Nejjednodušší syntéza metamfetaminu z amfetaminu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
V58yjrZIsF

Úvod

Existuje mnoho postupů výroby N-methyl-amfetaminů (metamfetaminů) z různých výchozích materiálů, jako je fenyl-2-propanon (P2P), fenylacetaldehyd nebo efedrin, ale co když už máte amfetamin a chtěli byste k aminoskupině přidat methylovou skupinu? Pokud byste použili první reakci, která vás pro konverzi napadne, tedy alkylovat amfetamin methyljodidem nebo dimethylsulfátem, byli byste zklamáni, protože byste získali směs produktů, z nichž nejdůležitější je N, N-dimethyl-amfetamin (s velmi nízkou aktivitou), protože jakmile je amfetamin methylován na metamfetamin, je molekula mnohem náchylnější k další alkylaci, a tak dimethyl-amfetamin vzniká mnohem rychleji než zbývající amfetamin alkylovaný na metamfetamin. Ve skutečnosti byste v reakční směsi našli nezreagovaný amfetamin, N-methylamfetamin, N, N-dimethyl-amfetamin a dokonce i část kvartérní N, N, N-trimethylamfetamoniové soli.

Aby k tomu nedošlo, musíme se obvykle uchýlit k nepřímým metodám zavádění methylové skupiny. Jedním ze způsobů je reakce amfetaminu s formaldehydem (buď ve formě vodného roztoku, nebo paraformaldehydu), čímž získáme formaldehydový imin amfetaminu, který pak můžeme redukovat na N-methylamfetamin pomocí několika různých redukčních činidel, například Al/Hg nebo Pt/H₂.

V tomto tématu jsem popsal nejjednodušší syntézu methamphetaminu (4) z amfetaminové soli přes imin (3) pomocí redukce Al/Hg
.

Vybavení a sklo:
  • Baňka s kulatým dnem o objemu 5 l;
  • zpětný chladič;
  • 1 L dělicí nálevka;
  • laboratorní teploměr (0 °C až 100 °C);
  • Přístroj naplynnou HCl;
  • Vařící třísky;
  • Odměrné lahve 100 a 500 ml;
  • Zdroj vakua;
  • 2000 ml x1; 250 ml x3; 500 ml x3; 100 x2 kádinky;
  • Skleněná tyčinka a špachtle;
  • Laboratorní váhy (vhodné 0,01-500 g);
  • Buchnerova baňka (2 l) a nálevka (nebo malý Schottův filtr);
  • Retortový stojan a svorka pro upevnění přístroje;
  • ledová vodní lázeň;
  • Skleněná tyčinka;
  • Rotační odparka (volitelně);
  • pH indikátorový papírek;
  • Erlenmeyerova baňka o objemu 1 l.

Reagencie.

  • 1 mol amfetaminové soli;
  • ~1 L 20% vodný roztok hydroxidu sodného (NaOH);
  • ~700 ml DCM nebo petrolejového éteru;
  • 1 mol (81 ml 37% nebo 75 ml 40%) vodného formaldehydu (CH2O);
  • 350 ml EtOH (ethanol 96-98 %);
  • ~70 g Al fólie;
  • 1,62 g dusičnanu rtuťnatého (II) (Hg(NO3)2);
  • ~500 ml 20 % aq roztoku kyseliny chlorovodíkové (HCl);
  • ~200 g bezvodého síranu sodného nebo hořečnatého (Na2SO4 nebo MgSO4).

