Синтез на L-ефедрин от L-фенилацетилкарбинол (L-PAC)

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Първият ми пробен опит за приготвяне на л-пак, ето моята рецепта не съм сигурен дали всичко е правилно, но все пак ще опитам.

2,5 литра H2O
87,50 г меласа
Мая и хранителна среда
20 мл бензалдехид
75ml етер

В 5-литров демиджон се поставят 2,5 л h2o и 87,50 г меласа,
насища се с чист кислород,
добавете дрожди и хранителни вещества и оставете да ферментира за около 8 часа,
След като промивката започне бързо да ферментира, се добавят 10 ml бензалдехид,
след около 4 часа се добавят още 10 ml бензалдехид и се оставя да ферментира още 12 часа или повече,
след като приключи, отстранете маята,
екстрахирайте l-pac с 50ml етер и след това с 25ml етер,
комбинирайте етера и дестилирайте
събирате l-pac?
Теоретичен добив 10ml е 50% конверсия.

Оценявам обратната връзка и ще публикувам резултатите си, след като приключа.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Изглежда не е разбрано, че това е реакция на кондензация на два алдехида. Бензалдехид и - какво? И така, добавя се ацеталдехид и ето ви втория. Или Ацетон в австрийския патент, който чичо Фестер продаваше (той наистина не работи като повечето му неща). Или се добавя пируват, който е източник на енергия за дрождите и образува Ацеталдехид в процеса.

Така че, ако направите това без втори алдехид или негов прекурсор, тогава ще са необходими ДВА бензалдехида, тъй като Бензалдехид + Бензалдехид също работи, но разбира се, максималният добив, разчетен от Бензалдехид, намалява наполовина.

Декстрозата и фрукозата могат да осигурят енергия, но не и алдехид за реакцията.
 
View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Здравейте , кое бихте препоръчали - ацеталдехид или пирогроздена киселина?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Натриевият пируват е златният стандарт. Калциевият пируват също работи. Проблемът е, че се нуждаете от ужасно много от него, така че за сериозно производство Ацеталдехидът е по-подходящ. Ако можете да си купите паралдехид - това е идеално, лесно се деполимеризира до ацеталдехид и е много по-удобно за работа.
При ацеталдехида обаче трябва да добавите енергиен източник като захароза или декстроза.
Трикът с пирувата е, че не се нуждае от ферментация на дрождите.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Колко натриев пируват ще е необходим?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Няма смисъл да се прави л-пак. Получете 0,5 ml л-пак на 1 л вода. Няма смисъл. 20L вода за 10ml продукт? Ммм?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Здравейте, дръжка
Мога ли да попитам как сте разбрали това?
 
View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
имате ли достъп до пълния текст на статията?
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Но се казва, че методът на ферментация на дрожди за синтез на ефедрин е с добър добив за търговско производство, как така 0,5 мл за 1 литър вода, казват вярно
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Благодаря дръжката ако това всъщност е така, не си струва да се хабят химикали
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Това е основният начин, по който l-PAC и ефедринът се произвеждат промишлено. От 3 до 5 грама l-PAC на литър реакционна среда е реалистично да се получи, повече, ами тогава става досадно. Но за промишлеността това не е проблем, обработката на големи обеми не е проблем. В промишлеността бензалдехидът и ацеталдехидът са изключително евтини продукти, това е важното. Те просто използват по-голям съд. T
ай-добрият трик в целия биосинтез, който изглежда никой не осъзнава, е да не се шибаш с реакцията, а да използваш по-голям съд и да я опростиш. И използвайте непрекъсната екстракция за извличане на l-PAC - по този начин малко количество разтворител в продължение на няколко часа извлича всички полезни вещества от големия съд.
Това е просто технически проблем, освен - ами източник на паралдехид или евтин пируват и най-важното: щам дрожди, който прави търсеното преобразуване при ph <5 . Първо: Не всеки старин на Cerevesiae прави всичко това, малко от тях в добри добиви и дори от тези много малко могат да го направят при ph <5, което е необходимо, тъй като по-горе получавате най-вече диол. Какво не е безполезно, но не е това, което искате. И в идеалния случай можете да си купите тази мая като суха мая в насипно състояние на ниска цена. И не, не знам за такава мая, която да се купи в момента, отново търся сам.

- мая
- непрекъснато извличане

добре?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
интересен орг, как бихте се справили с извършването на непрекъсната екстракция?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Бих започнал да използвам кървава интернет търсачка
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Имам PDF по този въпрос, но ми харесва начинът, по който се развива разговорът, затова се въздържам да го кача...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Имам около 200 статии по темата и мога да ви уверя, че повечето от тях са безполезни, а някои са умишлено подвеждащи. Специално австралийските статии на Роджърс/Шин са от този вид.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28

Някои неща, които хората пренебрегват при биосинтеза на L-pac от храненето на дрожди с бензалдехид. Правите пивна мъст, със захар, точно както правите бира или вино. След като дрождите са пораснали и са се разделили достатъчно, се добавя бензалдехидът, който реагира за няколко часа и е готов да се циментира за още работа.
Добивът изглежда нищожен, когато се вземе предвид количеството използван алуент. Преди няколко години го изчислих и мисля, че изчислих 20 грама от 55-галонен барабан на всеки 4 дни... Технически 3 дни, но трябва да се напънеш, за да центрофугираш тези 20 грама от 55 галона рм
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Темите на л-ПАК винаги са моментално препълнени с глупости, така че се сбогувам.

Получихте най-важната информация: Ацеталдехид или пируват, подходяща мая и ph <5.

Никой не зададе големия и очевиден въпрос: Как мога да разбера дали даден щам дрожди е подходящ или не?
И тъй като никой не попита, няма да има отговор, освен споменаването, че съществуват доста лесни методи.
Щастливо търсене не ми пишете.

Довиждане
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Как мога да разбера дали даден щам дрожди е добър или не?
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Можете да използвате различни видове хлебна мая/Saccharomyces cerevisiae
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
?
B52SojlK8b
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Направете няколко малки партиди вижте кои са най-добрите
 
Top