Safer Shake and bake yöntemi gözden geçirilecek.

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
2
Bu tarifi bana SnB'nin tehlikeli olduğunu ve bunun daha güvenli olması gerektiğini söyleyen bir kimyager arkadaşım verdi.

Burada çok ilginç bulduğum birkaç şey var, diğerlerine ise çok şaşırdım.
Neden çoğu insan sadece Amonyum Nitrat kullanılmasını söylüyor, ama o buna karşı çıkıyor?

İlk olarak, haplarınızdan PSE ekstraksiyonlarını yaptığınızı varsayıyor. Ezilmiş haplardan işe yarayıp yaramayacağı konusunda yorum yapamam.

Ve belirli hap içeriklerine ve dolgusuna bağlı olduğu için ekstraksiyon yöntemlerini doğrudan paylaşamam.

=======

Bilimsel olarak basınç geçirmez ekipmanlar gerektirdiği için SnB'ye hala karşıyım, ancak ısrar ettiğiniz için en azından daha düşük riskli bir prosedürde size rehberlik edeceğim.

1. Reaksiyon için doğru şişeyi seçmek, benim önerim eski bir yangın söndürücü 🧯 ancak tamamen sızdırmaz olduğundan emin olun (tercihen isteğe bağlı olarak açılıp kapanan bir kontrol valfi ile).

2. Amonyum nitrat kullanmayın çünkü patlama eğilimi daha yüksektir. bunun yerine güvenli bir amonyak kaynağı olarak Amonyum Sülfat veya Amonyum klorür kullanın.
3. Baz elbette Sodyum hidroksit olacaktır. lityumu hızla tükettiği ve ısı ürettiği için reaksiyonda kullanılan su miktarını en aza indirmek için her zaman doymuş bir çözelti kullanın.

4. Amonyak tuzuna polar olmayan çözücü ekleyin (çözünmez)
5.Daha sonra sodyum hidroksit çözeltisini yavaş yavaş ekleyin (hepsini bir kerede değil) çünkü hızlı bir şekilde ısı üretir.

6. Reaksiyon, yan ürün olarak Amonyak Gazı ve Sodyum Sülfat açığa çıkarır.

7. Reaksiyon şişesini her zaman bir Buz Banyosunda tutun. amonyağı sıvılaştırmak için gereken basıncı azaltmaya çok yardımcı olur.

****Basıncı düşürmek için her 2 veya 3 dakikada bir vanayı yavaşça açın.

****Bu işlem amonyağı sıvılaştırmak için yaklaşık 20-30 dakika gerektirecektir.

Şimdi SnB için:

1.Tüm psödoefedrin, efedrin, fenilpropanamin veya diğer ikame edilmiş beta-hidroksifenetilaminlere dökün.

Not: polar olmayan tabakayı Tek ekstraksiyonundan kullanabilirsiniz, ancak elde edilen ürün daha az saf olacaktır.

2. Lityum Metal Şerit alın (Oksidasyonu ve yangını önlemek için her zaman Polar Olmayan Çözücüde Saklayın 🔥). makasla yaklaşık 2x2 cm boyutunda kesin ve her 5-8 dakikada bir reaksiyon şişesine yavaşça 2-3 parça lityum ekleyin. amini (polar olmayan tabaka) serbest lityum iyonlarıyla (sıvı gaz sulu tabakada) temas ettirmek için lityum parçaları ekledikten sonra şişeyi hafifçe sallayın.

Not: Mührü açmadan önce kabın basıncını düşürmek için Valfi açın. bu sizi güvende tutmak için son derece önemlidir.
Metal parçaları ekledikten sonra daima kabı tekrar kapatın.

3.Bu İşlem yaklaşık 40-120 Dakika sürecektir.

4.Bundan sonra. kabın basıncını düşürün ve her şeyi bir behere taşıyın, reaksiyona girmemiş lityumu çözeltiden hızla çıkarın ve yangını önlemek için polar olmayan çözücüye koyun.

5.Çözelti kahverengi renge sahip olacaktır (reaksiyona giren lityumu gösterir). sulu tabakayı (amonyak içerir) atın ve polar olmayan tabakayı (ürün içermeyen baz içerir) saklayın.

