Най-простият синтез на метамфетамин от амфетамин

Wallpaper

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 16, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Може ли живачният хлорид да се използва като Воля?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Можете ли да обясните как стигнахте до заключението, че няма да се рацементира? Всъщност искам да знам, не ви разпитвам.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Не го приемам като поставяне под въпрос :). Ние сме тук, за да си помагаме взаимно с информация. Тъй като не съм опитвал това преобразуване (нито от рацемичен, нито от D-амфетамин), мога да разчитам само на бележките на Rhodium


Между другото, аз бих използвал само рацемичен амфетамин, тъй като метамфетаминът може да бъде разтворен по същите методи като амфетамина и защо да се рискува ценният D-изомер, когато крайните резултати не са известни.

`Формалдехид и алуминиева амалгама`
N-метил-амфетамините са получени чрез реакция на съответния амфетамин с формалдехид и редукция в отсъствие на киселина. Така смес от 1 мол амфетамин свободна основа (136 g) и 1 мол воден формалдехид (81 ml 37 % или 75 ml 40 %) в 350 ml алкохол и излишък от алуминиева амалгама се редуцира в продължение на няколко часа, добавя се вода, алуминиевият хидроксид се филтрира, разтворът се подкиселява и изпарява, а свободната основа се отделя с помощта на алкали, като се получава фенил-N-метилизопропиламин, превърнат в хидрохлорид, mp 140 °C. По подобен начин от 70 g d-амфетамин в алкохол с алуминий и 1 mol формалдехид се получава d-метамфетамин, който се превръща във фосфатна сол. От 1-фенил-2-аминопропанол по подобен начин се получава ефедрин.`
(Подчертано от мен.)

Както и да е, все още каня всеки, който е навън, да сподели опита си, който действително е опитал този синтез и има някакъв реален опит с него. В някакъв момент смятам да го опитам, но би било чудесно да знам, че наистина работи, преди да пожертвам много материали и време. Другият вариант е да се започне от P2NP, като се редуцира до имин и след това се хидролизира в кисела среда до P2P, но това включва допълнително аминиране на P2P с метиламин, което според мен е прекалено, тъй като вече е имало такова (след кондензация на бензалдехид с нитроетан). Методът, който бих използвал, изисква също така доста оцетна киселина за редуциране, напр. върху железен катализатор, след което се хидролизира с киселината. Ако няма някой, който да е опитвал това, ще направя сравнение и ще уведомя членовете на форума.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Хубаво, това е, което обичаме да виждаме доод
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Не бързайте, моля, ще публикуваме p2np => p2p видео синтез след няколко седмици.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Готово. Ще изчакам тогава и ще оставя експертите да открият подробностите/капките. Благодаря на Патън
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте на всички,

И така, сега е време да продължа напред в напредъка си и да започна да разглеждам производството на кристален метамфетамин (ICE), нямам интерес към "нормалните" метамфетамини.

Така че нека започна с публикуването на стъпката и задаването на моите въпроси, ще бъда благодарен на всеки, който има познания.

Стъпка:

  1. Трябва да получите 1 мол свободна от амфетамин (1) база чрез добавяне на сол на вашия амфетамин към 20% воден разтвор на NaOH до рН 12. Разбърква се в продължение на 15 мин. и се извлича свободната от амфетамин база чрез DCM или петролен етер 3 x 75 мл.
    Въпрос: Казва се амфетамин свободна основа, а след това сол, това означава свободна основа като в амфетаминовото масло или сух амфетамин, ако трябва да гадая, означава амфетамин сулфат.

  2. Пригответе Al амалгама. Трябва да използвате приблизително ~70 g Al фолио и 1,62 g живачен(II)нитрат (Hg(NO3)2), за да приготвите амалгама, както е описано в следващата тема.
    В:Тук няма въпрос

  3. Смес от 1 мол амфетамин фрибаза (136 g) и 1 мол воден формалдехид (2) (81 mL 37% или 75 mL 40%) в 350 mL EtOH (етанол) в 5 L колба с кръгло дъно с обратен хладник и излишък от алуминиева амалгама, която е била приготвена предварително.
    Въпрос: Екстрактът от стъпка 1 в се изсипва в 5L колба с кръгло дъно, заедно с 81mL 37% воден формалдехид и 350mL EtOH и алуминиева амалгама?


  4. Иминът (3) се редуцира в продължение на приблизително два часа, за да се поддържа температурата на реакцията под ~50-60 °C. Трябва да се приложи охлаждане, ако реакцията стане твърде бурна.
    В: Реакцията от стъпка 3 се смесва с горна или магнитна бъркалка, комбинирана с охладител, за да се поддържа реакционната маса под 60с температура.


  5. Към реакционната маса се добавя 1 L охладена дестилирана вода, алуминиевият хидроксид се филтрира.
    В: Добавяме 1 L студена вода в реакцията и използваме фуния на Бюхнер с филтър, за да я изчистим от алуминиевите остатъци?


  6. Реакционната маса се екстрахира с DCM или петролен етер 3 x 75 ml. Екстрактите се обработват с 20 % HCl до рН 3. Полученият воден слой от филтрацията се алкализира с 20 % NaOH aq до рН 12 и се екстрахира с DCM или петролов етер 3 x 75 mL. Органичните слоеве с метамфетамин (4) се комбинират, концентрират се във вакуум и се изсушават над безводен Na2SO4 или MgSO4.
    В: Изобщоне разбирам това, много ми е неясно.

