Question НЕУСПЕШНА РЕАКЦИЯ 2-ЙОД-4МП

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
ОПИТАХ СЕ ДА СИ НАПРАВЯ 2-ЙОД4MP ЗА ПЪРВИ ПЪТ ТОЧНО КАКТО Е ДАДЕНО RECEPIE ВЪВ ВЕДИОТО НА ФОРУМА, ЗАПОЧНА КАКТО СЕ ОЧАКВАШЕ, КАТО ДОБАВИХ ВСИЧКИ СЪСТАВКИ, КАКТО БЕШЕ СПОМЕНАТО, ПОЛУЧИХ СЪЩИЯ ВИД RM СМОЛА ЧЕРВЕНО ЧЕРНО КАФЯВО, НО КОГАТО ГО ОСТАВИХ И ДОЙДОХ СЛЕД 6 ЧАСА ЦВЕТОВЕТЕ КАК СЕ СЛУЧИ ТОВА МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ПОМОГНЕ ЗАКУПИХ РЕАКТИВИТЕ НА МНОГО НИСКА ЦЕНА ЗА ПЪРВИЯТ ОГЛЕД И НЕ СЕ СЛУЧИ МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА КАЖЕ ЗАЩО ПРИЛАГАМ СНИМКА ЦВЕТЪТ НА ЙОДОНА Е ИЗЧЕЗНАЛ @Novator @G.Patton pls помощ експерти
 

Attachments

  • DLiqF4nyBR.jpg
    DLiqF4nyBR.jpg
    3.1 MB · Views: 157

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Можете ли да приложите снимки на вашата реакционна смес?
Добавихте ли CuO, както е казано в урока?
Ако сте прочели този урок, би трябвало да знаете, че трябва да нагрявате и разбърквате реакционната смес не по-малко от 15 ч. (а не 6).

Имате ли такава суспензия в реакционната си смес?
H1ROM2jbom


P.S. Ако поставяте препинателни знаци в текста си, той ще бъде много по-лесен и удобен за четене.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Не, не съм изглеждала така... знам, че трябва да нагрявам и разбърквам в продължение на 15 часа, а също и че го разбърквах в продължение на 17+ часа, но това, което исках да кажа, е, че в началото, когато започнах всичко, Rm изглеждаше така, както във VEDIO, но след като минаха 6 часа, когато дойдох да проверя, цветът на RM стана светлокафяв за разлика от VEDIO, а също и след 17+ часа сместа не изглеждаше като тази във VEDIO
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,740
Points
113
Deals
1
Не трябва да опитвате вкуса на вашия реактив. Това няма да ви помогне да определите качеството му, а само ще ви отрови и ще ви помогне да се разболеете от рак. Проверете температурата му на топене, човече. Лесен метод за проверка.
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton как мога да ви пиша искам някакви насоки човек опитах го отново и изглежда, че се провалям зле 😫 ще ви платя, ако искате pls да ми помогне 🙏😭
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
Купи машина алфа 2 той ти показва какви чисти химикали работиш и е истински химикал
 

INDIANELK

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 7, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Да, сър 😁 @G.Patton
1) първо добавих 100 грама 4 mp в 3000ml колба с тройно гърло, оборудвана с горна бъркалка и обратен хладник. третото гърло беше затворено. на водна баня, която беше приблизително 60-65°С
2) второ, добавих 1000 ml IPA.
3) трето, добавих 54 грама CUO на малки порции, за да се смеси добре (отне около 30 мин.)
4)след това добавих ГРАНУЛАРЕН ЙОДИН 130 грама на няколко порции (за около 30 мин.)
5) след това оставих всичко да се разбърква при 60-70° за около 20 часа, цветът стана светъл, след това се паникьосах и помислих, че йодът се е изпарил, така че добавих още 30 грама йод, след което оставих отново да се разбърква за 7 часа, общо 27+ часа
6) след това изключих всичко и оставих сместа да се утаи след това я прелях в една колба (в РМ се появи малко мед ) покрих я и я оставих за 10 часа на стайна температура след това дойдох и видях, че върху черната мед се образува йодокетон.
7) около медните частици се образуваше йодокетон.
8) Марвин предложи да загрея масата, за да се разтопи кетона без да кипне, така че направих същото .загрех цялата маса с медта до 40-50 градуса целият йодокетон се разтопи за около 15-20 минути .след това го оставих да се утаи .след това прелях РМ внимателно, без да пускам никаква мед .свих РМ на стайна температура йодокетонът започна да се образува отново, след това покрих и държах във фризера за 12 часа имаше повече йодокетон от преди.
@Marvin "Popcorn" Sutton
@G.Patton
Още веднъж ви благодаря за напътствията и помощта през цялото време
 
Top