Question yardıma ihtiyacım var

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
En düşük bütçeyi gerektiren ve malzemeleri kolayca temin edebileceğimiz bir ilaç yapmak istiyorsak bu ne olmalıdır ve temel veya orta düzey kimya bilgisi ile yapılabilecek basitlikte olmalıdır.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Belki hangi ülkede olduğunuzu bilmek bize yardımcı olabilir çünkü farklı ülkelerde farklı şeyleri satın almak yasaldır veya yerel bitkiler çıkarılabilir ve ikame yapılabilir. Örnekler: eğer yaşadığınız yerde ma hung yetişiyorsa harika. Ya da betel fıstığı. Ya da Virola, Phylaris, Erythroxlum uygun olabilir. Başlangıç noktası olarak uçucu yağ çıkarmak genellikle toplam sentezden daha kolaydır

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
türki̇ye'de yaşiyorum
Bir şey yapmak istiyorum ama kimya bilgisini seviyorum, spesifik bir şeyi nasıl koklayacağımı öğrenmek için bir şey önerebilir misiniz?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Ne sorduğunuzdan emin değilim ama "özellikle kok" ise hayır. Bu, kimyanın her yönünün tamamen kontrol edilmesini gerektiren çok zor bir sentezdir. Negatif sıcaklıklar, inert atmosferler, ekgonin molekülünün sözde koka epimerize olma eğilimi... Önceki yöntemlerin dikkatlice incelenmesi, bunların yarısından fazlasının yanlış uzaysal düzenlemeye sahip bir kimyasalla sonuçlandığını göstermektedir. Bir enantiyomer, bir izomer, bir diasterromer, bir mezo. Bir epimer.

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
temel kimya hakkında izlemem gereken yolu söyleyebilir misiniz, orta düzey bir sermayem var, bir yol önerirseniz çok sevinirim.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Papivar somniferum orada yetişmiyor mu? Onunla yapabileceğiniz 100 şey var. Ayıklayın, ayırın, en temel kimya 101'den 10 mg'da güçlü olan moleküllere kadar her şeyi değiştirin. Sanırım orada güçlü meditasyon tipi ilaçlara (deliryumlar) dönüştürülebilen birkaç salvia türü yetişiyor. Birkaç etnobotanik linke baktım. Herhangi bir kimyasal analiz sunmadılar, bu yüzden orada yetişen uyuşturucular hakkında herhangi bir otorite ile konuşamam. Bir yaşlıyla ya da bitkilerin tıbbi kullanımlarını bilen birileriyle konuşun. Ağrı kesiciler, yatıştırıcılar, uyarıcılar, halüsinojenler... İsimlerini yazın. Bakalım bitkileri ve dolayısıyla içerdikleri kimyasalları tanımlayabilecek miyiz? Lotus çiçekleri, otlar, çalılar, Birçok bitki türünde ilaç vardır ve birkaç molekülün değiştirilmesi daha güçlü ilaçlar yapabilir. Cathulus edulis olabilir mi? Ayrıca zehirli bitkilerin isimlerini de yazın. Bazen zehir ilaçtır, bazen de ilaç zehirdir. Her şey dozda (ya da moleküllerin dizilişinde).