6. Askıdaki amonyaktan kurtulmak için Yakıt katmanını 3 kez suyla yıkayın (gerekli adım. bu adımı atlarsanız son üründe Amonyum klorür karışımı olacaktır)

7. HCL Gazını yakıt katmanına kabarcıklandırmak için H2SO4 ve sofra tuzu kullanın.

8. Ortaya çıkan tuz çözünmez ve hemen çökelecektir.

9. Ürünü dondurucu soğuk aseton ile yıkayın.

Son ve çok önemli Not: Bu reaksiyonda tuz formunu (psödoefedrin hidroklorür) kullanmak önemlidir.
Eğer yakıt formunda bir freebaz kullanmaya karar verdiyseniz, amonyak kaynağı olarak amonyum klorür kullanmanız gerekecektir.

Bu konuda dikkatli olun. Ben hala buna karşıyım ama eğer bunu yapmak istiyorsanız yapacaksınız. Ben sadece kimyasallarla çalışırken riski azaltmanıza yardımcı oluyorum.

## Ölçümler

bu ölçümler 3000 mg yalancıyı azaltmak için yeterlidir.
1. 75 ml suya 36 g sodyum hidroksit ekleyin ve her şeyin çözündüğünden ve çözeltinin oda sıcaklığına döndüğünden emin olun 🌡️.
2. Amonyum klorür için 53g gereklidir. amonyum sülfat için 66g gereklidir (her ikisi de aynı miktarda amonyak gazı verir)
3. Yakıt için 50 ml fazlasıyla yeterlidir.
4. İlave gaz gerekiyorsa (kap basınçlandırmak için çok büyük), 2,5 g NaOH (katı form) + 4 g amonyak tuzu karışımı su eklenmeden doğrudan reaksiyona eklenir. bu 2,5/4 oranı, yeterli sıvı toplanana kadar her 3 dakikada bir hafifçe karıştırılarak tekrar tekrar eklenebilir (35 defaya kadar tekrarlanabilir)
5. lityum: CR123A Pilden bir şerit 3.000 mg için fazlasıyla yeterlidir

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Başlangıçta uygulanabilir görünüyor. Rakamları hesaplamadım. Doymuş bir çözeltiye ihtiyacınız olmadığını, NaOH ve amonyum Tuzunu kuru olarak karıştırıp üzerine su damlatabileceğinizi belirtmek isterim. Reaksiyon, devam etmesini sağlayacak Su üretir, o zaman sadece 1/2 gram (yarım pil değerinde) lityuma ihtiyacınız olur. ayrıca plastik su şişeleri (ince olanlar) 100 psi'nin üzerinde ve bir Soda şişesi 130 psi'yi kaldıracak şekilde tasarlanmıştır, ancak genellikle 150 psi'yi kaldırabilir Anmonia 100 psi'de oda sıcaklığında sıvıdır. kendiliğinden patlamazlar, önce gerilirler. Patlamadan önce 2 litrelik bir şişenin 12 inç boyundan 24 inç boyuna çıktığını gördüm. Gerilmeye başladığında havalandırma zamanıdır (veya başparmağınızla çukur açamadığınızda)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
amonyum oranları yanlış😕 53 gram NH3CI, 132 gram (NH3)²SO⁴ ile aynıdır. bir matematik kötü olduğunda birkaçı da genellikle kötüdür. genellikle yazarın bir reaksiyonu dengeleyemediği anlamına gelir, bu da kötüye işarettir

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
2
Arabalarında salla ve pişir yapan insanların hikayelerini duymuyor muyuz? Bu doğru değil mi? Oranlar kesin değilse ne olur? Safsızlıklar mı? Yoksa atık mı eklenir? Ya da sadece başarısız mı olur?

