Алуминиева амалгама (Al/Hg) резюме

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Нарича се концентрирана азотна киселина, а дали има 60% или 70%, няма значение. Просто не трябва да има 100%, това очевидно не е толкова реактивно, затова обикновено се разрежда до 60-70%. Така са ми казали.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Al прахът може да се взриви
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Да, предполагам, че е така. Но дали живачният нитрат е достатъчен окислител, за да се използва алу-прахът като гориво? Много съм внимателен с всякакви метали на прах в комбинация с каквито и да било окислители, идващи от пиротехническата сцена.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Не мога да кажа точно. Но горещо ви препоръчвам да използвате фолио поради това, че фолиото е евтино, без рецепта, безопасно и е одобрено от множество синтези.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Следват наблюдения: 15 минути след добавянето на вода към алуминиевото фолио и живачната сол имам тъмносив воден разтвор с много малки мехурчета, които образуват пяна. След като изливам водата, чувам, че алуминият се пука и се издига бял дим, много бял дим.

Твърде рано ли съм източил водата, или твърде късно?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
наблюдавайте, че потокът на мехурчетата е постоянен, без спирания, и наблюдавайте, че алуминиевото фолио вече е добре покрито с тъмносиви следи и тогава знаете, че вашата амалгама е готова за по-нататъшна употреба... пазете се от живачни пари, винаги използвайте защита и тогава всичко ще бъде радост!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Мисля, че твърде рано
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Беше необходим повече от половин час, за да спре изпускането на газове. След около 20 минути беше достигнат пикът, водата се беше нагряла до над 60°C и се отделяше много газ.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Здравейте;
само един малък noob въпрос относно качеството на алуминия;
четох много за "Reynolds Wrap® Aluminum Foil, Heavy Duty" , в интернет открих, че дебелината му е 23,62µm....
Дебелината е важна ? в моята страна имам 11 и 15µ лесно, но не намирам повече в "стандартния магазин"
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Винаги търся промишлени алуминиеви фолиа за топлоизолация, пароизолации, изграждане на сауни, покриви и др. Това обикновено също е 99,5% алуминий без покрития и освен това е много по-дебел (35-50µm) от кухненските алуминиеви ролки. Но там вероятно всеки има свой собствен начин на мислене.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Току-що открих алуминиево фолио за шиша / наргиле ...

40µ, но не знам дали е 100% алуминий
SA8EBIWxar
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Какво ще кажете за промиване на фолиото с HCl, преди да добавите живачния нитрат? Това няма ли да премахне всички оксидни слоеве, които спират реакцията?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Малко късно, но за всеки, който чете по тази времева линия... използвайте за тази цел унтразвукова почистваща машина
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ако не получите информация от доставчика, проверете при производителя каква сплав се използва.
Това не е необходимо за реакцията с живачната сол и не би предотвратило по-късното окисление на фолиото с атмосферен кислород.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Търсих доставчици на шишета, но не мога да намеря надеждна информация. Смятам, че те са смеси от сплави.

но... Намерих този сайт, можете да избирате размера, твърдостта и т.н...

Сплав: EN-AW 1050 A (Al 99,5), мисля, че е добрата.
но ми се струва скъпо.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
99,5% Al е технически алуминий, подходящ за амалгама.
Дебелината на фолиото влияе върху скоростта на реакцията. Дебелото фолио реагира по-бавно от тънкото фолио. Обикновено се използва фолио за готвене с дебелина 15µ, но може да се използва и по-дебело техническо фолио.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Добре, много благодаря. Мисля, че първо ще опитам с кухненската хартия... а ако и това не успее, ще опитам с индустриалната
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Според информацията, която открих, 99,5% Al е най-висококачественото фолио, което можете да купите, алуминиевите фолиа винаги се състоят от сплави, 100% Al не се предлага. При промишлените фолиа обаче имате предимството да намерите указание за сплавта, което нямате при обикновеното кухненско алуминиево фолио.

Относно цената, която платих за
Индустриално фолио 1,5 kg 29,5 cm x 50 m, 36 μm около 32 USD или за
Индустрия 3кг 50см х 50м, 50µm около 63$.
За сравнение:
Гастрономическо фолио 1,2кг 300м х 29см, 13µm около 33$ или
Кухненско фолио 128g 30cm X 10m, ??µm около 4$.
Така че цената за килограм е почти еднаква.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Техническото фолио се намира по-трудно от кухненското фолио. Тези, които имат затруднения с купуването му, могат да използват по-дебело кухненско фолио. Най-добрият избор е с високо съдържание на алуминий (>99%) и минимални примеси в състава.
Разбира се, 100% фолио не може да има, но какво общо има това с него?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
В началото ставаше въпрос за качеството на избора на алуминиево фолио, дали дебелината ще бъде решаваща, но много по-важно, според мен, е сплавта, която се използва. И при кухненското фолио няма да откриете никакви спецификации, някои имат незалепващи покрития или други нововъведения, които понижават качеството на фолиото за нашите изисквания.
Техническото алуминиево фолио е моят избор, защото можете да сте сигурни в качеството въз основа на предоставената информация. Дебелината на фолиото е по-скоро личен ориентир какво предпочитате да използвате.
Разбира се, мога да използвам всяко фолио, на което е написано алуминий, но аз също така изсушавам разтворителите си, за да има колкото се може по-малко вода, тогава обръщам внимание и на такива дребни неща. :D
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Активираният алуминий лесно освобождава водород от водата, не виждам проблеми във влажните разтворители за тази реакция. Дебелината е от значение за скоростта на реакцията, дебелият алуминий реагира по-трудно, но е възможно.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Така че, като този е перфектен ?
UbCoF5dJiQ

Съжалявам, но все пак трябва да бъда уверена :)

поръчах HgNO3, но но пратката отнема много време... така че планирам друг план за всеки случай
 
Top