Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí NaBH4/CuCl2 v jednom hrnci (měřítko 1 kg)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Zde bylo to, co jsem udělal v menším měřítku;
1. Roztok IPA/H2O 2:1 ((IPA 800ml,H2O 400ml)(1200ml)) byl přidán do 2000ml baňky.
2. NaBH4 (116 g) byl přidán najednou a začalo se míchat.
3. P2NP (67 g) byl přidáván po malých dávkách tak, aby teplota směsi nepřesáhla 60 *С.
4. CuCl2 (7 g) ve vodě (13 ml) byl přidáván pomalu po kapkách tak, aby teplota směsi nepřesáhla 80 *С.
5. Poté byla reakce refluxována při 80 °C po dobu 30 minut za použití vnějšího ohřevu.
6. Roztok se dekantoval a odfiltroval z reakčního odpadu a vložil do separační nálevky.
7. K reakční směsi byl přidán 25% vodný roztok NaOH (533 ml) a fáze byly odděleny.
8. Spodní vrstva se odsaje do velké kádinky a shromáždí se vrchní organická vrstva.
9. Vodná fáze byla poté vložena do separační nálevky a extrahována 500 ml IPA.
10. IPA byla odpařena ze 3/4, polovina mléčné volné báze a polovina IPA.
11. IPA a freebase byly rozpuštěny ve 130 ml acetonu.
12.Kyselina orthofosforečná se nakapala na pH - 6 (za stálého míchání).
13.Směs byla vložena na 12 hodin do mrazničky.
14.Po krystalizaci byla suspenze přefiltrována a promyta suchým studeným acetonem, dokud nebyl aceton čistý.
15.Aceton z promývání a směs ipa/aceton se vložily zpět do mrazničky pro další srážení.
16. Proces se opakuje, dokud se již nesráží, aby se získalo 60-70 % vysoce kvalitního amfetaminu, jak se do směsi dostává více acetonu, může být nutné nakapat ještě trochu kyseliny, aby se snížil, ale ne příliš, protože aceton má ph7.

Tady je fotka části vysušených pastovitých kamenů , zbytek je suchý prášek, který je třeba smíchat, protože je pro mě a mé přátele příliš silný.
Možná recept aktualizuji a napíšu pro drobné domácí chemiky, je spousta způsobů, jak by to mohlo být lepší.
 

Attachments

  • yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 512

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Tohle není metamfetamin , můžete odtud napsat, jak se z toho dělá metamfetamin.
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Jakou metodu používáte k přeměně této bílé pasty na krystal?
d-metamfetamin?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Mohu CuCl2 nahradit CuSO4. četl jsem to na redditu a idk jestli je to možné, ale myslím, že ano bc Cu(II) mám pravdu?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ano, měli byste to umět. I když já sám mám s touto syntézou problémy, takže bych možná měl místo toho zkusit CuCl2. Je však mnohem dražší a mnohem hůře dostupný.
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
" Abychom byli přesní, je třeba vynásobit číslo pro CuCl2.2H2O číslem 1,5, abychom získali správné množství CuSO4.5H2O." V tomto případě je třeba vynásobit číslo pro CuCl2.2H2O číslem 1,5.

Platí toto násobení 1,5x v jakémkoli měřítku? Od malého až po průmyslové?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Můj výpočet na základě metody p2np nabh4 amfetaminu
IPA 40-50 ml
H2O 12,5 ml
NaBH4 3,5 g
P2NP 2 g
CuCl2 +-0,2 g 9,675 H2o
NaOH (25% vodný roztok) 16 ml
Aceton (suchý) 5-10 ml
Nejprve dám ipa a h2o a míchám 2 minuty, pak přidám p2np, pak rozpustím 0,200 mg chloridu měďnatého v 5 ml vody a přidám, ale teplota se nezvýší.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Kolik ml chloridu měďnatého 200 mg rozpustím ve vodě a přidám 1 ml? Nejprve přidám ipa a vodu, pak přidám nabh4, pak přidám p2np tak, aby nepřesáhl 60 stupňů, teplota se zvýší, ale když přidám chlorid měďnatý 200mg, teplota se nezvýší, rozpustím ho v 5ml vody a přidám, provedu reakci s 2lt skleněným balonkem s 3 hrdly.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Když jsem tuto reakci zkoušel poprvé, fungovala naprosto bez problémů. Při použití stejného všeho a opětovné krystalizaci p2np, aby byl čerstvý, se to stále nedaří, ať dělám, co dělám. Stále posílám velmi čistý bílý prášek, který není stejný jako poprvé. Má to skoro lehce ovocnou vůni a těsně před přidáním kyseliny sírové pokaždé, když to fungovalo, měla kapalina zlatavou barvu a pokaždé potom je to velmi čiré. Myslím, že dělám něco špatně s přidáním p2np v prvních krocích. Je nějaká maximální doba, po kterou nesmí sedět redukce? Vím, že ve videu se píše, že přidání celého p2np by mělo trvat asi 6 hodin, takže předpokládám, že do té doby je to bezpečné. Vím, že když jsem to dělal poprvé, když jsem přidával poslední kousek p2np, přestalo to reagovat na přidávání p2np právě v té době, zatímco pokaždé potom to stále mírně exotermicky reaguje a bublá. Nejsem si jistý, v čem by mohl být rozdíl mezi prvním a každým dalším pokusem. Možná má někdo nějaký trik nebo se mu to nepovedlo tak jako mně. Díky
 

