Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Могат да се използват и други видове кондензатори, но те са най-подходящи за тази реакция Кондензаторът на Алиен
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
qnW2G8c.gif


За първи път и това излезе. Какво мислите?
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Woww congratz man
Моля, кажете ми как върви всичко, използвани количества, време за реакция, използвани лабораторни/домакински съоръжения
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Разполагате с всичко в основната публикация, просто следвайте стъпките. Имах няколко неуспеха, когато направих сместа в колбата с алуминия и 1-фенил-2-нитропропен и други. Реакцията беше доста бурна, това беше първият ми опит с химията и истината е, че малко ме уплаши. Веществото остана много твърдо, когато се опитах да го прекарам през цедката. Претеглих го и получих 55% добив на основното вещество.

Но тази вечер ще го оставя да се проветри и утре ще го претегля отново, за да видя дали се е запазило предишното представяне.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Колко може да се увеличи производството с този метод, без да се навреди на производителността с 60-70%?

Какво оборудване ще е необходимо? Бих искал да увелича производството до минимум 50 г на готвене.

Всички компоненти ли се мащабират еднакво?
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
2Fk7JFF.png


Какво мислите за първия ми продукт? За пръв път работя с химия и истината е, че на мирис/външен вид съм доволен
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Продуктът изглежда доста изчистен, приемете моите поздравления. С какви предизвикателства се сблъскахте? Може би има някакви въпроси?
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
70% е добър добив
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Предизвикателството като такова беше да направим първата стъпка. След това всичко да върви добре. Въпреки че реакцията, когато изсипете съдържанието в алуминиевата амалграма, трябва да призная, че малко ме плаши.

Ще продължа да правя още няколко синтеза с тези пропорции и количества, за да се упражнявам.

Зададох няколко въпроса малко по-горе от поста си.

С колко може да се увеличи производството по този метод, без да се влоши производителността с 60-70 %?

Какво оборудване ще е необходимо? Бих искал да увелича производството до минимум 50 г на готвене.

Всички компоненти ли се мащабират еднакво?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Да, поздравления със синтеза!
Увеличете колбата за реакция и контролирайте правилно температурата
както каза @William Dampier преди
 
Last edited:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Нямам голям опит, но колба от 20 л и количествата за използване х10. Няма ли да е малко сложно да се справя ръчно?

Какво ще е необходимо? Ротационен изпарител в ледена водна баня?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Вана с ледена вода и горна бъркалка. Показах примера, можете да извършите отначало 100 г и да увеличавате синтеза си стъпка по стъпка, за да избегнете развалянето на реактивите.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Мога ли да използвам дестилирана вода вместо алкална вода?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Не, защото трябва да алкализирате реакционната маса
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Това е смес от оцетна киселина, p2np и IPA, но от това се появи цвят, защо?
Като знаете, че p2np е бил запазен във фризера? Какво мислите за тази смес?
 

Attachments

  • ziEgbxtnj5.png
    ziEgbxtnj5.png
    240.7 KB · Views: 340
  • C0iu8PEYdA.png
    C0iu8PEYdA.png
    346.6 KB · Views: 379

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
p2np ниско качество или объркани с други реактиви
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Замислих се какво е правилното количество живачен нитрат за амалгама. Не разполагам с живачен нитрат или хлорид, така че трябва да използвам метода с азотна киселина, обаче количеството, дадено във видеото за синтез на живачен нитрат, е 5 ml, което е около 25% от съдържанието на живак в термометъра.

Във видеоклипа, в който се използва вече направен сух живачен нитрат, се дава 0,1 г живачен нитрат. Това съответства на приблизително 62 mg живак. Във видеото за живачен нитрат/термометър се предлага да използваме 1/4 от общото количество (5ml от 20ml), което е поне 250mg живак, ако термометърът съдържа 1gr (обикновено съдържанието на живак се дава между 0,6 и 3g). Това е доста съществена разлика (Х4).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Друг въпрос. Може ли да се `прекалява` с амалгамата, напр. като се използва твърде много живачен нитрат? Опитах се да направя амалгама, но тя някак си се разпадна, всичко стана много бързо, за по-малко от 15 минути, и по-голямата част от фолиото ми се превърна в `утайка`. Някакви съвети как да отбележа правилното време и как да направя реакцията по-бавна? Съжалявам, ако това е нещо много очевидно, но аз все пак успях да сбъркам, въпреки че внимавах за признаци като мехурчета и т.н.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Здравейте, Патън, в известен смисъл да, тъй като всъщност сте дали съотношение 1300:1 за Al:Hg, което приблизително съответства на 0,1 g чист Hg(NO3)2, даден във видеото. От друга страна, все още не знам защо пресният живачен нитрат е даден в различно съотношение или (друга възможност) къде греши моето изчисление. Тази тема е много полезна, благодаря ви, че се сетихте за нея.
 
Top