Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Не, 2 слоя е това, което искате. тъй като aq. слоят се насища с водоразтворими соли, той изтласква разтворения изопропанол-свободен разтвор от aq. слоя. това свойство на изопропанола, за разлика от другите първични OH-s, да се отделя от водата, когато се разтварят соли, е точно причината, поради която той се използва в толкова много тайни и други синтези.
Поне аз така мисля, надявам се, че не си говоря от дупето :p
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Ако разбирам правилно, горният слой свободна основа ли е? жълтеникав мазен вид и 70% от сместа. а долният е по-плътен.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Това ще бъде водният слой. Добавих 25% разтвор наoh. кой слой ми е необходим ? Бях малко объркан
 

Attachments

  • Htm4IhVl3F.jpg
    Htm4IhVl3F.jpg
    5.1 MB · Views: 488
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Запишете какви пропорции на реагентите сте използвали.
Колко време престоява сместа след добавянето на разтвора на NaOH на снимката?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ако алкалният амин отива в горния алкохолен слой. ако ph е киселинен, той ще бъде в долния слой под формата на разтворена сол. Във всеки случай при този метод на разпределение ще има загуби.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Около 2 минути и се образуват два слоя, оставям го на спокойствие за 30 минути.

1754g nabh4
1000g p2np
100g cucl2
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Необходимо ли е да разбърквате в продължение на 6 часа, докато добавяте P2NP, или разбърквате само толкова, колкото е необходимо за безопасното му разтваряне?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
За постигане на най-добри резултати използвайте режийно управление за колба.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
и аз се надявах, че ще мога да използвам магнитната бъркалка lol. но имах съмнения дали ще е достатъчно силна.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Може да отнеме 6 часа, да отнеме време за синтез, да се внимава с температурата.

Зависи от това колко алуминий има в колбата и колко добра е магнитната ви бъркалка.
Горните бъркалки имат по-голяма мощност.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Не мисля, че трябва да правите каквото и да било с IPA/базата след изборите. в нея има твърде много алкохол, бих искал да намаля ipa. Мисля, че качеството на маслото може да е лошо поради твърде многото IPA.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Разбърках каяка. Почистих сместа върху филтъра и изхвърлих неразтворимата утайка. Излях я обратно в реактора.

Добавих 25% разтвор на NaOH. образуваха се два слоя. Оставих да почива половин час. горен жълт слой (Ipa/база). долен слой прозрачен (воден слой).

Пускам водния слой в колба. Добавям Ipa, образуват се слоеве. Почивам половин час.

горният слой е прозрачен (основа/Ipa), това е, което ми трябва. Поставям основата, извлечена от водния слой, в ротационен изпарител. Охлаждането е 8 градуса, вакуумът е включен, температурата на ваната е 80 градуса, ipa започва да се изпарява тук.

Изсипвам основата на ипа от изпарителя в чаша. какво трябва да направя с тази основа (прозрачна). какво ще се случи, ако я изсипя в сместа от ипа/основа. защо трябва да правя това?

и жълтия слой (основа/Ipa) в реактора. 3 литра смес от ИПА/база. как мога да намаля ИПА??? това също ли е ротовап? защото ако започна да изпарявам в реактора при 80 градуса, ИПА капе от кондензатора. проблемът ми с това е, че накрая става червена и миризмата изчезва. Мисля, че съм се объркал.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Защо сте изпарили IPA, проследете видеото. Направете го отново със стъпките във видеото IPA не разваля амфетамина, а само го прави миризлив lol.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Правил съм абсолютно същия синтез, просто следвайте видеото и след като подкиселите, ако не искате тази каша/миризма на IPA, почистете с малко ацетон и оставете за седмица-две на чист въздух и светлина, за да се пречисти и изсъхне.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Здравейте. сега успяхме да изградим система за парна дестилация. с помощта на един симпатичен член на форума. дестилацията в момента е в ход, мисля, че ще приключи за 2 часа 😉 Сега правя само малко количество, ако успея, ще използвам 1 кг р2нп. Нямам възможност да го суша на открито, на чист въздух, на слънчева светлина, трябва да се науча да го дестилирам. колко направихте и какъв беше добивът?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
7. Водната фаза се екстрахира с 8 литра IPA. Свободната от амфетамин база се разтваря в IPA и плътността на слоя IPA се променя, следователно той се отделя от водния слой.
8. Екстрактът от IPA от стъпка 7 се изпарява във вакуум до получаване на масло от свободна от амфетамини база и се комбинира със свободната база от стъпка 6.