Amonyum Nitrat, Sülfat veya Klorür kullanmak arasındaki fark nedir?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Evet, insanlar bunu arabalarında, sırt çantalarında, kısacası her yerde yapıyor. Orman genellikle çekici bir yerdir. Genellikle s&b yöntemi doğru bir şekilde hesaplanamaz çünkü reaksiyon kontrol edilmez ve kimyasallar saf değildir. Bazı yöntemlerde bütün ezilmiş haplar veya hatta bütün ezilmemiş haplar kullanılır. Çeşitli şekillerde kullanılan birden fazla reaktif vardır, eğer çok fazla lityum yakan su eklerseniz, bu yüzden yarım AA pilden 2AA pile kadar tarifler gördüm temelde bir pilde 1 gram vardır (Energizer'a göre 0.94g 15 yıl önce gelişmiş lityum AA'lara atıfta bulunarak) 5000 mg başına (genellikle 2 kutu).
Bu özel senaryoda sülfat klidr ile nitrat arasındaki fark çok azdır çünkü tek yaptığınız amonyağı serbest bırakmak için onu çatlatmaktır, ancak Nh⁴Cl+NaOH=NH³(g), NaCl ve H²O'nun birkaç sonucu olduğunu hayal ediyorum. Reaksiyonu daha da hızlandırmak için su ekler ve su da lityumunuzu yer. (NH³)²SO⁴+NaOH=Na²SO⁴, 2NH³, 2H²O. Sodyum sülfatın burada yapıldığını ve iyi bir kurutma maddesi olduğunu unutmayın. Molekül başına 8 su molekülü bağlanır, bu nedenle amonyum sülfat kesinlikle biraz suya ihtiyaç duyacaktır. Sonra NH⁴NO³+ NaOH=Nh³ gazı. H²O, ve NaNo³. Sodyum nitrat, biraz lityum çalabilir gibi görünüyor. Bunların hiçbiri bir reaksiyonu oluşturmaz ya da bozmaz. Çok az olması tamamlanmamış bir reaksiyona neden olabilir ve çok fazla olması da ekipmanınızda daha fazla çöp bırakacaktır. Tamamen başarısız olma riski, sıvılaştırmak için yeterli basınç oluşturmamak ve çözünmüş elektronlarınızı (lityum bronz) yapmamaktır.
BU TARIFIN YAPTIĞI EN ÖNEMLI ŞEY YAZARIN YETENEĞINE ŞÜPHE DÜŞÜRMEKTIR. Şu ya da bu şekilde ölümcül derecede kusurlu oldukları için kesinlikle kanıtlanmamış pek çok tarif gördüm. Pek çok insan büyük bir risk alıyor ve kötü tariflere para harcıyor. Evinizi yakmak ve hapse girmek için başarılı olmanız gerekmiyor.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
NAOH'un ( NH3)²So⁴'e oranı 1:3 olmalıdır VE NH³ CL'ye oranı 3:4'tür

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
9
Peki sentez işe yarıyor mu? Meth yapmak istiyorum ama amonyum nitrat bulmak zor, bu yüzden amonyum klorür kullanmak istiyorum.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Benim görüşüm, yazıldığı gibi, hayır. İkinci adım 7 (reaktörü tekrar tekrar açmak işe yaramayacaktır. Basıncı düşürdüğünüz anda amonyak gaza dönüşecek, çözünmüş elektronunuz anında yok olacak ve 1. kareye geri döneceksiniz. Lityumu eklediğinizde, basıncın düşmesine izin veremezsiniz. Bununla ilgili gördüğüm diğer sorunlar arasında genel olarak 1 gram lityum teknik olarak ihtiyacınız olanın 5 katıdır ve genellikle kullanımda ihtiyacınız olanın iki katıdır, NaOH "doymuş çözeltisindeki" tüm ekstra su, lityumun büyük bir kısmını tüketecektir ve reaksiyon başladığında kendini tamamlamak için yeterli su ürettiğinden doymuş bir çözelti kullanmak için hiçbir neden yoktur. İçini göremediğiniz bir kabın içindeki bir reaksiyonun içindeki maddelere ne olacağını hesaplamanın bir yolu olmadığı için bunu hesaplamaya çalışmadım bile ama bu şemada kesinlikle onu öldürecek kadar su var

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
2
Ne demek istediğinizi anlıyorum. 75 ml çok fazla su, sanırım bunu önerdi çünkü NaOH çözeltisini karıştırmadan önce soğumasını istiyor, riski azaltmak için ısıyı düşürüyor.

Ben daha basit bir yöntem kullanıyordum, önce lityum, PSE, NH₄NO₃ hepsini birlikte yakıta koyuyordum, en son NaOH. Sonra sadece reaksiyonu başlatmak için 5 ml su.

