Question Кое лекарство може да ме накара да спя добре

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Кое лекарство може да ме накара да спя добре
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
203
Reaction score
206
Points
43
Отговорът винаги ще зависи от причината, поради която трябва да спите достатъчно. Но ето приблизителен списък на лекарствата, които се използват при нарушения на съня.

Бензодиазепини: Бензодиазепините, като диазепам (Valium) и темазепам (Restoril), засилват ефекта на невротрансмитер, наречен гама-аминомаслена киселина (GABA). GABA спомага за потискане на активността на невроните, което води до седативен и успокояващ ефект, подпомагащ съня.

Небензодиазепинови рецепторни агонисти: Тези лекарства, включително золпидем (Ambien) и езопиклон (Lunesta), също засилват ефекта на GABA, но действат върху специфични рецептори, наречени GABA-A рецептори. Те имат подобни на бензодиазепините седативни свойства, но обикновено имат по-кратка продължителност на действие.

Агонисти на мелатонина: Мелатонинът е хормон, който се произвежда естествено от организма и регулира цикъла сън-бодърстване. Лекарства като рамелтеон (Rozerem) имитират действието на мелатонина и помагат за регулиране на съня, особено при лица с нарушения на циркадния ритъм на съня.

Антагонисти на орексиновите рецептори: Орексинът е невротрансмитер, участващ в насърчаването на будността. Лекарства като суворексант (Belsomra) блокират действието на орексина, като насърчават съня чрез потискане на пътищата в мозъка, стимулиращи събуждането.

Антидепресанти: Някои антидепресанти, като например тразодон (Desyrel) или амитриптилин (Elavil), понякога се предписват не по лекарско предписание заради седативния им ефект при лечение на безсъние. Тези лекарства могат да действат чрез въздействие върху различни невротрансмитери, включително серотонин и норепинефрин, които могат да повлияят на съня.

Антихистамини: Някои сънотворни средства, които се продават без рецепта, съдържат антихистамини като дифенхидрамин (Benadryl) или доксиламин сукцинат (Unisom). Тези медикаменти се използват предимно за лечение на алергии, но могат да предизвикат и сънливост, което ги прави полезни за краткосрочно подпомагане на съня. Те обаче могат да доведат до остатъчна сънливост и когнитивни нарушения на следващия ден.

Барбитурати: Барбитуратите, като фенобарбитал, имат дълга история на употреба като седативни хипнотици. Употребата им обаче е намаляла поради опасения за безопасността и наличието на по-безопасни алтернативи. Барбитуратите действат върху GABA рецепторите, като предизвикват седативен ефект, но носят по-висок риск от предозиране и зависимост в сравнение с други сънотворни.

Билкови добавки: Някои билкови добавки се предлагат на пазара заради потенциалното си сънотворно действие. Примерите включват корен от валериана, лайка и лавандула. Въпреки че някои хора могат да ги намерят за полезни, доказателствата за тяхната ефективност са ограничени, а безопасността и контролът на качеството им могат да варират. Препоръчително е да се консултирате с медицински специалист, преди да използвате билкови добавки за сън.

Бих препоръчал да започнете с последните, а антидепресантите и барбитуратите изобщо не трябва да се използват като сънотворни. При трудни ситуации, свързани с употребата на активатори на ЦНС, можете да обърнете внимание на бензодиазепините. Те обаче трябва да се използват нередовно и при стриктно спазване на дозите.

Важно е да се отбележи, че въпреки че сънотворните могат да бъдат ефективни в краткосрочен план, те обикновено се препоръчват за временна употреба. Продължителната или прекомерна употреба на сънотворни може да доведе до толерантност, зависимост и други неблагоприятни ефекти (освен може би билковите).
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Беше вземал дълго време хапчета за сън = те действат добре, но по-късно няма да заспиш като нормален човек. Сега не вземам лекарства - само 15 мг мелатонин и той е доста по-добър от бензодиазепините, които те правят зомбиран.

Наздраве
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Аз използвам доста ниска доза THC. Просто за да избегна всякаква умора. Работи чудесно.
Освен това...мелатонин.
 
  • Like
Reactions: T 3
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Как обичате да консумирате своя THC за сън?

Обикновено го пуша, но някой ден ми хрумна да смеся и хубава напитка с някакъв вид течен THC
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Е, защото съм пристрастен към фъстъчено масло/шоколад. Сама си правя бонбони.
Току-що взех няколко формички за бонбони от магазина. Фъстъчено масло Reeces (чипс за приготвяне на бонбони)
и смесвам с предварително приготвеното ми кокосово масло. Крайният продукт = малки барчета или мечета.
Не ги ям всяка вечер. Може би няколко пъти седмично.
Правя и такива, които са с пласт шоколад и Reeces. След това добавям слой от натрошени пекани или фъстъци.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
О, по дяволите :D Имаш ли касова бележка за това, която можеш да ми изпратиш? Тъй като не ям хранителни продукти, направени от други хора, ще трябва да го направя сам :D :D
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Всъщност нямам официална рецепта, но мога да я изложа за вас.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Мога да изтегля един от интернет за кокосово масло от кана, но бих искал да видя дали не добавяте някакви обрати към него.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Правя си кокосово масло, инфузирано с Canna, веднъж или два пъти годишно.
За да мога да си приготвям каквото си поискам. Съхранявам го в запечатан буркан. Като този вляво.
 

Attachments

  • MEIHPWGXrb.PNG
    MEIHPWGXrb.PNG
    1.1 MB · Views: 102

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
След това ги купувам. Разтопявам ги и бавно разбърквам в маслото си от кана. Понякога едновременно разтопявам малко шоколад и го заливам и с моето масло от кана. За шоколада. Просто използвам подобни шоколадови стърготини, които са предназначени за производство на бонбони. Мисля, че "предназначени за производство на бонбони" е важно.
 

Attachments

  • YMOstf8Rgy.PNG
    YMOstf8Rgy.PNG
    240.5 KB · Views: 88

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
След това просто го изсипете в моите форми. Което може да се види на първото изображение вдясно. Една за пръчки и една за мечета.
Първоначално взех формата за мечета, за да се опитам да направя дъвки.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Това се различава от това, за какъв mg отивам. Просто изваждам олевия калкулатор. Той обаче не е точен.
Смятам, че всеки от тях е 10-12 мг на бар/мед.
Трябва да изляза и да отида на работа, но по-късно ще се опитам да публикувам по-подробна информация.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
В миналото мелатонинът ми действаше добре. Но сега в наши дни стриктно се храня с 5-10 mg THC/CBD 1:0,5
около и час преди лягане. Вече не ставам по средата на нощта и получавам здрав 6-8-часов сън.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Много бих искал да приемам ТХК преди сън, но мога да приемам само CBD поради това, че ако приемам ТХК преди да използвам автомобил, ще бъда осъден за управление на превозно средство, когато съм дрогиран. Тук е гадно и можеш да отидеш в затвора, както и за това, че си пиян.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Добрият стар канабис :)

Обичам щама Strawberry Short Cake Cali Weed на сън, буквално има вкус на ягодова торта и те удря като влак на пълна скорост :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
1 литър бира и ще спите като дете😌
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Доста бързо става скучно и бирата става като вода :D :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Трябва да се вземе хенеси)
Или да опита валериана с шампанско)
Но е лесно да се предозира, на финала ще се чувстваш като зеленчук)
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Добрият стар Хени :D

За сън ще си остана с тревата, за вълнение ще си остана с кокаина... аз съм прост човек :D
 
Top