Question Флуорирани амфетамини

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Какви амфетамини могат да се инсуфицират? В psyconautwiki има такива, които показват завишена консумация, а други не? Имам 3-fma, който ми дадоха по погрешка и при инсуфлиране е много болезнен, а в уикито не показва инсуфлирана консумация. Направили са грешка в поръчката. Купих пелети. Някаква препоръка? Не съм употребявал амфетамин от около 6 години и не си спомням дали толкова много ме болеше.

Може би носът ми е счупен от всичкия нарязан кокаин, който съм вземал през цялото това време

Някой харесва ли темата на RC? Открих я наскоро и ми привлече вниманието. но хапчетата, за да си купя 3фма, купувам истински амфетамин, който е евтин
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Четох в една книга, че някой имал наистина чист 4-флуоро, два пъти пречистен и не е имал дискомфорт със сулфат. съответният алдехид и пропен обаче... близък до бензилхлорид, ако е в горещ разтвор.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
И как мога да го пречистя? Ако е много сложно, мога ли да го кристализирам?
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Можете да извършите пречистване на а/б на киселинна основа, вижте темата в този раздел. вместо екстракция с разтворител можете да направите парна дестилация за максимална чистота.
Можете да промиете солта със сух ацетон.
Можете да рекристализирате от горещ алкохол.

Това е приблизително това, което бихте могли да направите на практика.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Бихте ли ми предоставили линк към публикацията? Как е това за парната дестилация?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Парната дестилация е процедура, която се използва само за пречистване на свободната основа и е доста тромава за малки количества (трябва да освободите водния разтвор на солта {десетина грама}, като добавите към него луга, докато рН се повиши, след което през загрятия разтвор преминава поток от пара, който събирате с помощта на кондензатор на дестилационен мост, с две думи)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
За мен би било лесно да го изкристализирам. Трябва ми алкохол и това е всичко, нали?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ако става дума за парна дестилация на ФБ, извършена без скъпо лабораторно оборудване, имам предвид с основен комплект за дестилация + котлон + вакуумен компресор, колко време обикновено отнема дестилацията на 500 ml от ФБ и какъв е очакваният добив в проценти? Вероятно температурата на повърхността трябва да се контролира между 110-130, нали?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Не мога да кажа точно, но основното е всичко, от което се нуждаете, не е необходим вакуум. освен това никога не съм дестилирал 500 мл основа (без разтворители).
Загубите на практика са 0, защото всъщност отстранявате примесите и разтворителя си, а не продукта. по този въпрос съм пробвал както под поток N2, така и в атмосфера и няма голяма разлика.
Вашата РМ ще достигне най-много до 110 в зависимост от водоразтворимите примеси, нямам представа за температурата на повърхността на плочата, обикновено температурата се измерва с вътрешна сонда, повърхността на плочата не ви казва толкова много.
Важно е, ако използвате плоча, да увиете апарата си във фолио, за да го изолирате възможно най-добре, за да постигнете бързи и безпроблемни резултати, цялата инсталация трябва да е гореща до момента, в който кондензаторът започне да охлажда парите.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Синтезирал съм 2-FA и 4-FA многократно. Имам чувството, че тези вещества не се различават от амфетамина след вдишване. Но 4-FA дава по-добър ефект, когато се приема орално. Интересни вещества, 2-FA дава леко стимулиране с еуфория, а 4-FMA е много подобен на MDMA.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Има ли лесен начин да почистя амфетамина, така че да мога да вдишвам добре. ще работи ли с алкохол ипа? Или е по-добре да използвам сух ацетон?

защото се съмнявам, че може да кристализира в по-големи кристали
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
рекристализацията е техника за пречистване, като целта е да се задържат замърсителите в течната фаза, а не непременно да се отгледат по-големи кристали
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
ако продуктът е наистина мръсен, трябва да се извърши процедура за рекристализация "по книгата", която първо включва горещо филтриране на кипящия разтвор, към който се добавя активен въглен и се филтрира, докато е горещ, преди да се остави разтворът да се охлади (внимавайте обаче, когато добавяте въглена към кипящия разтвор, той се разпенва и фунията трябва да е наистина гореща, очевидно вакуумът е задължителен)
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
при вдишване е неприятно, бих искал да мога да го почистя, не съм експерт. Мога да направя прочистване с IPA. Мога да си набавя и етилов алкохол без битрекс, за да мога да направя рекристализация. 3-fmp има разтвор в етанол приблизително 30mg-ml. ще трябва да погледна отново pdf, за да го потвърдя. какво би било най-лесно да направя? Не виждам да мога да направя и разделянето на основата

Дали да направя и двете? Почистване и рекристализация? Ако не мога да инхалирам, предпочитам кристалите да се добавят към напитката, тъй като добавянето на сулфата е по-трудно за мен да дозирам и изчислявам. Предпочитам да мога да го приемам през носа, но като съм чист и без болка, ако не мога да го получа, бих искал да мога да направя кристали, които да добавя в напитката, или поне гранули или нещо по-постоянно

ако почистването с IPA служи, за да мога да вдишвам, забравям да рекристализирам. да обясня, ако не мога да се почистя достатъчно, някак си да получа гранули или кристали
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Виждам себе си способен да го направя. с изключение на празнотата, но нещо ще ми хрумне
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ако ще миете с нещо, направете го със студен сух ацетон. иПА също ще свърши работа, но това особено трябва да е сухо и студено.
Мисля, че господин Хабер малко ви усложнява това, нормалният рекрист. ще почисти продукта ви прилично, не е необходим вакуум. Просто загрейте малко метанол или IPA до кипене и пускайте този горещ алкохол малко по малко, за да решите целия си прах. след това просто оставете това необезпокоявано върху горната част на фризера си и го вкарайте във фризера, след като се понижи до стайна температура.
 
Last edited:

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Това зависи от това колко струва закупуването на сухия ацетон. Продават ацетон като разредител за бои, а виждам и някои препарати за отстраняване на лак за нокти, за които се твърди, че са 100% ацетон. Не знам дали мога да си купя чист сух ацетон. IPA се намира лесно.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
В началото имах много проблеми с ацетон от сорта на лак за нокти и винаги се оказваше, че е поне 50% вода, но предполагам, че това зависи от мястото, на което се намирате, дестилацията, разбира се, е решение на проблема (тъй като лакочистителят за нокти е разтвор на ацетон във вода, достатъчно хилаво). Но практическото значение на ацетона (или поне на МЕК) е толкова голямо, че мога да си представя и решителен човек, който действително да го синтезира от IPA чрез леко окисление (рефлукс с бихромат, преминал към дестилация, както показва промяната на температурата, тъй като ацетонът кипи при около 55С, постоянното отстраняване на продукта би трябвало да е лесно и чистотата прилична)
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Не разполагам с никакво лабораторно оборудване, за да мога да дестилирам ацетон, ще ми е необходима минимум лабораторна стъклария
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Вярно е, че веднъж добавих безводен калциев хлорид (много от него) към ацетон от клас за отстраняване на лак за нокти, докато се осоли екзотермично (леко), след което изолирах горния слой и добавих още CaCl2 анх. (siccum), който допълнително абсорбираше вода, след което използвах приблизително 35 % от първоначалния обем на продукта като "ацетон", който може би все още не беше чист в абсолютен смисъл, но свърши работа. Предполагам, че и други сушилни агенти биха свършили работа, както и препоръчвам да се провери феноменът на изсоляването, тъй като той е ключов в гетохимията.
 
Top