Postup

J417eyKxt9

  1. Musíte získat 1 mol bezamfetaminové (1 ) báze přidáním soli vaší amfetaminové soli (síranu nebo fosforečnanu) do 20% vodného roztoku NaOH na pH 12. Míchejte 15 min a extrahujte bezamfetaminovou bázi pomocí DCM nebo petroletheru 3 x 75 ml.
  2. Připravte Al amalgám. K výrobě amalgámu musíte použít přibližně ~70 g Al fólie a 1,62 g dusičnanu rtuťnatého(II)2 (Hg(NO3)2), jak je popsáno v následujícím tématu.
  3. Směs 1 molu amfetaminové volné báze (136 g) a 1 molu vodného formaldehydu (2) (81 ml 37 % nebo 75 ml 40 %) v 350 ml EtOH (ethanolu) se nalije do 5l baňky s kulatým dnem a zpětným chladičem a přebytkem hliníkového amalgámu, který byl připraven předem.
  4. Imin (3 ) se redukuje přibližně dvě hodiny, aby se reakční teplota udržela pod ~50-60 °C. Pokud je reakce příliš prudká, musí se použít chlazení.
  5. Kreakční hmotě se přidá 1 l ochlazené destilované vody, pevné částice hydroxidu hlinitého se odfiltrují.
  6. Celá reakční hmota se upraví 20 % HCl na pH 3 a extrahuje se DCM nebo petroletherem 3 x 75 ml. Extrakty DCM se spojí. Vzniklá vodní vrstva z filtrace se alkalizuje 20% aq NaOH na pH 12 a extrahuje se DCM nebo petrolejovým éterem 3 x 75 ml. Organické vrstvy s metamfetaminem (4) se spojí (z první a druhé extrakce alkalizované vodní vrstvy), vysuší se nad bezvodým Na2SO4 nebo MgSO4 a zkoncentrují se ve vakuu.
  7. Příprava hydrochloridu metamfetaminu se provádí probubláváním suchého plynu HCl přes organickou vrstvu (DCM s metamfetaminem). Sraženina hydrochloridu metamfetaminu se odfiltruje odsávací filtrací a vysuší. Ledový metamfetamin lze také pěstovat následujícími metodami.
 
Last edited:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Pattone, plánuješ přidat nějaké obrázky této syntézy? Jaký je obvyklý výtěžek?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Je to také stereotypní? Získává se D-metamfetamin, pokud se vychází z D-amfetaminu?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
V původním článku je Rhodium popsáno jako stereospecifické:
"70 g d-amfetaminu v alkoholu s hliníkem a 1 mol formaldehydu poskytlo d-metamfetamin, který byl převeden na fosfátovou sůl. Z 1-fenyl-2-aminopropanolu se podobně získal efedrin."
.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Ne, nyní to nemám v plánu. Nedokážu to přesně říct.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Nevím, co se pokazilo, ale ztratil jsem téměř 20 g čistého amfetaminu , zkoušel jsem ho neutralizovat NaOH a extrahovat petroletherem, po odpaření nic nezbylo, zkoušel jsem to znovu s DCM, po odpaření opět nic nezbylo, lidi, zkoušel někdo tuto metodu, pokud se někdo chystá zkoušet, použijte malé množství...
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
20 gramů je hodně, myslím, že potřebuješ více praxe, ale neztrácej dalších 20 gramů, kamaráde, můžeš začít 1gramovou stupnicí.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Zkoušel jsem to s ním 4-5krát, takže jsem přišel celkem o 20 gm.
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Máte na mysli první krok syntézy?

pokud neuspějete s převodem amfetaminové soli na volnou bázi, musíte se naučit základní chemické dovednosti. zkuste učebnici organické chemie a také praktickou/experimentální příručku organické chemie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Použili jste hluboké vakuum? Jste si jisti, že to byla amfetaminová sůl? Co přesně jste dělali, můžete popsat svůj postup?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Pattone, co děláš s rozpouštědlem (petroletherem) po extrakci volné báze? Odpaříte ho, dokud ho není velmi malé množství, a pak přidáte EtOH? Lze použít i IPA? (Jen proto, že EtOH se může špatně sušit - nebo není suchost v této fázi podmínkou?)

Když se organická vrstva obsahující metamfetamin spojí a pak se zkoncentruje ve vakuu - zahřívá se i rozpouštědlo, nebo se jen přidá vakuum. Jaká je výhoda tohoto postupu oproti šetrnému odpařování zahříváním organické vrstvy?

