Синтез на 1-фенил-2-пропанон (P2P) от диетил(фенилацетил)маланат

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
IlkqYCsUOz


Всеки може да помогне
След като приключих петчасовия рефлукс, прехвърлих сместа в ледена баня и възнамерявах да я направя алкална pH(12)

Първоначално всичко вървеше добре, но допуснах грешка и повиших рН до 14, което доведе до съсирване на сместа.

Може ли сместа да се използва?"
 
Last edited by a moderator:

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, добре, благодаря ви, господине
 

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
DIBDm9VTKZ

(снимка 1)

QgBjW5mMhy

(Снимка 2)

Господине, имам нужда от вашата помощ. Извърших рефлукс в продължение на 7 часа при 55 градуса по Целзий, като в колбата вече имаше врящи чипове. След рефлуксацията поставих сместа в ледена баня и добавих приблизително 260 ml 20% разтвор на NaOH, за да направя сместа алкална (pH 13). След като сместа стана алкална обаче, тя се превърна в неправилни бучки (снимка 1). След това добавих 50 ml диетилов етер към сместа и бучките станаха равномерни и плуваха на върха на сместа, както е показано на (Снимка 2).

Какво се случи? Направих ли грешка
 
Last edited by a moderator:

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Използвате киселина БМК, нали? Температурата на рефлукса е най-добре да е 70-75. 4 часа, охлаждане след приключване на реакцията, не е необходимо да коригирате PH до 13, PH7 е достатъчно, използвайте DCM за извличане на РМ, P2P пречистване, за да проверите други нишки.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Идол, кой топ миксер е подходящ? Тъй като събрах 800 милилитра диетилмалонат и исках да синтезирам фенилацетон
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Колкото по-голяма е мощта, толкова по-добре. Лопатката за разбъркване трябва да е изработена от PTFE. Вкусът на този продукт 20320-59-6 е наистина неприемлив за мен. Той ще се задържи върху вас.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Госпожо учител, мога ли да попитам как диетил маланатът се превръща в диетил фенилацетил маланат
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Как диетил маланатът се превръща в диетил фенилацетил маланат
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Оказва се, че диетилфенилацетатът и диетилмалонатът са различни
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Мога ли да попитам какво да правя, ако има недостиг на фенилацетил в диетилов маланат
 

VectorLaboratories

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
42
Reaction score
35
Points
18
Deals
9
Предстои ми да извърша този синтез, но се притеснявам, че мога да се сблъскам с някои проблеми, които бяха обсъдени в тази тема.

Един потребител съобщи за междинен продукт с ниска температура на кипене, което е довело до загуба на продукта при кондензацията.

@G.Patton предположи, че в системата трябва да се създаде по-голямо налягане.

Как можем да направим това, когато използваме един от реакторите, показани във видеото?
 
Top