Question el dezenfektanından etanol mü kullanıyorsunuz?

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Sudafed haplarından psödoefedrin elde etmek için antifrizde bulunan metanol yerine el dezenfektanından elde edilen etanolü (%75 etanol) kullanabilir miyim? Bu da aynı sonucu verir mi?

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Teşekkürler Sweswe. Sadece bir kez mi yoksa iki kez mi damıtmam gerekiyor?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
883
Metanol ve etanol aynı değildir. Metanolü muhtemelen ön cam yıkama sıvısından veya sıcak gaz antifrizinden veya fren temizleyicisinden elde edebilirsiniz

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Frit Buchner Yerel olarak içinde metanol bulunan antifriz ve cam yıkayıcılarını internette aramayı denedim ancak içinde metanol olup olmadığını belirtmiyorlar. Bu yüzden alternatif olarak el dezenfektanı soruyordum, bunu belirttiğiniz için teşekkürler, ben çaylak bir kimyagerim, öğrenmem gereken çok şey var. HEET Gas-Line Antifriz'in işe yaradığını biliyorum ama artık ülkemde satılmıyor.

Metanol içeren bir ürün bulduğumda, metanolü diğer kimyasallardan ayırmak için bu ön cam yıkama sıvısını damıtmam gerekir, değil mi? Sadece iki kez kontrol ediyorum, tekrar çok teşekkür ederim.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
883
Genel olarak evet, bir şeyin içinde hangi kimyasalların olduğunu ve konsantrasyonunu doğrulamak için MSDS'yi ararım. Bazen saf metanol olan boya tineri alabilirsiniz