Genellikle bütün bir lityum pil koyuyorum, çünkü yarısını ayrı bir kapta tutmak ve aktarmak ekstra lityum maliyetinden daha can sıkıcı. hatta bir CR123A pil çünkü bazen daha ucuz Energizer AA lityum piller.

Görüşleriniz için teşekkürler. bu gerçekten çok yardımcı oldu.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
141
Neden BİR BAŞKA kalitesiz SnB tarifi yayınlıyorsunuz? Sanki bu özel yöntemi çevreleyen yeterince karışıklık ve şehir efsanesi yokmuş gibi. Neden buna ekleme yapmaya devam ediyorsunuz? Bunu başarılı bir şekilde yapmanın güvenli bir yolunu paylaştım - ve güvenliğinden o kadar eminim ki bunu cam bir şişede yapıyorum. Bilmeniz gereken her şey zaten bu sitede yazılmış ve yayınlanmıştır. Bir aceminin bile anlayabileceği kadar kolay. Flatline'ın yazmadığı PDF dosyası. Douda'nın güncellediği PDF. Hamilton's Pharmacopeia'dan SnB videosu - "How not to cook meth" ve AthenaLeaks Rocky Mountain Police SnB pişirme videosu. Tek yaptığım hepsini bir araya getirip çözmekti ve bunu hiçbir resmi kimya eğitimi/deneyimi olmadan, kendime zarar vermeden çözdüm. Neden tekerleği yeniden icat edelim?

Açıkçası, herkes kendi riski altında bir SnB yapmayı seçiyor. Bununla birlikte, "Kimyager arkadaşınızın" bu tarifi son derece cahilce, sorumsuzca ve ciddi şekilde yanıltıcıdır; kendisinin biz geri kalan aptallar için güvenliği optimize etmek için zaman ayıran bir profesyonel olduğunu ima etmektedir. Bunu böyle söylediğim için üzgünüm, çünkü dediğim gibi ben kimyager değilim, hatta kimya dersine bile girmedim, ama bu tarife bakıp işe yaramayacağını söyleyebilirim. Sadece işe yaramamakla kalmıyor, aynı zamanda muhtemelen daha önce tarif edilen tariflerin çoğundan daha tehlikeli. Huş ağacı reaksiyon sürecini çoğunlukla doğru bir şekilde tanımlıyor ama hepsi bu kadar. Yakıttan daha fazla su mu? Cidden mi? İnsanlara "SnB yapmanın güvenli yolu" "Sertifikalı bir Kimyagerden" demeden önce bunu gerçekten kendisi denediyse ve hepiniz "buna karşı" olsanız bile, bilmediğinizi çok iyi bilerek yine de başkalarını yanlış bilgilendirmeyi seçiyorsunuz. Eğer bunu denemiş olsaydı, H2O ve Li reaksiyona girdiğinde ne olacağını ve bunun hızla yanlış gideceğini bilirdi. Daha fazla kafa karışıklığı yaymaya çalışmazdı ... sadece tehlikeyi arttırırdı - tamamen cehalet açısından.

--- "Her şeye dikkat edin. Ben hala buna karşıyım ama bunu yapmak istiyorsan yapacaksın. Ben sadece kimyasallarla çalışırken riski azaltmanıza yardımcı oluyorum." ---
Zararı önlemeye çalıştığınızı söylüyorsunuz, bu nedir?

Bunu parçalara ayırmakla uğraşmayacağım, bu saçma bir tarif - zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın. Dediğim gibi, zaten güvenli olan bir çalışma yöntemi gösterdim ve bunu yayınladım. İşe yarayacak 100 farklı yol var, yayınladığım şey "GERÇEK" değil, sadece bir kedinin derisini yüzmenin başka bir yolu. Bu yöntemle oynamak için çok fazla alan var. Bu prosedürde gerçekten ne yapmaya çalıştığınızı anladığınızda, aslında bunu berbat etmenin daha zor olduğunu fark edersiniz. Eğer bu kadar korkuyorsanız, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaksa cam şişe yerine yangın söndürücü kullanın. Lanet olası şeyi her 2 dakikada bir havalandırmayı planlarken neden güvenlik konusunda endişelendiğinizi anlamıyorum... ki bu, tüm H2O'nun yanı sıra, bunun hiçbir işe yaramayacağını da garanti ediyor. Sadece tüm Li'nizi yakacaksınız.

