Question Otázka k extrakci AB

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Postupoval jsem podle pokynů v knize AB Extraction a dospěl jsem ke konečnému produktu. Nejsem si jistý, zda to, co mám, je správné, protože to nevypadá jako konečný výsledek ve formě prášku, jak je uvedeno na obrázcích. Místo toho mám takovou lepkavou pastu, u které momentálně čekám, až zaschne. Nevíte někdo, jestli je to normální? Už jsem to umyl acetonem.
 

Attachments

  • 5zQhS0fgKc.jpeg
    5zQhS0fgKc.jpeg
    2.8 MB · Views: 252

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Dobrý den, v první řadě ho udělejte suchý. Vypadá to jako mokrý amfetamin. To je vše.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Děkuji za rychlou odpověď Pattonovi. Udělal jsem další várku a jak jsem přidal kyselinu sírovou, poté, co roztok přestal vřít, jsem dostal tento vrstevnatý roztok, vypadá jinak než várka výše. Dodržel jsem poměr 1:1 acetonu a kyseliny sírové. Nevíte, co to je? Nahoře je to průhledné, pak uprostřed červené a dole oranžové.
 

Attachments

  • EnmV32wM1L.jpeg
    EnmV32wM1L.jpeg
    3.2 MB · Views: 126
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Můžete to vyřešit přidáním aq naoh, sol. , extrakcí a opětovným srážením (budete mít ztráty).
přidávejte kyselinu po kapkách a míchejte
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Díky, zkusím to. Jakou koncentraci kyseliny sírové používáte? V současné době používám průmyslovou 99,8 %, takže pravděpodobně nebudu moci použít poměr 1:1 s acetonem, aby se to neopakovalo.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Žádná nápověda, přes 95 vždy v každém případě. v malém měřítku u nemůžete být s přidáváním příliš agresivní, může to jít do kytek jen s pár kapkami navíc, čímž se vám roztok rozředí. s větším množstvím acetonu ke kyselině například 1:20 můžete lépe kontrolovat přidávání. a dejte tomu čas, než přidáte další, dobře promíchejte.
Rád odsaju do pipety asi kapku kyseliny a přes ni nasaju trochu volného roztoku, pokud to jde čiré, změřím ph, pokud se to ještě zakalí, vím, že můžu přidat víc.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
>Přidal jsem kyselinu sírovou poté, co roztok přestal vřít.
Který roztok máte na mysli? Vysvětlete to prosím podrobněji.
 
View previous replies…

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Díky, Pattone, zkusím to. Jakou koncentraci kyseliny sírové používáte? V současné době používám průmyslovou 99,8 %, takže pravděpodobně nebudu moci použít poměr 1:1 s acetonem, aby se to neopakovalo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
1:1 Vhodné pro 99% kyselinu sírovou:aceton, věnujte pozornost pH a teplotě. Je třeba se vyhnout vysokým teplotám.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Chápu, zkusím při příští dávce použít ledovou lázeň a zároveň pomalu přidávat kyselinu sírovou. Děkuji za postřeh. Nevíte, zda je překyselená směs využitelná? Zdá se, že metoda s NaOH nepřináší žádný slibný výsledek.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Můžete se je pokusit co nejdříve vyextrahovat zpět pomocí NaOH. Ztratíte tím část amfetaminu.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Směs volné báze amf + acetonu po přidání kyseliny sírové má reakci podobnou varu, kdy se vytvořila sůl a začala pěnit bubliny.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Kyselinu musíte přidávat co nejpomaleji a zkontrolujte pH amfetaminové směsi, potřebujete 5,5-7 pH. Ne méně. Pravděpodobně jste přidali hodně kyseliny a příliš rychle a spálili (překysličili) jste amfetaminovou volnou bázi.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
mnohem bezpečnější je přidat 1 ml konc. H2SO4 do 25-30 ml acetonu a opatrně/pomalu to za míchání nakapat do roztoku volné báze (jejíž část můžete mít v jiné nádobě, abyste ji mohli přidat pro případ, že byste nakapali příliš mnoho kyseliny).
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
ano 1:5 se "suchým" acetonem nebo IPA a ponechte si 50 % báze pro případ, že byste ji potřebovali při překyselení... (nikdy jsem to osobně nedělal, ale na cestách, hej...) a míchejte 5 minut před kontrolou pH, protože to chvíli trvá, než se to stane
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Tvoje vyjádření už zavání úspěchem... skoro mě to vzrušuje (jen přidávej kyselinu po kapkách se vší trpělivostí, kterou máš s láskou k chemii)
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, správné množství je 1,10, to znamená, že by mělo jít o desetinásobek kyseliny sírové, aby barva nebyla červená. Nejjednodušší způsob použití 37% kyseliny chlorovodíkové
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
K získání suchého amfetaminu HCl musíte použít plynnou HCl, 37% bude mít za následek jen nepořádek.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Dobře, moje chyba tedy... když jsem začínal (před více než deseti lety, když jsem byl studentem biochemie), bylo mi dáno na srozuměnou, že hydrochlorid této specifické sloučeniny v žádném případě nestojí za to, abych se frustrovaně snažil vyrobit. Jsem si dobře vědom toho, že pro naše běžné interst aminy je hydrochlorid to první, co se zkouší (alespoň při preparativním výzkumu nových materiálů).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Máte pravdu, sůl HCl se v uvedeném scénáři nevyplatí, ale odpověděli jste na můj komentář, ve kterém jsem pouze upřesnil, že nemůžete použít vodnou HCl, jinak vám vznikne nepořádek, a místo toho byste měli pro chlorovodík použít plynnou HCl. Pro amfetamin je mnohem lepší síranová sůl a specifické fosforečnanové soli, ale mým cílem právě zde bylo pouze opravit nesprávné informace, které kluk šíří.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Díky za tip, kluci, budu experimentovat s různými poměry a uvidíme, co bude nejlepší. Nenašel jsem však ve fóru ohledu na to, jak mohu sušit mokré amfetaminy. Přemýšlím o tom, že bych mokré amfetaminy dal do uzavřené nádoby oddělené MgSO4. Fungovalo by to? Zkoušel jsem je sušit přes noc v místnosti, ale pořád vypadají mokré.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
To, co popisujete, je exsikátor... vzhledem k tomu, že MgSO4 je bezvodý, bude fungovat (pokud se potřebujete zbavit vody).
 
Top