Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, έχω κάποια ερώτηση:

1. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το αλουμίνιο Red Bull;
2. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί αλουμίνιο από αλουμινένιους δίσκους κρέατος;
3. Όταν προσπαθήσαμε να φτιάξουμε νιτρικό υδράργυρο, είχαμε μια αντίδραση που ο υδράργυρος έλιωσε και έγινε ένα όλο και πιο διαυγές κίτρινο υγρό με έντονη μυρωδιά - πού κάναμε λάθος; Προσθέσαμε περίπου 1 g υδραργύρου στο δοχείο και στη συνέχεια προσθέσαμε περίπου 3,5 ml νιτρικού οξέος 65%. Στην αντίδραση εμφανίστηκε ένας κίτρινος αφρός, δεν υπήρξε αύξηση της θερμοκρασίας. Προς το παρόν έχουμε ένα τέτοιο προϊόν και δεν έχουμε ιδέα πώς να πάρουμε κρυστάλλους. Πρέπει να το θερμάνουμε, να το βράσουμε και στη συνέχεια να το ψύξουμε;

Σας ευχαριστούμε για τις απαντήσεις σας.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
3. Δεν χρειάζεστε κρύσταλλο- βάλτε 10ml νιτρικού οξέος με το 1gr υδραργύρου σας- και χρησιμοποιήστε 5ml του κίτρινου υγρού για το αλουμίνιο σας
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Πρέπει να θερμάνετε το διάλυμα στους 60 βαθμούς, διαφορετικά δεν θα σχηματιστεί νιτρικός υδράργυρος (II), και να παρέχετε έναν εξαερισμό το καφέ αέριο που παράγεται είναι πολύ τοξικό.

Δεδομένου ότι πολλά κουτιά στη βιομηχανία τροφίμων είναι κατασκευασμένα από λευκοσίδηρο πρέπει να είστε σίγουροι ότι είναι αλουμίνιο, τότε μπορεί να λειτουργήσει.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Αναφορά σχετικά με την αλάτωση της βάσης MDMA με θειικό οξύ.

Θειικό MDMA = κακά

Βασίστε το και χτυπήστε το με HCl. Μην προσπαθήσετε να πάτε θειικό με MDMA είναι χάσιμο χρόνου. Ίσως φωσφορικό αλλά μείνετε με HCl. Lol
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Είναι η ακετόνη ή η ισομπόλη υποκατάστατο του διχλωρομεθανίου;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Για ποιο σκοπό;
Όταν πρόκειται για την ανάδευση της αμφεταμίνης από μια υδατική φάση, η ακετόνη και το IPA είναι μάλλον ελάχιστα κατάλληλα. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αντ' αυτού πετρελαϊκό αιθέρα.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Για το πλύσιμο της αμφεταμίνης
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
δύο ερωτήσεις

1. Μπορώ να αναμείξω 65% NNO3 και Hg από το θερμόμετρο για να πάρω νιτρικό υδράργυρο (II). Πόσο οξύ πρέπει να αναμείξω;

2. Προετοιμασία διαλύματος θειικού οξέος σε ακετόνη- είναι αυτό ευαίσθητο στο νερό; το H2SO4 μου είναι περίπου 50% PH 1 και η ακετόνη μου δεν είναι άνυδρη, μπορώ να το χρησιμοποιήσω χωρίς να θυσιάσω την απόδοση; ή πρέπει να στεγνώσω την ακετόνη και να συμπυκνώσω το H2SO4 μου στο αζεότροπό του 98%;
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
1. Υπάρχουν διάφορα πρότυπα κατασκευής για τα κλινικά θερμόμετρα: Στο ρωσικό θερμόμετρο εμφανίζεται συνήθως μεταξύ 1 και 1,5 g υδραργύρου. Στην Ευρώπη - 2 g. Τώρα υπάρχουν μοντέλα ρωσικών θερμομέτρων που κατασκευάζονται σύμφωνα με τα ευρωπαϊκά πρότυπα, ώστε να μπορούν να περιέχουν και 2 g.
---> Για ένα θερμόμετρο 20ml νιτρικού οξέος δίνουν 3 έως 4x 5ml υγρού νιτρικού υδραργύρου. Τι είναι χρήσιμο για 3 έως 4x12gr αλουμινίου;

2. Χρειάζεται 96%+
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Θα χρησιμοποιούσα ξηρή και παγωμένη ακετόνη για το πλύσιμο της αμφεταμίνης και όχι διχλωρομεθάνιο, το οποίο προορίζεται για την εκχύλιση μιας υδατικής φάσης.
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Θα ήθελα να μάθω κάτι σχετικά με την ανάκτηση διαλυτών σε αυτή τη συγκεκριμένη αντίδραση, πραγματικά μόνο για να μειώσω το κόστος και να μειώσω το αποτύπωμά μου.
Απ' όσο καταλαβαίνω το τελικό στρώμα αποτελείται από (όσον αφορά τους διαλύτες) IPA και στη συνέχεια προστίθεται θειικό οξύ σε ακετόνη που σημαίνει ότι μετά την ουδετεροποίηση του διαλύματος και τη συλλογή της αμφεταμίνης θα πρέπει να μου μείνει ένα μείγμα ακετόνης, IPA και ό,τι υδροξείδιο του νατρίου και θειικό οξύ εξουδετερώνονται.
Η ακετόνη έχει σημείο βρασμού 56 C και το IPA 82 C οπότε είναι δυνατόν και σκόπιμο να ανακτήσουμε τους διαλύτες με απόσταξη ?
Δεν έχω στήλη κλασματοποίησης οπότε υποθέτω ότι αυτό θα σήμαινε ότι η ανακτημένη ακετόνη θα είναι μολυσμένη με IPA και το IPA θα περιείχε λίγη ακετόνη, ποιες θα ήταν οι συνέπειες για την επαναχρησιμοποίηση τους ? τι καθαρότητα πρέπει να επιτύχω για να είναι επαναχρησιμοποιήσιμοι ως διαλύτες ?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ανακτώ επίσης όσο το δυνατόν περισσότερο διαλύτη, αλλά πάντα διαχωρίζω την ακετόνη και την ισοπροπανόλη. Επίσης, δεν χρησιμοποιώ ακετόνη με θειικό οξύ, αλλά και ισοπροπανόλη. Δεν είναι δυνατόν να αποφευχθεί εντελώς η ανάμειξη. Πραγματοποιώ απόσταξη και χρησιμοποιώ στήλη γεμάτη με μικρούς γυάλινους σωλήνες για να έχω όσο το δυνατόν μεγαλύτερη επιφάνεια. Θεωρώ σημαντικό να στεγνώνω τους διαλύτες, διότι το νερό στους διαλύτες μειώνει την απόδοση. Υπάρχουν διάφορες δυνατότητες, εν τω μεταξύ έχω συναρμολογήσει ακόμη και εγώ ο ίδιος μια συσκευή ανάκτησης διαλυτών, επειδή τη χρησιμοποιώ ξανά και ξανά, κυρίως μετά από μερικές συνθέσεις.