SnB yapmayı planlayan herkes için, bu işlemi başarılı bir şekilde yapmanın bir stratejisi, bir yöntemi olduğunu ANLAMALISINIZ. Eskiden olduğu kadar kolay değil - artık PSE, Anh NH3 ve Li'yi bir şişeye atıp çalkalayarak meth yapamazsınız. Malzemeleri taktiksel bir niyetle eklemenizin ve farklı aşamalarda belirli şekillerde kullanmanızın bir nedeni var. Bu biraz mizaçsal bir süreç... ama bunu bilmek ve anlamak için gerçekten denemeniz gerekiyor.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Şu cam şişelere dikkat edin. Onları telle falan sarın. Sorun patlama değil, 1000 fps'lik cam kırıkları. Eğer şişede kılcal bir çatlak varsa 10 psi'de patlayabilir. Mason kavanozlar 60 psi için derecelendirilmiştir ve basınç için üretilen laboratuvar camı 100 psi'ye kadar iyidir, ancak tam olarak bilmenin bir yolu olmadan buna yakın veya üzerinde olacaksınız ve bir cam şişe patlayacağına dair hiçbir belirti vermez. Plastik şişeler önce gerilir, böylece uzamaya başladığında oraya koşabilir ve basıncı serbest bırakabilirsiniz.

View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
141
Şüphesiz bu benim için biraz pervasızca bir davranış. Bunu geri kalanımıza biraz güven vermek için yapıyorum. Bilmiyorum, belki de yapmamalıyım.... Nasıl bu kadar kolay aklıma geldiğini açıklayamam.
Hayatın diğer alanlarından edindiğim temel bilgi ve deneyimlerim dışında. Bu süreçle ilgili her türlü bilgiyi okuma ve yeniden okuma ve anlama konusunda titizlik göstermek. İyi dinleme/iletişim becerilerine sahip olmak - evet, cansız şeylerle. Bir bitki suya ihtiyacı olduğunu solarak bildirir. Tıpkı bu sürecin iletişim kurduğu gibi, dinlemeniz gereken işaretleri, ne anlama geldiğini ve nasıl tepki vereceğinizi bilmeniz gerekir.

Not etmeliyim:
Gerekli olandan birkaç yüz ml daha büyük bir şişe kullanıyorum (1,5L) Bu kombucha şişelerini tercih ediyorum - fark ettiğim çoğu şişeden biraz daha kalınlar ve biraz iç basıncı kaldıracak şekilde yapılmışlar. Bazı şampanya şişeleri iyi olabilir, mantarlar hakkında bir fikrim yok.
Bir diğer husus da kapak. Bu kapak 3 litrelik soda şişeleri gibi daha geniş ağızlı plastik bir kapak - bunun bana çok yüksek basıncın ilk uyarı işaretlerini vereceğini fark ettim. Eğer bu durum çok uzun sürerse kapak deforme olacak ve buhar dışarı çıkmaya başlayacak ve bunu bir çaydanlık gibi tıslama sesinden anlayabileceksiniz ve kesinlikle burnunuzu ve gözlerinizi yakan amonyaktan anlayabileceksiniz.
Güvenlik önlemleri? Pek değil... Ben 5 galonluk bir kovada bekleterek doğaçlama bir patlama kalkanı yapıyorum. Tavuk teli fikrini sevdim.
Şişeyi goril bandıyla sarmayı/güçlendirmeyi düşündüm. Belki de fon defterlerinden bir kevlar giysisi yaparım....
İdeal olarak ellerinizi içine ya da altına sokabileceğiniz büyük bir şeffaf pleksiglas kalkan istersiniz... bilirsiniz...
New England'dan bir salağın korkunç ve vahşi bir SnB kazası nedeniyle ulusal haberlere çıktığını gördüğünüzde, kankanız için biraz likör dökebilirsiniz.

o7

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Hayır, eğer gerçekten plastik bir kapak kullanıyorsanız, hava sızmadan önce 50 psi'ye ulaşabileceğinden şüpheliyim. Özellikle de sıcaksa

