Question P2NP sentezi

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Sikloheksilamin katalizörü ile benzaldehit ve nitroetan kullanarak P2NP sentezlemeyi denedim. 6 saat boyunca geri akıttım ve hiçbir şey elde edemedim. Sadece ateşe verildiğinde yanan sarı yağ benzeri bir madde. Biri bana bu konuda yardımcı olabilir mi?

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Hangi sıcaklığı kullandınız?
Çözücü eklediniz mi?

GEPUpMmWo9

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Talimat 60°C'de relfux yapmaktı ancak sistemimiz bunu kaldıramadı, bu nedenle sıcaklık yaklaşık 80°C oldu. Ve zaman geçtikçe 120°C'ye ulaştı. Bir ısıtma mantosu kullandık, sıcaklığı kontrol etmek için bir düzeneği yoktu.

View previous replies…

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Reaksiyon kütlesine izopropil alkol eklemek ve 50 santigrat dereceye kadar ısıtmak, ardından kristaller görünene kadar dondurucuya koymak gerekir.

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Reaksiyon 50°C'de çalışır mı? 50°C'de 6 saat boyunca geri akıtmalı mıyım?

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
60/80 sabit sıcaklıkta bir yağ veya su banyosu kullanabilirsiniz.
3 saat, sonra ısıyı kaldırın ve soğumasını bekleyin. Benzaldehit ağırlığının iki katı IPA eklenmesi tercih edilir
Kristalleşmesi için dondurucuya koyun

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
Bana reaksiyon kütlenizin bir resmini gösterin.
Bazen kristalleşme ile ilgili zorluklar yaşanabilir. Süreci başlatmak için dondurucuda soğutmak ve ardından kristalleşmenin uyarılması olarak bir tane P2NP eklemek gerekir.
Bazen çözeltiyi bir bardaktan oksidasyon için bir bardağa dökmek yardımcı olur.

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. İlk kez P2NP sentezliyorum. Fotoğrafını çekemedim. Ayrıca sıcaklığım doğru değildi, sistemim 60°C sabit sıcaklığı kaldıramadı. Sıcaklık 80°C idi ve 120°C'ye kadar yükseldi. Sıcaklık 120°C'de sabit kaldı ve bunun üzerine hiç çıkmadı. Sentezlemek için daha iyi bir yol önerebilir misiniz? Doğru ürünü elde edene kadar denemek istiyorum.

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
P2NP sentezi hakkındaki videolarımıza dikkatlice bakın
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/media/1-phenyl-2-nitropropene-synthesis.69/