Question Atıkların Azaltılması

pseudorando

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Elimden geldiğince denedim, idrardan _ ekstraksiyonuna ilişkin herhangi bir belge bulamadım.
Öncelikle amfetamin(ler)in geri kazanılmasıyla ilgileniyorum.
İnternette gaz kromatografisi kütle spektroskopisi veya başka bir erişilemez derecede karmaşık ve muhtemelen tescilli teknoloji / süreç kullanarak bir ekstraksiyon sürecini tanımlayan bazı .pdf'ler buldum.
Bununla birlikte, "sidik laboratuarı" teriminin, laboratuardan daha az koşullarda onlarla ilk elden karşılaştığını iddia eden bir arkadaş tarafından bahsedildiğini duydum.
Ayrıca "tinkle tweaking" gibi terimlerden de haberdarım, yanılmıyorsam özellikle büyülü sidik içmek anlamına geliyor... hayır.

Her neyse, o eski sarı yolda körü körüne yaptığım bir yolculuğun hikayesini paylaşacağım.
Ekstraksiyon için gerekli teknik(ler)i öğrenip öğrenemeyeceğime dair hiçbir fikrim yoktu ama bir yöntemin var olması gerektiğini düşünmekte haklıydım; ve böylece dedikleri gibi: "güneş parlarken saman yap"...

# [KOLEKSİYON]
İdrar, nispeten yoğun amfetamin kullanımının olduğu bir yıl boyunca toplanmıştır.
Çoğu gün, bu 'd-', 'l-' ve 'm...' amfetamin karışımını içeriyordu.
* Günlük ortalama m...amph dozajının 100 mg olduğu tahmin edilmektedir (ağızdan alınan).
* 'd' ve 'l' varyantlarına ilişkin formülasyonlar/dozajlar açıklanmayacaktır (çünkü bu, şüphesiz bu forumda devriye gezecek olan pis faşist domuzlar için faydalı olabilir (buranın bir tür bal küpü olmadığını varsayarak)).
* Antasitlerin güçlendirici etkisi biliniyor ve teorik olarak yüksek sekresyonlar sağlamak için bundan kaçınılıyordu.

Çoğu zaman, idrar anında 500 mL'lik su şişelerine (geldiği yerden) toplanmıştır.
* Arada sırada, bu şişelerden biri toplama sırasında hala bir miktar (ne yazık ki önemsiz gibi görünen) içme suyu içeriyordu.

# [METODOLOJI]
Kontrol grupları oluşturmak için elimden geleni yaptım: muggle sidiği büyülü sidikten ayrı olarak saklandı.
Büyülü kaplarda her zaman birkaç gün içinde oluşmaya başlayan ve birkaç hafta sonra tamamen çökelen kristal bir tortu tabakası oluştuğunu fark ettim.
* Seçici olarak sadece m...amph'dan kaçınırken toplanan örneklerin önemli ölçüde daha ince bir tabaka oluşturduğu fark edildi.
* Kontrol grubundaki kaplar - muggle sidiği - herhangi bir tortu tabakası oluşturmadı.
Bu kristal tortu tabakasının metabolitlerin ve/veya hedef maddenin bir karışımı olması gerektiğini varsaydım.
- Bu varsayımın ilk hatam olduğuna inanıyorum ve sonunda - idrar önbelleğimin depolama ayak izini azaltmaya teşvik edilerek - (şüpheli) hedef materyali yoğunlaştırmak ve üst idrar katmanını atmak için tekrarlanabilir bir sürece girdim...

# [İŞLEME]
1.) idrarın yaklaşık bir ay boyunca çökelmesine izin verin,
2.) üst katmanın çoğunu (ama hepsini değil) dikkatlice sifonla çekerek tuvalete atın (facePalm-Emoji?).
3.) işlenen her 500 mL'lik kaptan kalan alt katmanı 2L'lik soda şişelerinde birleştirin.
* Bu işlemi tekrarladım - tortuyu giderek daha büyük ve dolayısıyla daha az kapta birleştirerek
Sonunda elimde, yıllanmış idrarın korkunç siyah karışımlarının altında daha yönetilebilir birleşik tortu katmanları kalmıştı... şimdiye kadar karşılaştığım en iğrenç madde.
* Son seferde, bu zorlu süreci yanlışlıkla gerçekleştirdiğimden korkarak bir ayarlama yapmaya karar verdim. Üst katmanı tuvalete boşaltmak yerine, kalan tüm sıvı 3 litrelik bir sürahiye aktarıldı - öylesine sağlam bir tortu katmanı oluşmuş ve altında neredeyse berrak bir idrar katmanı bulunan tek bir 1 litrelik şişe hariç hepsi özel olarak kabul edildi ve bir kenara bırakıldı.