Защо трябва да се комбинира със свободната база? тази стъпка носи ли допълнителен доход или какъв е смисълът?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Извършвате реакции с 500 г, как стигате до заключението за 8 л IPA?

Защо трябва да добавяте извлечената свободна база към предишната си свободна база, това е честен въпрос?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
6 литра ИПА в началото на синтеза, 4 литра за селекция на слоеве. не е необходимо да се добавят 8 литра едновременно. Използвам метанол вместо ИПА, крайният продукт ще мирише по-малко на алкохол. Но заради това не мога да разделям слоевете (металонът не може да го направи, така че когато поиска алкохол за избор на слой), е необходимо да се добави dcm. двата слоя трябва да се комбинират, защото добивът ще бъде по-висок, мисля. Накрая успях да направя маслото, което исках. На снимката е показан резултатът, преди осоляването.
 

Attachments

  • V5owtD0iRC.jpg
    V5owtD0iRC.jpg
    5.4 MB · Views: 418

fufu

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, експерти, знаете ли дали мога да използвам натриев бикарбонат, за да получа фребаза в amph от реакция p2np? Благодаря ви.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
7. Стъпки .


Кой слой ми е необходим? След добавянето на ипа се образуват 2 слоя. горен слой прозрачен, чист, с леко мазна повърхност. долен слой бяло гъсто желе. пише, че плътността на ипа се променя и се отделя от водния слой. плътността му се променя, може ли това да означава, че се е превърнал в желе и долен слой? noob въпрос, но полезен.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
На въпроса ви съм отговорил в предишната публикация. Върнете се назад и погледнете, има дори снимки.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Благодаря ви, стана ясно. Знаех кой слой, но не можех да си обясня защо точно този слой? 😄
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Благодаря ви, стана ясно. Знаех кой слой, но не можех да си обясня защо точно този слой? 😄
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Съжалявам, изпратих ви няколко съобщения, моля, изтрийте ги..
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Здравейте, След реакцията гася с разреден HCl и дестилирам IPA до 100°C, но на следващия ден, когато дойда да разделя фазите, колбата не се разбърква. В колбата има оттенък. Ето снимки може ли някой да ми помогне да разбера и да ми каже какви възможности имам.
 

Attachments

  • FvuJdVa0Hl.jpg
    FvuJdVa0Hl.jpg
    3.1 MB · Views: 177
  • yh0uOsVvX6.jpg
    yh0uOsVvX6.jpg
    2.9 MB · Views: 170
  • hCUNzmb3es.jpg
    hCUNzmb3es.jpg
    2.8 MB · Views: 183

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

На първо място, къде в синтеза се казва, че трябва да използвате HCL? Подсказка: Никъде, така че не го правете.

Второ, тъй като дестилирате в 100с, предполагам, че правите открита дестилация, не го правете, вместо това използвайте вакуумна дестилация.

Опитайте отново и изпратете резултатите.

С най-добри пожелания
 
View previous replies…

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Добре, ще добавя 25% NaOH и след това какво трябва да направя? Да екстрахирам с DCM?
Имам малко
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Добре, добавих 25 % NaOH, но не мисля, че грешката идва от NaOH, защото за разделяне на фазите той е наред... Проблемът се появява точно след това; когато искам да извлека водната фаза все пак, ... Добавям DCM, но дори и с NP като DCM няма ясно разделяне на фазите!,
 
Top