Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Можете да изразите проблемите, които стоят на пътя на успеха. И ние ще се опитаме заедно да намерим решение.
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
Благодаря за видеото, че е доста поучително за лошото ми crappy скорост на мрежата го направи гледане на това кошмар
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Видеоинструкциите са много удобни за тези, които тепърва правят първите си стъпки. За по-опитните химици са достатъчни прости инструкции. Можете да изтеглите това видео.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Преди години видеоклипове като този щяха да ми помогнат толкова много, че да не ми се налага да търся и комбинирам всичките си знания като лаик някъде сред полуистини. Плюс често неправилния превод... не всичко беше по-добре тогава ;)
 

Peanut

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 20, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Здравейте
Откъде мога да изтегля видеоклипа?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Да, аз ще се опитам.
Английският ми е много слаб, така че може да отнеме известно време да отговоря
първо искам да попитам за P2PN
Къде мога да намеря доверен продавач?
(не знам дали мога да задам този въпрос тук, ако не мога, кажете ми да го изтрия, моля)
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Къде мога да го поискам?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Никъде не е посочено.

Това е изключително криминален продукт. Опитайте се да синтезирате сами. Това не е трудно. Инструкциите са тук.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Добре дошли
Моят приятел във видеото, конкретно тази снимка в чантата, казва, че това е натриев хидроксид и е под формата на кристали, а хидроксидът, който имам, е течен. Можете ли да ми обясните този момент?

FnweGaoLV8

Второто нещо, е p2np тук, темата във видеото е прах, кристали или течност, и ако е течност, как е превърната от кристали в течност или прах, благодаря ви
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Първоначално натриевият хидроксид има кристална структура. След това от него се получава алкален разтвор чрез добавяне на вода. Фенилнитропропенът също е прах, но за тази реакция направете негов разтвор в изопропилов алкохол и оцетна киселина. Преди началото на синтеза лаборантът приготвя разтвор от 10 g 1-фенил-2-нитропропен в 100 ml изопропилов алкохол и 50 ml оцетна киселина.
0:04-0:40 - Приготвяне на воден разтвор на алкални вещества. В този видеоклип той е направен предварително, така че разтворът да се охлади по времето, когато основната реакционна смес се алкализира. Алкализирането протича с отделяне на топлина и ако се използва пресен горещ алкален разтвор, тогава екзотермията ще бъде по-силно изразена и ще се наложи принудително охлаждане на реакционната маса.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Здравейте. имате ли нещо против да предоставите точния линк за моето рефериране за синтезиране на p2pn? Съжалявам за искането на noob тук. Просто се страхувам, че по-късно ще се позова на грешен пост. Благодаря предварително.
 

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Някакъв проблем, ако намаля наполовина съставките на рецептата в еднолитрова колба с плоско дъно?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
В колба от 1 л могат да бъдат 10 г, ако реакцията е контролирана, но трудно.
 
Last edited by a moderator:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Разпределение на топлината за кръгла колба, всичко е наред. Но за изпаренията - използвайте излишния разтворител или рефлуксен кондензатор. Колба с плоско дъно, по-достъпна за използване.
Ако не се занимавате с открито горене, тогава всичко е наред
Да, възможно е да се използва пластмаса за тези реакции, но при някои условия
 
Last edited by a moderator:

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Благодаря за отговора!
Това, което искам да знам, е дали при намаляване на количествата наполовина реакцията ще бъде същата.
В моята страна е трудно да се намерят колби от 2 литра, намерих само колби от 1 лт, перфапс за закон за алхоул дестилерия или други гадости...
Щастлив съм, този форум ми отвори една вселена!
 
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Страхотно видео! Току-що се сдобих с p2np и съм почти готов, трябва само да си набавя сярна киселина и малко Hg. Разговарям с доставчика за малко Hg и имам въпрос към вас , мога да получа живачен нитрат и хлорид, кое трябва да взема? Хлоридът е по-евтин от нитрата, така че предполагам, че ще е по-добър, но той ще издържи цял живот, така че наистина нямам нищо против да инвестирам в нещо по-добро (45 долара за хлорид и 70 долара за нитрат).
Също така, чистата сярна киселина не е достъпна за обществеността, където съм, мисля, че мога да си купя 60 % почистващи препарати, мислите ли, че мога да я сваря/дестилирам до добър процент или трябва да се постарая да купя 95 % препарати?
Също така, имам конична колба с плоско дъно от 5000 мл и 2000 мл, колко е максималното количество, което бих могъл да използвам?
Мога ли също така да използвам стъклен демиджон (21 л или 11,5 л) и ледена баня и да правя спокойно 100 г. или ще бъде трудно да се работи с него/няма да се справи с екзотермичната реакция?
Благодаря за отделеното време, щастлива Нова година!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Можете да изварявате сярна киселина, но ще получите огромни количества корозивни и токсични изпарения. Затова трябва да го направите навън.
Когато изварявате киселината, ще концентрирате и всички примеси, които може да се намират в нея, така че в крайна сметка ще получите мръсен продукт. За да преодолеете това, може да помислите за дестилация на вашата SA. За целта ви е необходим добър източник на топлина и добра, професионална стъклена посуда, тъй като дестилацията на SA се извършва при температура над 300 градуса С. Просто потърсете информация в youtube и, моля, преди да предприемете това, се информирайте за всички опасности, свързани с варенето и дестилацията на SA.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
По-добре е да се използва живачен нитрат, като се има предвид, че за синтеза са необходими много малки количества, разходите ще бъдат незначителни. Ако ви е трудно да закупите концентрирана сярна киселина, можете да изпарите вода от 65-процентов разтвор. Стъкленият демидж не е топлоустойчив, по време на екзотермична реакция съдът може да се спука и да причини много неприятности. Най-добре е първите синтези да се поставят в малки колби с минимално зареждане на фенилнитропропен и с увеличаване на опита постепенно да се увеличава зареждането на прекурсора. Видеото ясно показва процеса при идеални условия, но при тази реакция има проблеми и само опитът помага да се намерят решения за тях.
 
Last edited by a moderator:
Top