# [KURTARMA]
Daha önce açıklanan sürecin ürünleri:
(örnek-A): Yukarıda bahsedilen 'özel' 1L şişe, ~300mL tortu içerdiği tahmin edilmektedir.
(Örnek-B): Yarı izole edilmiş kristalin tortu çamuru <= 900 mL (özenle bu miktar çok daha yüksek olabilirdi... yakında göreceğiniz gibi işe yaramadığından emin olduğum için artık beni rahatsız etmeyen bir gerçek).
(örnek-C): Bilinmeyen miktarda (eğer varsa) tortu tabakası oluşmuş 3L yıllık korkunç siyah sıvı sidik karışımı.

* Hangi çözücüyü kullanacağımdan emin değildim (aseton vs IPA vs ???) Örnek-A üzerinde aseton ile başlamaya ve sonuçlara bağlı olarak oradan devam etmeye karar verdim.

(A): Numune-A 'daki sıvı sidik numune-C 'ye sifonlandıktan sonra (bu 3 litrelik kabı mükemmel bir şekilde doldurdu), 'hedef' malzeme bir miktar aseton içinde döndürülerek alındı ve küçük bir cam kaseye aktarıldı. Kalan malzemeyi geri kazanmak için ikinci bir aseton kısmı kullanıldı ve söz konusu kasede birleştirildi.
(A): Karışım karıştırılmış ve ardından buharlaşmaya bırakılmadan önce iki kez kahve filtrelerinden süzülmüştür. Kullanılan filtreler bir kavanozda saklandı.
(A): Buharlaştırma işleminin fırsatçı bir şekilde ve dolayısıyla aralıklı olarak yapılması gerekiyordu; doğru hatırlıyorsam, yardımsız buharlaştırma işlemi yaklaşık bir hafta sürmüştü.
(A): Hiçbir zaman "kristalleşme" olmadı, ancak kuruduktan sonra kase, bulanık beyaz ama oldukça berrak bir renge sahip toz haline getirilmiş parçalara benzeyen şeylerle kaplandı... Bu, geldiği yere çok benziyordu. Umarım.
* Örnek-A'nınöznel analizi:
- Lezzet: yok
- Şişirildiğinde yanma hissi: yok
- 50mg oral dozajdan kaynaklanan etki(ler): yok
...A numunesi küçük bir cam şişeye kazınmış ve burada saklanmıştır.

(B): 900mL tortu çamuruna birden fazla IPA porsiyonu eklenmiş ve kuvvetle çalkalanmıştır.
(B): Çözelti daha sonra kahve filtrelerinden birkaç kez süzüldü ve son olarak temiz bir buharlaştırma kabına alındı.
(B): Kullanılmış kahve filtreleri bir kavanozda toplandı. Kavanozu alacak büyüklükte bir tencere su kaynatıldı. Ateş kapatıldı ve kavanoz tencerenin içine yerleştirildi. Yaklaşık 30 dakika sonra, kavanoz hala sıcak olan sudan çıkarıldı ve kuvvetlice çalkalandı. Ben bunu 3 kez yaptım.
(B): Kavanozun içindekiler - filtre ve hepsi - daha sonra hala sıcakken vakumla filtrelendi.
(B): Filtrelenmiş kahve filtreleri bir kez daha kavanozda saklandı ve bir kenara konuldu.
(B): Bu filtrelenmiş çözelti daha sonra buharlaştırma kabına eklendi ve minimal düzeyde karıştırıldı.
(B): Çözelti, yeniden kristalleşme belirtisi olmaksızın haftalardır buharlaşıyordu.
(B): Çözeltiyi 18 saat kadar dondurucuda beklettim. Hiçbir değişiklik gözlenmedi.
(B): Daha sonra buharlaşmayı hızlandırmak için kaseyi hafif bir ısı kaynağının üzerinde bekletme işlemine başladım.
(B): Asla kaynatmamaya dikkat ettim ve sadece ara sıra buhar oluştuğunu fark ettim.
(B): Ateşten alındıktan sonra, güvenli bir yere kaldırılmadan önce birkaç saatliğine dondurucuya taşınırdı.
(B): Bu sıcak/soğuk işlem yaklaşık bir hafta boyunca üç kez yapıldı - başlangıçta hacmin ~100 mL olduğu tahmin ediliyordu.
(B): Garip bir şekilde, çözelti ~75 mL'ye düşürüldükten sonra kısmen donuyor, ancak dondurucudan çıkarıldığında hemen eriyordu.
(B): Bu noktada, kaseyi soğutulmamış ama yine de serin ve karanlık bir alanda rahatsız edilmeden bırakmaya karar verdim. Bu sabah 50 mL civarında görünüyordu. Bulanık, berrak/beyaz bir renkte (A numunesinin nihai ürününe benzer), filtrelenemeyen ve bozulmadan bırakıldığında doğal olarak ayrışacak gibi görünen küçük bir kir renkli kirlilik tabakası var. Ancak elimdeki tek sep-funnel kaba bir kişisel yapı olduğundan, bu kadar küçük hacimli bir malzemeyi içinden geçirmeye çalışmanın mümkün olacağına inanmıyorum.