    Разбирам, че тук трябва да има два различни слоя. Така че предполагам, че от стъпка 5, когато добавяме студената вода, и филтрираме реакцията от остатъците от алуминия. Тя ще се раздели на два слоя. Единият е органичен, а другият - воден.

    Органичният слой се екстрахира с DCM 3 x 75 ml и след това се обработва с 20% HCl до pH3

    Водният слой (водният слой) се обработва с 20% NaoH до pH 12 и след това се екстрахира с DCM 3 x 75 ml.

    След като двата слоя се екстрахират и обработят, те се комбинират, концентрират се във вакуум (по избор) и се изсушават, като се използва Na2SO4.

    Ако не греша, на тази стъпка получаваме нашата метамфетаминова свободна база (Meth-oil)?


  7. Приготвянето на метамфетаминов хидрохлорид се извършва чрез бълбукане на сух газ HCl през органичния слой. Утайката се филтрира чрез смукателна филтрация и се изсушава. Също така можете да отгледате Леден метамфетамин чрез следните методи.
    Въпрос: Изобщо не разбирам това, много ми е неясно.

    Ако не греша, това е стъпката, при която кристализираме свободната база на метамфетамина (Meth-oil) до метамфетамин?


    Ще бъда благодарен за вашия принос и знания по моя въпрос.


    С най-добри пожелания


    PS: Би ли направил администраторът този синтез лепкав.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
1. Трябва да си набавите свободна база за амф (амф. масло). Добавяте 1 мол сол към разтвора на 20% aq NaOH ...
3. >81мл 37% воден формалдехид и 350мл EtOH
Те трябва да са вече комбинирани
4. +
5. +
6.>Органичният слой се екстрахира с DCM 3 x 75 ml и след това се обработва с 20% HCl до pH3
Трябва да екстрахирате цялата смес с DCM. След тази екстракция ще получите воден слой, който трябва да се алкализира до pH 12 и да се екстрахира отново. След това и двата екстракта с DCM (които съдържат Meth) трябва да се комбинират, да се изсушат над сушилен агент и да се дестилира разтворителят. Ще получите метамфетаминово масло.

7. Има два варианта. Първият е да пуснете в мехурчета газ HCl и да получите рацемичен амфетаминов хидрохлорид. Вторият, отделяте D-meth с l- или d-винена киселина и получавате големи парчета meth.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Последващ въпрос, стъпка 2.

Може ли NaBH4 или LiAlH4 да заместят Al/Hg?

Ако да, какво е заместващото тегло за този синтез, 70 g?

С най-добри пожелания
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Мисля, че да, 1-1,2 моларен излишък е добре. Откъде взехте 70 г?

Редактиране: Разбрах откъде сте го взели.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Току-що го правя със синтеза с 3 мола и 3,6 мола NaBH4, заместващи амалгамата, и в студена атмосфера като другите редукции на NaBH4 в момента изглежда добре утре ще актуализирам крайния резултат, който оставих да се разбърква сега.
В точка 6 трябва да извлека органичния слой, преди да го обработя с HCl до PH3 и по-късно да базирам водния слой, за да го извлека?
Защо първо се прави екстракция, преди да се третира с киселина? И защо се прави киселина, ако не се екстрахира отново?
Не е ли по-добре да се базира цялата смес и да се извлече веднъж? Или ако една част е по-добре да се екстрахира в киселина, това трябва да се направи след третирането ѝ, а не преди това, предполагам, че не?
Странна процедура в точка 6.
Моят формол 40 % беше в метанолов разтвор, в такъв случай не е необходимо да го изсушавам за реакцията с NaBH4, ако вашият разтвор е с вода, трябва да го изсушите със сулфат, ако искате да използвате редукция с NaBH4.
Благодаря.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте, съжалявам за дългия отговор.
Съществува киселинно-основна екстракция: трябва да направите pH3, да го извлечете. След това направете алкално pH и го извлечете отново. Екстрактите (органичният слой) се комбинират.
Какво имате предвид? Това е типична киселинно-основна екстракция. Можете да прочетете за теорията на тази процедура в моята тема " Екстракция".
 

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Здравей, Патън, не мога да получа безводен живачен(II) нитрат там, откъдето съм, но съм в състояние да получа живачен(II) нитрат монохидрат, (Hg(NO3)2).H2O. В резюмето за алуминиевата амалгама прочетох, че е необходима вода. Означава ли това, че е възможно да се използва монохидратната версия?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Да, утвърдително. Трябва да пресметнете количеството Hg(NO3)2*H2O в съответствие с моларното съотношение на Hg(NO3)2.
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Здравейте, мога ли да използвам живак ii хлорид вместо нитрат?
Само приблизително.. колко метамфетамин може да се направи от 100 г амфетамин?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
да, всяка живачна сол, която е разтворима във вода, е подходяща
Има добър добив, не мога да ви кажа точно, но е добре, над 50% със сигурност
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Чудесно, много ви благодаря за отговора 😊
 

nsrnsr

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Имам само параформалдехид, как да коригирам съотношението на водния разтвор? Благодаря ви
 
Top