Souhrn amalgámu hliníku (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Následující pozorování: Po 15 minutách od přidání vody k hliníkové fólii a rtuťové soli mám tmavě šedý vodný roztok s mnoha malými bublinkami, které tvoří pěnu. Poté, co vodu vyliji, slyším praskání hliníku a stoupání bílého kouře, spousty bílého kouře.

Vypustil jsem vodu příliš brzy, nebo příliš pozdě?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
pozorujte, že proudění bublinek je konstantní bez zastávek, a pozorujte, že hliníková fólie je již dobře pokryta tmavě šedými stopami, a pak víte, že váš amalgám je připraven k dalšímu použití... chraňte se před výpary rtuti, vždy používejte ochranu a pak bude vše radost!!!.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
O co se jedná? Refluxní kondenzátor?
Je třeba používat při syntéze amf (podívejte se na téma příručky!).
Ne, amalgám byste měli očistit od kyseliny (HNO3 vzniká po reakci Al+Hg(NO3)2).
Hg sůl se v těchto rozpouštědlech nerozpouští.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Pattone, měl jsem na mysli, že sůl Hg zůstane ve vyřazené vodné fázi, její rozpustnost v IPA je velmi nízká. Oplachování se samozřejmě doporučuje vždy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Rozpustnost >it` je v IPA velmi nízká.
Soli Hg jsou nemísitelné s IPA. Můžete se vyhnout oplachování. Získal jsem informaci, že nemá vůbec žádný vliv na Hg v konečném výrobku. Jeden kolega provedl analýzu kovů pro amfetamin a řekl, že Hg je tam 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Děkuji vám, Pattone, konečně jste potvrdil mé theroetické spekulace zde: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...hesis-from-p2np-via-al-hg-video.196/post-5921.

To je skutečná věda a je to nesmírně uklidňující. Můj currilentní příspěvek měl pouze doplnit můj experimet, že při použití silnější fólie, praní pouze jednou a co nejrychlejším opláchnutí to může stále perfektně fungovat.
 

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Jen jsem viděl, že bych to mohl použít, omlouvám se xd

Hg2Cl2 nelze použít jen kvůli nízké rozpustnosti, nebo je i jiné vysvětlení?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Hg v Hg2Cl2 má oxidační stav +1, v HgCl2 nebo Hg(NO3)2 potřebujete +2.
 

souldecoder

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Důležitá otázka: Jaký je význam chemických látek pro chemii?

Předpokládám, že je to vodík a IPA, ale mám pochybnosti o tom, zda se uvolňuje i hliník.....

a pokud ano, v jakém množství a jak je nebezpečný?
Předem děkuji.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Pattone, je nějaká výhoda použití HgCl2 místo HgNO3? První z nich je lépe rozpustný ve vodě a lze jej poměrně snadno vyrobit z dusičnanové soli. Přesto si nerad zahrávám s tak toxickými látkami, pokud to nemá jasnou výhodu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ahoj Diogene. Jak jsem již uvedl, HgNO3 není pro výrobu amalgámu vhodný, pouze sůl Hg(NO3)2. Mezi Hg(NO3)2 a HgCl2 nejsou žádné rozdíly.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Pattone, omlouvám se, měl jsem na mysli dusičnan rtuťnatý Hg(NO3)2, ale moje otázka byla zodpovězena. HgCl2 jsem nezkoušel a napadlo mě, že by mohl existovat důvod, proč ho lidé používají navzdory dalšímu kroku, který je nutný k jeho výrobě z dusičnanové soli. Každopádně děkuji za odpověď.
 

twok

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, síran rtuťnatý je mimořádně jedovatý. A ne, musíte přepočítat množství Hg v molárním poměru.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj lidi, jen se podělím o nedávné zjištění. Vrátil jsem se ke `staré dobré amalgámové reakci Al/Hg, jednoduše proto, že jsem neměl dostatek NaBH4 a nechtěl jsem za něj utrácet peníze. Dříve jsem používal Al/Hg, ale nikdy jsem nebyl úspěšný s tím oplachováním vodou, což - jak vidím - trápí spoustu zdejších nováčků. Klíčové je, což si myslím, že vám pomůže, je emphesising některé malé a zásadní detaily:
- použití co nejsilnější fólie je nutností, zapomeňte na fólie ze supermarketů, i když i tam se někdy najdou silnější fólie. Já jsem si na internetu objednal Al fólii se známou tloušťkou, myslím, že je to asi 25 mikronů. Amalgamace je díky tomu MNOHEM pomalejší, takže máte více času na výběr správného okamžiku a dokonce i na přípravu dalších ingrediencí, pokud jste tak ještě neučinili.
- Fólie nemusí být nutně mletá káva, i když jsem nedělal srovnání, moje výtěžnost se blížila 80%.
- S proplachováním buďte rychlí a nepoužívejte příliš mnoho vody. Já jsem vyzkoušel pouze jedno propláchnutí.
- Rychlost: rychle přidejte vodu, udělejte pár protřepání a rychle přefiltrujte.
- Až budete mít amalgamovanou fólii, přidejte činidla/prekurzory a sledujte, co se děje. V této fázi nepoužívejte k chlazení ledovou vodní lázeň. Reakce začne méně prudce a po několika sekundách, takže máte více času na připojení kondenzátoru, aniž byste vdechli příliš mnoho plynu.
- Počkejte, až se reakce definitivně rozběhne a téměř se začne vymykat kontrole (ale nečekejte ani příliš dlouho, až začne vřít, jinak si reakci ZABIJETE. V podstatě počkejte, dokud v baňce nezačnou bublat bublinky a baňka se nezačne velmi zahřívat, pak ji začněte chladit.
- Já jsem nastříhal 45 g fólie a nebylo to moc, velikost byla asi polovina krabičky od sirek. Rozřezanou fólii ihned přidejte do baňky.
- Touto metodou jsem dosáhl asi 80 %, přesný výtěžek jsem nepočítal, ale bylo to docela slušné množství.
= Místo HgNO3 jsem použil HgCl2, ale myslím, že to není důležité.
- Pomocí dvou kondenzátorů jsem zredukoval 35 g P2NP ve 2l baňce, až budu mít větší baňku, zkusím to zvětšit. Např. 70 g v 5l baňce, poměr reagent/velikost baňky asi není lineární.
- Zkusil jsem jen jedno rychlé promytí a to se povedlo fan1tasticky. Doporučuji to i ostatním, pak zkuste zvýšit počet oplachů.

Shrnuto: tloušťka fólie je důležitá, zvláště jako začátečník, a ne ji hned chladit; také je důležité být trpělivý a počkat, až se všechna fólie dostane na povrch, nebuďte příliš rychlí, protože to trvá déle, ale máte také větší příležitost.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Může být tato metoda použita k nahrazení syntéz vyžadujících NaBH4? Snažím se vyrobit 5-MeO-DMT z 5-MeO-T podle syntézy Hamiltona Norrise, ale nemám k dispozici NaBH4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
To si nemyslím
 
View previous replies…

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Jediné, čím si nejsem příliš jistý, je produkt, zda se z něj bude vyrábět MMT nebo DMT. Při vaší syntéze metamfetaminu z amfetaminu pomocí Al/Hg se k aminu přidává pouze jedna methylová skupina.
 
Top