Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí NaBH4/CuCl2 v jednom hrnci (měřítko 1 kg)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Téměř všechny exotermické reakce jsou zpožděné a narůstají. Musíte být velmi opatrní a trpěliví
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Během kroku 3 a 4 při přilévání P2nP a CuCl2.

Má zahřívání reakce nějakou zvláštní funkci pro syntézu, že musí být těsně pod 60c a 80c, nebo se může během tohoto procesu ochladit na 20-30c ve studené lázni, dokud se exotermická reakce nezastaví.

A když začne krok 5, použijte vnější ohřev, abyste reakci udrželi na 80c.

S pozdravem
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Drazí členové. je tato částka opravdu nezbytná? (Borohydrid sodný (NaBH4) 1739 g;)
může mi někdo pomoci/doporučit zdroj, kde ho mohu koupit ve větším množství, ale bezpečně? Bohužel je v mé zemi kontrolován, takže je pro mě obtížné se k němu dostat.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Ano, je to tak.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Díky za sdílení, To je zajímavé tho, jaký je váš doporučený poměr přidání P2NP do reakce?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ahoj Koko,

Zatím nevím, záleží na tom, zda dostanu odpověď na svou předchozí otázku.

Pokud se mi podaří ochladit celou baňku na stupeň 20-30c, aniž bych ztratil účel reakce, pak budu moci přidávat další najednou v častější fázi.

Pokud to nepůjde, pak začnu s plnou lžící najednou a budu sledovat průběh reakce a vývoj tepla.

Druhý pokus udělám dnes nebo zítra a dám novou aktualizaci.

S pozdravem
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Je mi to moc líto. Ale opravdu, proč lidé dělají své první syntézy s tak velkými dávkami? Proveďte nejprve několik zkušebních cyklů s 10-20 g:s P2NP, přičemž použijte pomalé a kontrolované přidávání každého činidla! Je to proces učení a suroviny jsou nákladné. Je to vaření a musíte najít správný dotek a pochopit, jak činidla fungují, než začnete vařit ve velkých kádích. Jde to snadno.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Máš pravdu!
Myslím, že byste potřebovali studenou vodní lázeň nebo vlastnoručně vyrobený chladicí systém, aby se reakce nevymkla kontrole.

Informujte nás a přeji hodně štěstí!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Jaká by byla vaše nejlepší rada při práci s větším množstvím P2NP (1 kg+), abyste nezkazili reakci?

Cincerly,

Koko
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Pokud ji chcete po přidání borohydridu sodného ochladit, nedělejte to, snižuje to její účinnost.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
"Problémem" není borohydrid sodný, ale přídavek P2nP. Tehdy začíná skutečná exotermická reakce, reakce sodíku je podle mého názoru velmi mírná.

Vlastně jsem přemýšlel, že bych si prostě koupil malý mrazák nebo ledničku, která udržuje +8c, a dal do ní baňku s páčkou, abych mohl baňku ručně regulovat zevnitř a kontrolovat přes ni teplotu.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Pokud reakci zchladíte, jakmile je přítomen sodík, ovlivní to účinnost borohydridu sodného.
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Tedy provádění této reakce ve větších dávkách bez možnosti chlazení ji činí quites zbytečnou?

Když říkáte, že to ovlivňuje její účinnost, říkáte celkovou reakci, nebo výtěžek, nebo obojí?

Protože udržet reakci pod 60 °C a chtít vyprodukovat 200 g P2nP by pravděpodobně trvalo 2-3 hodiny, ne-li více, pokud není k dispozici možnost chlazení, aby se reakce udržela alespoň při 50 °C.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
To by ovlivnilo výtěžek, borohydrid sodný vytváří exotermickou reakci a tak to funguje.
Mohli byste se pokusit udržet stálou teplotu kolem 60c, zatímco přidáváte p2np, ale mohlo by to být docela těžké.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Napadlo mě, že bych možná výchozí materiál rozpustil v IPA a pomalu ho nakapal do reakční nádoby pomocí nálevky SEP. Rekonstruujete, že by to mělo nějaký negativní vliv?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Děkujeme,

To je to, co mám na mysli, P2nP reaguje s borohydridem sodným a vytváří a velmi exotermickou reakci v baňce.

Takže to musí být možné chladit a polořízené těsně pod 60c, které nezpůsobí ztráty ve výtěžku, a vyšší účinnost.

Budu vás informovat o svých pokusech.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ano, bohužel je to exotermická reakce, a pokud ji ochladíte během přidávání p2np, nebude fungovat. Klíčem k úspěchu je trpělivost.
to je také důvod, proč po úplném přidání p2np trvá 30 minut, než se reakce dokončí.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Jak jsem napsal, abyste nejprve provedli zkušební pokusy s menšími množstvími, abyste získali pocit z reakce. Jinak pomalu přidávat činidla s kontrolou teploty. Základní věci. U exotermických reakcí vždy hrozí, že se vám vymknou z rukou, pokud nebudete trpěliví.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
na 10l baňce v klidu provedete reakci s náplní 250 g p2np. je zde jedna podmínka. při přidávání p2e musíte udržovat baňku chladnou, např. zhruba v polovině přidávání se reakce stabilizuje a vy můžete p2np rychleji zjemnit.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
První fáze, tj. přidání p2np, se má udržovat při nízké teplotě ... když přidáte cucl2, dobře promíchejte a zapněte ohřev ...
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Zajímavé je, že jsem se v jednom článku o syntéze dočetl, že nízká teplota může snížit výtěžek.
Jak nízkou teplotu byste doporučili? Protože pokud to může jít pod nulu, pak by přidávání mohlo probíhat extra rychle.
 
Top