάντα αποδείχτηκε ότι ήταν τουλάχιστον 50% νερό, αλλά υποθέτω ότι αυτό εξαρτάται από το πού βρίσκεστε, η απόσταξη είναι φυσικά μια λύση στο πρόβλημα (καθώς το ασετόν για βερνίκια νυχιών είναι ένα διάλυμα ακετόνης σε νερό, αρκετά λοξά). Αλλά η πρακτική σημασία της ακετόνης (ή τουλάχιστον της MEK) είναι τόσο μεγάλη που μπορώ να φανταστώ και έναν αποφασισμένο να τη συνθέσει πραγματικά από το IPA με ήπια οξείδωση (reflux με διχρωμικό που αλλάζει σε απόσταξη όπως δείχνει η αλλαγή της θερμοκρασίας αφού η ακετόνη βράζει γύρω στους 55C, η συνεχής απομάκρυνση του προϊόντος θα πρέπει να είναι εύκολη και η καθαρότητα αξιοπρεπής)
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Δεν έχω εργαστηριακό εξοπλισμό οποιουδήποτε είδους, για να μπορέσω να αποστάξω ακετόνη θα χρειαζόμουν ένα ελάχιστο εργαστηριακό γυαλί
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Είναι αλήθεια ότι, κάποτε πρόσθεσα άνυδρο χλωριούχο ασβέστιο (πολύ) σε ασετόν βαθμού αφαίρεσης βερνικιού νυχιών μέχρι να αλατιστεί εξώθερμα (ήπια), στη συνέχεια απομόνωσα το ανώτερο στρώμα και πρόσθεσα περισσότερο CaCl2 ανχ. (siccum) που απορρόφησε περαιτέρω το νερό και στη συνέχεια χρησιμοποίησα το περίπου 35% του αρχικού όγκου του προϊόντος ως "ακετόνη", μπορεί να μην ήταν και πάλι καθαρό με απόλυτη έννοια, αλλά έκανε τη δουλειά του. Άλλα ξηραντικά μέσα υποθέτω ότι θα έκαναν το κόλπο, όπως επίσης συνιστώ να ελέγξετε το φαινόμενο της αλάτωσης αφού είναι κομβικό στη χημεία του γκέτο.
 
Top