Sashinski

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 30, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Lze alkohol po odpaření znovu použít? Nebo se z něj v důsledku posledního použití v reakcích vytvořila acetropická směs (88%ipa/12%h2o)?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Můžete to zkusit... určitě by musel být destilovaný, protože má barvu. Něco je v tom.... Mám s tím svým trochu problémy a doufám, že někdo uvidí tyhle příspěvky a bude vědět, o co jde. Poprvé jsem ho udělala perfektní.... pěkně světle opálený... silné účinky. Podruhé a pokaždé když se filtruje je výsledný sulfát velmi bílý s ovocnou vůní ? Má to skoro lehce růžový huhe. Velmi slabé účinky. Předpokládám, že je to nadměrně nebo nedostatečně redukované? Nevíte někdo, který z nich to je? Nebo co by to mohlo způsobovat? Příliš dlouhé nebo nedostatečně dlouhé? Teplota....která byla udržována v souladu? Myslím, že čtení patentu, že dali všechny p2np jako 10 minut a pražit to s mědí po dobu 20 minut říká, že snížené výnosy po 30 minutách. Vypadá to jako blbuvzdorné, ale není... takže přehnaně nebo nedostatečně snížené, abych to mohl napravit.... díky někdo.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Lze to provést v kovovém domácím hrnci bez refluxu, nebo budou ztráty příliš velké?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
NaOH vám poškodí hrnec. Rozpouštědlo se odpaří bez zpětného chladiče.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Nějaký nápad, jak odstranit zápach acetonu nebo co jiného lze použít?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Aceton by se měl časem odpařit. Rovnoměrně jej rozprostřete na sušící misku (rozbijte případné hrudky) a měl by vyschnout přibližně za 1-2 dny.

Můžete ho dát do vakuové komory, abyste proces urychlili, nebo ho zahřát na baňce a vytáhnout vakuum pro některé rychlejší techniky.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Lze použít HNO3 pro pokles PH
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
V tomto kroku bych se vyhnul použití oxidačních kyselin. Vtamin C bude fungovat, kyselina askorbová a to je také redukční činidlo, takže žádné problémy.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Tak to udělal, ale nakonec se při vakuování nic nedostane ven, použil 85% aceton a 85% kyselinu fosforečnou. Amph olej zůstal 20h při pokojové teplotě, dokud jsem nenašel kyselinu, kde by mohl být problém?
 

Attachments

  • yqxp5rul3V.jpg
    yqxp5rul3V.jpg
    5 MB · Views: 152
  • 9k0PQzpjMJ.jpg
    9k0PQzpjMJ.jpg
    8.3 MB · Views: 162
  • o9wGC4rBfR.jpg
    o9wGC4rBfR.jpg
    8.1 MB · Views: 158

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Dobrý den, 85 % acetonu a 15 % jakého rozpouštědla???
Můžete jasně popsat, co jste dělali, s co nejvíce podrobnostmi. Pomůže nám to najít vaši chybu.
 
View previous replies…

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Přidával jsem p2np pomalu po dobu 5 hodin do ipa/vody a nabh4 , udržoval teplotu pod 60c, přidal cucl2 a udržoval teplotu na 76-80c po dobu 30min(netuším jestli jsem dal dost cucl2 ale na začátku to ztmavlo) Vzal jsem kapalinu a přidal do ní NaOH(nezkoumal jsem jestli je ph 11 nebo víc) , pak jsem vzal vrchní vrstvu pak jsem nejdřív zkoušel snížit pH pomocí vit C kapaliny ,ale vůbec to nefungovalo dnes jsem našel (20 hodin voda při pokojové teplotě) kyselinu fosforovou 85% a snížil pH na 6. Netuším co jsou ty 15% v acetonu to není napsané. Příští týden to zkusím s 99% a bez vit C. Děkuji vám.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Takže jste se rozhodli vyrobit askorbát amfetaminu?
Odpařili jste rozpouštědlo?

Jak jste změřili množství CuCl2? Přidali jste jen přibližně? Jako sůl při vaření?
 

arianasdad

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Jak špatný je zápach chtěl bych si udělat malou až střední várku v garáži sousedé jsou docela blízko, pokud je špatný pomohl by vůbec pěstební stan s uhlíkovým filtrem, nebo existují nějaká jiná jednoduchá řešení.
 

arianasdad

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Malou až střední dávkou myslím dávku 10 g, pokud to pomůže.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Můžete zkusit 3-5g dávku a zjistit, že. Pokud máte dobře filtrovaný průtok ventilace, bude vše v pořádku.
 
Top