Omlouvám se za tolik otázek, ale tohle je opravdu skvělá cesta a rád bych ji vyzkoušel, jakmile budu mít čas, takže by bylo skvělé si ujasnit všechny detaily, aby to šlo relativně hladce. Moc vám děkuji, že jste se o to podělili.

Pokud jsem správně pochopil, co jste napsal BongMan, neutralizoval jste vodný roztok amfetaminu pomocí NaOH. Ve skutečnosti musíte zvýšit Ph na cca 12-13 a po dosažení správného Ph bude na povrchu vašeho vodného roztoku vrstva volné báze. Jakmile se tato zřetelná vrstva objeví, jste připraveni na extrakci.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ahoj, Diogenes =)
Musíte získat volný základní olej amfetamin. Má odlišný vzhled.
Možná
Přidáváte vodný formaldehyd, k přidání do vodného roztoku nepotřebujete absolutní EtOH, to je jasné.

Volná báze pervitinu se může při zahřívání částečně oxidovat vzdušným kyslíkem a ztratíte výtěžek. Zlatým standardem je vakuová destilace.
Není zač! Podělte se s námi o své výsledky, prosím. Hodně štěstí!;)
 
Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
rozpustil jsem amfetamin sulfát ve 20 % NaOH a míchal 15 minut , extrahoval jsem MDC X 3krát , roztok jsem dal na odpaření, to jsem přesně udělal. a ano, udělal jsem markýzův test na konformaci amfetaminu a bylo to 100 % amfi.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
.... oops nezkontrolovala jsem pH myslela jsem, že už je kolem 12-13 jako obvykle pH NaOH a nečekala jsem na oddělení vrstev..........podělte se prosím o výsledky, pokud to budete zkoušet .
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Můžeme při syntéze amfetaminu provést tento proces amfi na meth před jeho přeměnou na sulfát ....?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ano, tuto reakci můžete provést s volnou amfetaminovou bází (fáze 3-7).
Musíte přidat 20% roztok NaOH do vodného roztoku síranu amfného na hodnotu 12-13 pH. Pak to smíchejte a 3x extrahujte pomocí DCM (ne MDC).
Jak jste to odpařili?
 
Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
V horkém vzduchu ..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Amph nelze odpařovat horkým vzduchem
 

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2022
Messages
88
Reaction score
91
Points
18
k této reakci by stačila 4l baňka s kulatým dnem ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Stačí zmenšit měřítko, ale pravděpodobně ano
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ahoj lidi;
@G.Patton, @Dragovich, a spol.

Nerozumím tomuto kroku.


jedná se o vakuovou filtraci nebo o vakuovou destilaci (pokud toto, tak o kolik temp C°?).
Žádná videa k tomuto kroku?

A.. tento výsledek je ... ? světle žlutý metamfetamin (tekutý? prášek?) ten, který používáte na led?

sory for noob time
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Přikládám obecné schéma pro vakuovou destilaci, nebo pokud chceš řešení vše v jednom, můžeš si pořídit krátkou hlavici s cestou, jako je ta přiložená. budeš také potřebovat vakuovou pumpu, ty mini z aliexpressu to zvládnou, nebo si můžeš dopřát pořádnou ORR pořídit vodní tryskové čerpadlo a opravdu silnou akvarijní pumpu, do které to zapojíš. budeš také potřebovat pravděpodobně chladovou past, myslím, že patton na to má vlákno.
Nebo rotovap, je to nejpohodlnější.
 

Attachments

  • hkYzIaKdnm.png
    hkYzIaKdnm.png
    104.8 KB · Views: 500
  • LGTiBljUMF.jpg
    LGTiBljUMF.jpg
    17.6 KB · Views: 501

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Omlouvám se, ale nikdy předtím jsem to nedělala, takže... jsem trochu ztracená.

Mohu tuto sestavu použít například?
TKmwOq7GlR


Takže... dám "organické vrstvy s metamfetaminem (4) kombinované" (a můj MgSO4? nebo v 500ml...?) do 2000ml balónku ... a.. dám kolik temp ? všechen destilát se zachová?
 
Top