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
141
İlk başarılı çalışmayı yaptığımda, burada kış mevsimi olduğu için biraz ocakta ısıtmak zorunda kaldım. Açıkçası PSI değerini bilmiyorum ama dediğim gibi, her şeyi içine atıp kapatıyorum ve genellikle bitene kadar açmam gerekmiyor. Eğer hala görünür bir Li varsa, amonyağı yoğunlaştırmak için soğumaya bırakırken bir dakika boyunca çalkalıyorum. Yani, PSI ne olursa olsun, kapak işe yarıyor. Eğer ~50 PSI sızdırmaya başlayacağının garanti olduğunu düşünüyorsanız, sanırım bu cam bir RV kullanmaktan daha iyi bir güvenlik sağlar.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Ne. bir. lanet. Rollercoaster! Doğrudan brülör üzerindeki bir kavanozun ömrü yaklaşık 5 dakikadır ve genellikle dibi düşer. Su dolu bir tencerenin içine bir bez koymak kadar küçük bir şey bunu önleyecektir. Mason kavanozlar, basınçlı pişirme basınçtaki sıcaklıkları vakumlar. Bazı günler 32'lik kavanozlardan 3'ünü basınçlı pişirirdim ve plastik kapakların canına okurdum. 250f'de biraz yumuşak olurlar ve soğumadan önce kapağı sıkmak için 1/4 tur gerekir yoksa hava geri emilir ve onu kirletir (bu 2 atmosferde kaynayan sudur). 50 psi ticari bir kamyon lastiği basıncıdır. Belki ben de şaşırırdım, kim bilir. Fenolik kapaklı bir test tüpünü ısıttım ve patladığında kesinlikle 100 psi idi. Parmaklarımın olduğunu görünce şaşırdım çünkü patladığını düşünmüştüm ama kapak patladı ve o kadar gürültülüydü ki tüm ışıkları kapattım ve 3 dakika sonra polisler kapımı çaldı.

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
2
@SoldadoDeDrogas @Frit Buchner Bu konudaki yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bunun ne kadar eksik ve aslında takip etmesi zor olduğunu görebiliyorum. Bu kişinin bana yardım etmeye çalıştığını düşünmüştüm ama beni yanlış yöne yönlendiriyordu.

Lityum ile suyu karıştırmayı önermiyor. Bu sadece reaksiyondan sonra yıkamak için.
Ve haplardan başlamıyor, ancak önceki bir ekstraksiyon adımında Pseudo'yu çıkarmamı istedi.

Belki bunu da göndermeliydim ...

Her neyse, diğer tarifler de acemi dostu değil. Bu yüzden artık bundan vazgeçtim.

İnsanların bunu bir otoparkta arabalarının bagajında veya bir karavanda birkaç saat içinde yapabileceklerini söylemelerini anlamıyorum. tüm adımlar dahil ...

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
141
Sorun değil, dostum.
Bir noktada detaylı bir video açıklaması yapmak istiyorum. En azından deney hakkında başka bir yazı yazacağım. Son yazıma dönüp baktığımda, yapabileceğim kadar iyi yapmadığımı hissediyorum - ama tek başına bir yazı olması amaçlanmamıştı. Sadece diğer her şeyi birbirine bağladım ve nasıl çalıştığını göstermeye/açıklamaya çalıştım.
Yazım, diğer tüm materyalleri sindirdiğinizi ve temel bir anlayışa sahip olduğunuzu varsayıyor.

Günlük eşyaların/ürünlerin neredeyse sınırsız doğaçlama potansiyeli nedeniyle bunu her yerde birkaç saat içinde yapabilirsiniz. Tek amin EP/PSE olduğu ve katkı maddeleri buna izin verdiği sürece önce ekstraksiyon yapmadan bazı ezilmiş haplarla yapabilirsiniz. Ekstraksiyon yalnızca büyük bir parti yapacaksanız veya son ürünü bozan bir şey varsa gereklidir. Reaksiyon sadece bir saat kadar sürer, özellikle de deneyiminiz varsa ve referans vermek zorunda değilseniz. Bunun dışında, sadece reaksiyon yakıtını filtrelemeniz, kurutmanız ve ardından gazlaştırmanız gerekir. Tuzu süzün ve asetonla yıkayın. İşte bu kadar... ve iyi bir ürün elde edersiniz, düz d-meth - "krank." Bu noktada kullanmak iyidir, ancak isterseniz daha fazla saflaştırabilir ve buza kristalleştirebilirsiniz.