Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

Diva

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 21, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Ευχαριστούμε για αυτό το βίντεο
Θέλω να μάθω αν το P2NP είναι διαθέσιμο και δεν ανέφερε τη χρήση του στο βίντεο
Ευχαριστώ
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Υπάρχει ένας κατάλογος των προμηθευτών P2NP στην ενότητα καταλόγου αυτού του φόρουμ

Μείνετε ασφαλείς :)
 

Diva

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 21, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Ευχαριστώ πολύ
Pls send me a link or tell how can find it
και στο προηγούμενο βίντεο δεν ανέφερε πώς το χρησιμοποιεί στην παρασκευή...
 

Diva

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 21, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Ναι, αυτό ακριβώς θέλω.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Θα δημιουργήσετε ένα διάλυμα P2NP, ισοπροπυλικής αλκοόλης και οξικού οξέος (10 g 1-φαινυλ-2-νιτροπροπένιο σε 100 ml ισοπροπυλικής αλκοόλης και 50 ml οξικού οξέος).

Πρόκειται για ένα βασικό μείγμα των 3 προαναφερθέντων πρόδρομων ουσιών, απλά αναμείξτε τα μεταξύ τους!

Έχετε άλλες ερωτήσεις;

Κάποιοι παρακαλώ να με διορθώσουν αν κάνω λάθος!

Ειλικρινά,

Koko
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Γεια σας, μπορείτε να θυμηθείτε πόση ελεύθερη βάση αμφεταμίνης προέκυψε από αυτή την αντίδραση;
 

Diva

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 21, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Πραγματικά ευχαριστώ ♥️
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Είστε ευπρόσδεκτοι!

Μείνετε ασφαλείς :)
 

obwiju

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 2, 2022
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Μετά από κάποια έρευνα παρήγγειλα 100 gr χλωριούχου υδραργύρου. Όταν το παραλάβω θα μοιραστώ τις εντυπώσεις
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Έχω κάποιες ερωτήσεις:

1. Πώς μπορώ να καθαρίσω το διάλυμα της βάσης από το ισοπροπυλ και άλλα μη επιθυμητά παραπροϊόντα, ώστε να λάβω μια καθαρή βάση χωρίς αμφεταμίνη;
Εξετάζω αυτή τη σύνθεση για την παραγωγή ελεύθερης βάσης αμφεταμίνης, όχι θειικής και αναρωτιέμαι αν είναι απαραίτητο να καθαρίσω το ανώτερο στρώμα που σπερματώθηκε για να το καταστήσω έτοιμο ως καθαρή ελεύθερη βάση αμφεταμίνης.

2. Τι είδους σύστημα εξάτμισης συνιστάται για αυτή την αντίδραση σε οικιακό εργαστήριο;
Διάβαζα στο νήμα που περιγράφει τα συστήματα εξάτμισης, αλλά ψάχνω να βρω επιλογές που καταναλώνουν λιγότερο χώρο

3. Ποια είναι η εκτιμώμενη απόδοση της καθαρής ελεύθερης βάσης αμφεταμίνης από αυτή την αντίδραση (10g P2NP);
Θα εκτιμούσα ότι θα είναι κάπως γύρω στα 50ml, αν το ισοπροπυλ απομακρυνθεί πλήρως από τη βάση που διαχωρίζεται

@HIGGS BOSSON
@G.Patton
@William Dampier
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Εξατμίστε τον διαλύτη και μπορείτε να πραγματοποιήσετε απόσταξη με ατμό για τον καθαρισμό της ελεύθερης βάσης.
Υπάρχουν ωραίοι οδηγοί.
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/home-laboratory-diy-exhausting-fan-models-and-filters.471/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/setting-up-a-laboratory-in-the-house.586/
Εξαρτάται από τις ικανότητές σας, 70-90%. Από 6,19 έως 8 mL ελεύθερης βάσης με αμφίεση. Δεν ξέρω πώς υπολογίσατε τα 50 mL. :unsure:
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Ευχαριστούμε!


Ευχαριστώ!

Εντάξει, αυτό είναι μια έκπληξη!
Σύμφωνα με το κόστος προμήθειας το κόστος για 1.000ml freebase θα έπρεπε τότε να είναι μεταξύ 379,36€ και 546,64€, σύμφωνα με την έρευνά μου αυτό φαίνεται λίγο υψηλό.
Υπάρχει κάποια μέθοδος που μπορεί να μειώσει το κόστος παραγωγής;

Αναρωτιέμαι καθώς εξετάζω την παραγωγή της freebase για εμπορική χρήση της freebase, οπότε έχω το πρόβλημα να κλιμακώσω αυτή την αντίδραση προς κάτι σαν 2,5kg P2NP ή ακόμη και υψηλότερα, διαφορετικά δεν θα είχε πολύ νόημα
Ποιες άλλες αντιδράσεις θα μπορούσατε να προτείνετε για εμπορική χρήση; Δεν μπορώ να κάνω αυτή την αντίδραση 140 φορές για να πάρω 1 λίτρο.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Γνωρίζω ότι 1g καθαρού θειικού αμφίου έχει κατά προσέγγιση κόστος από 20 έως 30 ευρώ. Μπορείτε να πάρετε ~1450g θειικού άλατος από 1L βάσης. Τα 546 ευρώ δεν φαίνονται και τόσο άσχημα. Πρέπει να κάνετε σύνθεση. Εάν δεν έχετε εμπειρία, είναι δύσκολο να υπολογίσετε και να φτιάξετε συνολικά σχέδια.
Σύνθεση μιας κατσαρόλας αμφεταμίνης από P2NP με NaBH4/CuCl2 (κλίμακα 1kg)
 

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
ποιο είναι το χρώμα από το έλαιο αμφεταμίνης πριν από την απόσταξη με ατμό (κόκκινο/καφέ);
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Θέλω απλώς να βρω την πιο αποτελεσματική (σε χρόνο και χρήμα) μέθοδο για να είμαι σε θέση να ξέρω σε τι να επικεντρωθώ.

20 - 30 ευρώ ακούγεται σαν όνειρο χαχα, εκεί από όπου κατάγομαι πουλάμε ένα κιλό Speed για 800€ - 1.000€


Ευχαριστώ, το διάβασα ήδη αυτό αλλά φαίνεται πολύ δαπανηρό, απ' όσο κατάλαβα αυτή η μέθοδος έχει περίπου 2,5x την τιμή της Σύνθεσης μέσω Al/Hg & P2NP
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Είναι αυτή η ταχύτητα καθαρή; Ή είναι κομμένα σκουπίδια;
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Βασικά και για τα δύο..οι άνθρωποι δεν ενδιαφέρονται πραγματικά αν υπάρχει καφεΐνη κομμένη μέσα σε αυτό ή όχι..το οποίο είναι λυπηρό
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Deff. όχι κόκκινο/καφέ. κόκκινο καφέ οργανικό στρώμα σημαίνει υπερθέρμανση αν ο χρωματισμός εμφανίστηκε πριν από τη βασικοποίηση, αν είναι μετά είναι το p2np σας και άλλα παράπλευρα προϊόντα που μετακινούνται με το ipa στο οργανικό στρώμα λόγω μη ολοκληρωμένης αντίδρασης (σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να είναι κιτρινωπό καφέ, όχι τόσο έντονο κοκκινωπό καφέ)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Υπάρχει κάποιος που έχει εμπειρία με την κλιμάκωση αυτής της αντίδρασης σε 2,5kg+ P2NP και θα ήταν πρόθυμος να απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις;
 
Top