Υπάρχει επίσης ένα θέμα όπου έχω σχολιάσει αρκετές φορές το θέμα αυτό.
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/solvents-recovery.937/
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Θα μπορούσα λοιπόν να αντικαταστήσω την ακετόνη με περισσότερο IPA να την αποστάξω μετά τη χρήση και να χρησιμοποιήσω τη διαδικασία που περιγράφεται στο σημείο 1) στο νήμα ανάκτησης διαλυτών ?
Αυτό θα ήταν υπέροχο, διότι θα έκανε την ανάκτηση των διαλυτών πολύ πιο εύκολη, αφού θα πρέπει να σκέφτεστε μόνο το IPA.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ναι, μπορείτε. Αλλά η ακετόνη χρησιμοποιείται επίσης για να πλύνετε αργότερα το θειικό άλας, αλλά μπορείτε να το ανακτήσετε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Απόσταξη και ξήρανση. Να θυμάστε επίσης ότι η ισοπροπανόλη σχηματίζει αζεοτροπικό μείγμα με το νερό.
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μέχρι στιγμής, βοήθησαν. Πετύχαμε από την τρίτη προσπάθεια, απόδοση 70%. Η εμφάνιση, η δομή, το χρώμα και η εργασία είναι τέλεια, μόνο η μυρωδιά της ακετόνης με ενοχλεί τρομερά Έχω μερικές ακόμα ερωτήσεις:

1. Τι θα γίνει αν βάλω περισσότερο νιτρικό υδράργυρο αντί για 5ml ας πούμε 7ml, τι θα συμβεί;
2. Μπορώ τελικά να χρησιμοποιήσω 50ml ISO (ισοπροπυλική αλκοόλη) + 2ml θειικό οξύ αντί για 50ml ακετόνη + 2ml θειικό οξύ; Το ρωτάω αυτό γιατί η ακετόνη είναι επιθετική και αφήνει έντονη οσμή και σε κάποιες συνταγές, δηλαδή συνθέσεις έχω δει ότι χρησιμοποιούν ISO αντί για ακετόνη
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Η αντίδραση μπορεί να ξεκινήσει πιο γρήγορα και πιο εξώθερμη.
Στη συνέχεια θα πρέπει να εξατμίσετε την αλκοόλη, καθώς δεν κρυσταλλώνει την αμφεταμίνη ακόμη και στην κατάψυξη. Χρειάζεται ακετόνη και μετά την πλήρη ξήρανση, η ακετόνη δεν έχει οσμή. Ίσως η ακετόνη σας να μην είναι καθαρή.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Sry, πρώτη φορά το ακούω αυτό, χρησιμοποιούσα IPA για όλες τις συνθέσεις μου και λειτουργεί. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε μεθανόλη ή αιθανόλη για να καταβυθίσετε το θειικό άλας.
Γιατί να μην δουλέψει αυτό, ζητώ εξηγήσεις!;
Μπορεί να είναι πιθανό ότι η ακετόνη είναι ο καλύτερος διαλύτης για την καταβύθιση, αλλά ότι δεν λειτουργεί με IPA κ.λπ. δεν είναι αλήθεια.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Όταν υπάρχει μεγάλη ποσότητα αλκοόλης, η σκόνη κρυσταλλώνεται ελάχιστα. Η αμφεταμίνη δεν διαλύεται σχεδόν καθόλου σε κρύα ακετόνη (σε αντίθεση με την αλκοόλη) και ακόμη και η συνήθης προσθήκη ακετόνης στην αλκοόλη κρυσταλλώνει τη σκόνη σε δευτερόλεπτα. Δεν χρειάζεται να παραπληροφορείτε τους ανθρώπους.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Αλλά για την αντίδραση αμαλγάματος, η αλκοόλη είναι σίγουρα η καλύτερη επιλογή. Αλλά όχι για την κρυστάλλωση, εάν ο όγκος της είναι μεγάλος στην ποσότητα της βάσης της αμφεταμίνης.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Το δελτίο δεδομένων ασφαλείας από τη θειική αμφεταμίνη αναφέρει ότι είναι ελάχιστα διαλυτή σε αιθανόλη 96%, τότε αυτό θα πρέπει να ισχύει και για την ισοπροπανόλη και τη μεθανόλη, έτσι δεν είναι;
Οι πληροφορίες με μπερδεύουν αυτή τη στιγμή, διότι στην πράξη πολλά θειικά καθιζάνουν και σε IPA.
 
Top