(C): beklemede...

# [SONUÇLAR]
(*) Aşağıdaki nedenlerden dolayı, sürecin başlarında kristalin tortu tabakasının hedef malzemeyi içermesi gerektiğini varsayarak trajik bir yanlış adım attığıma inanıyorum.
- Örnek-A 'nın ürünü hedefi içeriyor gibi görünmemektedir.
- Numune-B hala buharlaşıyor olsa da, bu kadar çok tortunun yeniden kristalleşmeden bu kadar küçük bir sıvı hacmine indirgenmiş olması iyiye işaret değil.
- Walt'un bazı videolarını izledikten sonra ( "Preparation_of_2-Bromovalerophenone", " 1-Phenyl-2-nitropropene_P2NP_synthesis" ve "Amphetamine_synthesis_via_NaBH4" gibi ), ayırmanın gerekli olduğu her durumda ilgili hedef maddenin üst katmanda olduğu bir model gözlemledim. Tesadüfi olabilir ama bence değil.

(?): Hayatımın son bir yılını gizlice sidikle oynayarak mı harcadım?
(?): İstenen madde(ler)in atılan üst sıvı katmanda olması daha mı muhtemel?
(?): Onları çıkarmak için ne yapılabilirdi?
(?): Hedef malzeme bozunuyor mu? Hangi oranda? Buradaki faktörler nelerdir? (Unutmayın, elimde hala Örnek-C var...)

Zephry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu beni çok güldürdü, bunun ayrıntılı bir trol gönderisi olup olmadığını anlayamıyorum xD. MAmph o kadar ucuz ki neden biri zaman harcasın ve sidik 0.0 ile oynasın. Çiş kristallerini burundan çekmek çok daha az

pseudorando

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Her ikisi de. İnanın bana, bunu yazarken sürekli gülüyordum... ama bu gerçek. Bu 'deneyin' ben bu forumdan haberdar olmadan önce gerçekleştiğini unutmayın. Eminim aradığım bilgi, halihazırda gönderilmiş olan bazı materyallerden çıkarılabilir. Bu nedenle naçizane ricam, eğer mümkünse, birilerinin beni ilgili bazı materyallere, anahtar kelimelere, her neyse yönlendirmesidir. Ayak işlerini ben yaparım, ancak başlangıç çizgisini aramak için karanlıkta dolaşmayı tercih etmem.
Belli ki uzun bir aracılar zincirinin sonundayım çünkü 100 $/g'dan daha ucuza hiç bulamadım.
Diyelim ki her iki haftada bir gram tükettim ve %50'si (araştırmalar %70'e yakın olduğunu gösteriyor) ziyan oldu. Bir yıl boyunca bu 13 gram ya da gereksiz yere boşa akıtılan 1300 dolar eder ve bu muhafazakar bir tahmin.
Yoksulluk beni tekrar yakalamadan önce geri kazanım için tekrarlanabilir bir süreç üzerinde çalışmayı umuyordum.

...dahası da var.
Mümkün olduğunca otomatikleştirmek için bir tür özel cihaz inşa etmek niyetindeyim. 3d yazıcı ile lazımlığın kesiştiği noktaya yakın bir kara kutu hayal ediyorum.
Örneğin, yapmam gereken şey "tuzlama" ise, o zaman kodun bir parçası şöyle görünebilir:
blackBox() { if pH.check() < [ideal aralık] salt.add(); stirring(on); blackBox(); else stirring(off); return }
Büyülü idrar içeri girer, muggle sidiği dışarı çıkar ve _amph gerekli olabilecek diğer işlemler için saklanır.
Bana faydalı bilgiler verebilecek herkese ücretsiz prototipler sunulacaktır.

Son olarak, bunun zararın azaltılması için bariz bir fırsat olduğunu belirtmeme izin verin. Her ne kadar komik olsa da, dışarıda gerçekten de sidik içen insanlar var. Örneğin, sanırım "Bunun olduğuna inanamıyorum" adında bir stand-up komedi gösterisi vardı ve bir bölümünün başlığı "meth sidiği içmek" gibi bir şeydi. Hikayeyi anlatan komedyen idrardan nasıl metamfetamin elde edileceğini bulmaya çalışıyordu; ancak "kimya zordur"; ve idrarını içmeye başladı.

Zephry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Ah lanet olsun bu pahalı, yaşadığım yerde 8 top / 3,5 gram için 40 dolar

Zephry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Ayrıca TLC, Erime Noktası ve Reaktif testi yapmak, aradığınız şeyin olup olmadığını test etmenin çok daha doğru bir yoludur