Question Nitrometan distilasyonu

jzsmluka

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Geçmişte birçok kimya deneyi yaptım ama bu sefer kötü bir şey yapmaya karar verdim ve MDMA sentezleyeceğim. Elimde MDP-2-P var ve indirgeyici aminasyonu Nitrometan ve HgCl2 ile yapmaya karar verdim. Nitrometan yarış yakıtı satın alabiliyorum ama sadece %50 saflıkta. Nitrometanı yakıttan nasıl damıtabilirim/çıkarabilirim?
Yardımlarınız için teşekkürler!

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
Nitrometanı birçok kez damıttım. Yakıtınızın metanol bazlı olduğunu varsayıyorum. Basit bir damıtma ile kurtulabilirsiniz ancak veriminiz daha düşük olacaktır/içinde daha fazla metanol olacaktır. Daha uzun sürdüğü ancak fraksiyonları tamamen ayırabildiği için fraksiyonel damıtmayı tavsiye ederim. Ben 40 cm'lik bir kolon kullanıyorum ve bu işi mükemmel bir şekilde yapıyor. Sıcaklığı düşük başlatın, böylece metanol yeni gelmeye başlayacaktır. Daha fazla metanol gelmeyene kadar devam edin. Sonra ısıyı yükseltin. Gelen ilk parçayı atın çünkü hala bir miktar metanol içerir. Yakıtlar genellikle su içermez ancak damıtma yoluyla giderilemeyeceği için ekipmanınızın su girmeyecek şekilde kurutulduğundan emin olun. Aşırı ısıtmayın, çok sıcak olursa ayrışacaktır. Bir sürü nitrik oksit ve diğer bs üretecektir. Genel olarak oldukça basit ve iyi davranışlıdır ve azeotropun ayrılması kolaydır.