Question Metamfetamin kristalleşme süreci sorusu?

SonsOfTheWicked

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Fester amca ile krank pişirmenin 3. bölümünü izliyordum, videonun sonunda ürünü kristalize edemeden kesildi. Kullandığı işlemi veya işe yarayacak bir işlemi bilen var mı?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
Ben sadece cevap için buradayım. Dün birazını ezerek temizledim ve Buchner hunimde %100 asetonda yıkadım, sonra biraz damıtılmış su kaynattım ve her şey çözünene kadar pipetledim. Daha sonra bir miktar asetonu ısıttım ve bulanıklaşana kadar suyu kaynattığım tencerede (çift kazan tarzı) duran karışıma damla damla ekledim. Sonra berraklaşana kadar birkaç damla daha su ekledim. Sonra kavanozun kapağını kapattım ve soğuması için bir havluyla sardım. Birkaç saat sonra buzdolabına koydum. Yatmadan önce dondurucuya koydum. Bu sabah gerçekten ayrılamayan donmuş bir bulamaçtı, bu yüzden onu ısıttım ve tüm sıvıyı buharlaştırdım. Katılaşmasına izin verdim ve kavanozdan çıkarıp folyoya sıyırdım ve bir ampulün altına koydum. Şu anda elimde amorf kristal nodüller var, ancak ağırlığının %23'ünü kaybetti ve tadı çok daha iyi ve sizi daha kolay uçuruyor.
Özet; asetonla durulama oldukça etkiliydi ve yeniden kristalleştirme işe yaramadı

metux

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
Ph 5, aseton %99 hcl ile karıştırın ve bir hafta bekletin, kristaller oluşacaktır, bu büyük ölçekte işe yarayacaktır.

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
73
Bunlar büyük kristaller mi olacak yoksa mikro kristaller olarak mı kalacaklar?

metux

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
Çok büyük değil, ama çok küçük değil, buz kristalleri haline gelir. Isıtıldıktan sonra kaya beyazı kristalleri haline gelir, yeterince büyük, müşterinin mutlu ettiği şey:)