Ισομερισμός της κανναβιδιόλης (CBD) σε ψυχοδραστικά κανναβινοειδή

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
πώς να φτιάξω χασίς από thc ποια βάση να πάρω για χασίς και σε ποια αναλογία να προσθέσω thc που παίρνω από cbd;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,668
Solutions
3
Reaction score
2,771
Points
113
Deals
1

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Νομίζω ότι η συγκέντρωση THC στο χασίς σε αυτή τη συνταγή θα ήταν αναποτελεσματική. πρέπει να αναμειγνύουμε τουλάχιστον ένα προς ένα τη βάση χασίς και το thc για να είναι αποτελεσματικό το προϊόν. τι πιστεύετε;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,668
Solutions
3
Reaction score
2,771
Points
113
Deals
1
Σίγουρα, πρέπει να αλλάξουν οι αναλογίες. Δεν μπορώ να σας συμβουλεύσω σχετικά με την ακριβή συγκέντρωση THC. Όπως γνωρίζω, η συγκέντρωση THC πρέπει να είναι από 2 έως 20% στο χασίς.
 

thch

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Αντικαθιστώντας το CBD με το CBDV ή το CBDP σε οποιαδήποτε από αυτές τις μετατροπές, θα προκύψει THCV & THCP.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
πώς να φτιάξετε thcp από cbd;
το thcp είναι ένα πολύ ενδιαφέρον προϊόν, λένε ότι είναι πιο ισχυρό από το thcdelta9; ποιος το δοκίμασε ποτέ;
 

thch

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Βρίσκω συνεχώς ανθρώπους με 2,5mg THCP σε κατάσταση σκατά. Το πρόβλημα είναι η μετατροπή ενός 5-άνθρακα σε έναν 7-άνθρακα, ενώ το CBDP είναι ήδη ένας 7-άνθρακας, οπότε απλά χρησιμοποιήστε CBDP αντί για CBD και είστε καλά! Ω, και θα παράγετε πολλή ρεζορκινόλη από αυτή την αντίδραση επίσης, οπότε φροντίστε να κάνετε κάτι με αυτό πριν το καταναλώσετε...
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Πού μπορώ να αγοράσω έτοιμο cbdp;
 

thch

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Γκουγκλάρετε απομονωμένη κανναβιδιφόρολη ή απόσταγμα κανναβιδιφόρου υποθέτω.

Επεξεργασία: Σας έστειλα DM.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Γεια σας Οικογένεια, ακολούθησα το μονοπάτι του HCL με τολουόλιο για την ισομερίωση του απομονωμένου CBD μου και έχω λάβει ένα προϊόν που φαίνεται αρκετά καλό, το χρώμα είναι όπως φαίνεται παρακάτω στις φωτογραφίες που πρόκειται να δημοσιεύσω, η συνοχή είναι αρκετά στερεή και σχηματίζει ακόμη και σκληρούς κρυστάλλους κατά το διαχωρισμό μιας μικρής ποσότητας, οπότε υποθέτω ότι η σύνθεση λειτούργησε τέλεια, σύντομα θα στείλω ένα δείγμα για ανάλυση και θα δημοσιεύσω τα αποτελέσματα για να δω ποια πραγματική ποσότητα Delta 8-9 και cbd έμεινε στο φάσμα. (Ας δούμε πώς φαίνεται στις φωτογραφίες μου και ποια είναι η γνώμη των ειδικών).
 

Attachments

  • K3H8wL6YkP.jpg
    K3H8wL6YkP.jpg
    4.9 MB · Views: 457
  • oPqCLyOTkl.jpg
    oPqCLyOTkl.jpg
    4.4 MB · Views: 453

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Η αιθανόλη, το οξικό οξύ και η CBD αντιδρούσαν για 9 ώρες και κατά τη διάρκεια της αντίδρασης προέκυψε ένα χρυσοκίτρινο διάλυμα. Αργότερα, προστέθηκε διάλυμα NaOH για την απομάκρυνση του οξικού οξέος, αλλά δεν προέκυψε στρωμάτωση και μετατράπηκε σε μωβ μικτό διάλυμα. Τι συμβαίνει;
K8UEWdspIy
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
ουάου αδερφέ, αυτό το μαυριδερό χρώμα πραγματικά με τρομάζει πολύ, νομίζω ότι πρέπει να πάρεις ένα δείγμα για ανάλυση πριν το καταναλώσεις, πραγματικά δεν ξέρω αν το χρώμα σε αυτή την περίπτωση επηρεάζει την ποιότητα του προϊόντος, αλλά είναι πραγματικά λίγο τρομακτικό, ίσως κάνω λάθος και αποδειχθεί ότι έχει πολύ δέλτα9/8 εκεί μέσα. αλλά δεν καταλαβαίνω πώς θα μπορούσε να έχει μείνει ένα τόσο σκούρο χρώμα. να είσαι ασφαλής αδερφέ. με τους καλύτερους χαιρετισμούς.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Νομίζω ότι θα πρέπει να αλλάξετε την αιθανόλη με άλλο διαλύτη όπως διχλωρομεθάνιο ή τολουόλιο για να εξασφαλίσετε το διαχωρισμό των στρωμάτων κατά την προσθήκη του βασικού διαλύματος, νομίζω ότι το πρόβλημα είναι επειδή η αιθανόλη είναι πολύ αναμίξιμη, δοκιμάστε να αντικαταστήσετε το διαλύτη σας και θα δείτε πώς λειτουργεί επιτυχία στην επόμενη μετατροπή από cbd σε cannas- deltas.
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Μήπως επειδή η μη αντιδρώσα CBD αντέδρασε με αλισίβα και έγινε μωβ;
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Γιατί δεν δοκιμάζετε τη μέθοδο HCL και τολουόλιο, η σύνθεση λειτούργησε με την πρώτη φορά και δεν υπήρξε καμία περίεργη αντίδραση στην πορεία.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
@Acidosis αυτό φαίνεται εξαιρετικά νόμιμο! έτσι μοιάζει όταν φτιάχνεται σε ένα εργαστήριο για επαγγελματίες

@aa1178251182 η ισομερίωση σας δεν λειτούργησε και μοιάζει με δοκιμή δέσμης με όλο το cbd

 

gcblin

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 22, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας, ίσως κάποιος γνωρίζει. Λοιπόν, ισομερίστηκα λίγο cbd μέσω h2so4 το τελικό προϊόν σε κάνει να φτιάχνεσαι αλλά μυρίζει σαν κάτουρο
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Πρώτα η ασφάλεια, παιδιά
 

Attachments

  • jCcXlko3bF.pdf
    114.1 KB · Views: 917
  • lDNuMd5OK3.pdf
    135.1 KB · Views: 814
  • RScFL6yQwi.pdf
    4.3 MB · Views: 806
Top