Question Meskalin sentezi aksilikleri

David Darling

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
3,4,5-trimetoksibenzaldehitten iki farklı yolla meskalin sentezlemeye çalıştım. Son adıma kadar her şey yolunda görünüyordu, ancak istenen ürün elde edilemedi. Neyin yanlış gitmiş olabileceğine dair bir fikri olan var mı?

Benim rotam prensip olarak aşağıdaki gibiydi:
1) 3,4,5-tmba'dan 3,4,5-trimetoksinitrostiren:

10 g 3,4,5-tmba, 74 ml etanol içinde 16 ml nitrometan karışımı içinde çözüldü. Çözelti 0 °C'ye kadar soğutuldu.
8,42 g KOH yavaşça ilave edildi. Sıcaklık bir buz banyosu kullanılarak 5 °C'nin altında tutuldu. Karışım 0 °C'de 1 saat bekletildikten sonra 300 ml soğutulmuş %10 HCL in Water ilave edildi. Sıcaklık 10 °C'nin altında tutuldu. Çözeltiden sarı renkli 3,4,5-tmns pulcukları döküldü ve 1 saat bekletildikten sonra süzüldü. 3,4,5-tmns aşağıdaki indirgeme adımlarında kullanılmadan önce çok az kurutuldu.

2.1) Birinci indirgeme yöntemi: AlAmalgam yoluyla 3,4,5-tmns'den meskalin:

Yaklaşık 10 g 3,4,5-tmns, 100 ml GAA, 150 ml IPA ve 50 ml su içinde çözülmüş 0,5 g HgCl2 ile dolu büyük bir kavanoza boşaltıldı.
20 g parçalanmış alüminyum folyo eklendi ve karışım manyetik bir karıştırma çubuğu kullanılarak karıştırıldı. Yaklaşık 10 dakika boyunca şiddetli bir reaksiyon devam etti, karışım daha sonra 5 saat boyunca reaksiyona bırakıldı. Reaksiyon tamamlandıktan sonra kavanozun içindeki gri çamur 400 ml Su içinde 150 g KOH çözeltisi ile muamele edildi. Elde edilen turuncu IPA tabakası daha sonraki çalışmalar için ayrılmıştır. Meskalin hcl tuzunu elde etmek için turuncu IPA tabakası kuru HCL gazı ile gazlandı. Gaz, bir fırının içindeki bir test tüpünün içinde sofra tuzu ve sodyum bisülfat karışımının ısıtılmasıyla üretilmiştir. HCL gazı verildiğinde çözeltiden (Meskalin HCl olduğunu varsaydığım) beyaz pullar döküldü. Bir süre sonra çözelti şeffaf turuncudan koyu opak kırmızıya dönüştü. Beyaz pulcukların dökülmesi kısa bir süre sonra durdu. Pullar süzüldü ve IPA ve soğutulmuş Aseton ile birçok kez yıkandı. Sonuç olarak yaklaşık 4 g beyaz kristal kokusuz madde elde edildi. Bu madde Liebermann reaktifi ile test edildi. Renk çok çok soluk, zar zor görülebilen bir kahverengiye dönüştü... Sentez başarısız olmuş olmalı. Ama nerede? Beyaz madde nedir?

2.2) indirgeme yöntemi iki: Zn/HCL yoluyla 3,4,5-tmns'den meskalin

300 ml %31'lik HCL ve 200 ml IPA'dan oluşan soğutulmuş bir çözeltiye yaklaşık 10 g 3,4,5-tmns ilave edildi. Çözelti bir buz banyosu kullanılarak soğutuldu ve manyetik bir karıştırıcı kullanılarak karıştırıldı. Dakikada 1 g hızında Zn ilave edildi, toplam 50 g ilave edildi. Sıcaklık 10°C'nin altında tutuldu. Zn ilavesi tamamlandıktan sonra karışım 5 saat bekletildi. Karışıma 800 ml Su içinde 393 g KOH yavaşça ilave edildi, sıcaklık 30 °C'nin altında tutuldu. 5 saat daha bekletildikten sonra üç farklı katman ayrıldı: En altta beyaz katı bir tabaka, ortada hafif sarı sulu bir tabaka ve en üstte turuncu IPA tabakası. Turuncu IPA katmanı ayrılmış ve 2.1 'de olduğu gibi HCL gazı ile muamele edilmiştir ) . Elde edilen katı madde süzüldü. Hafif gri renkte beyazdı ve güçlü bir amin kokusu vardı. Liebermann reaktifi ile test edildiğinde renk koyu kahverengi/siyaha dönüştü. Numune reaktif ile temas ettiğinde fiyaskoyla sonuçlandı. Maddenin hafif tuzlu bir tadı vardı.
1 mg, 10 mg, 100 mg ve 350 mg madde tüketilmiş (tolerans için arada bir hafta ara verilmiştir) ancak herhangi bir psychedelic etki görülmemiştir. Yaklaşık 3 saat sonra 350 mg'da bir fincan sert kahveye eşdeğer enerjik bir hücumla karşılaşıldı. Görünüşe göre bu sentez de başarısız oldu. Çalışmada bir sorun mu var?

Her türlü yardım için minnettarım! Teşekkürler!

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
"Gaz, sofra tuzu ve sodyum bisülfat karışımının bir fırının içindeki test tüpünde ısıtılmasıyla üretildi."

Bu şüpheli görünüyor. Na+, Na+, Cl-, HSO4- . Bunun hidrojeni serbest bıraktığını düşünmüyorum, Google'da bunu öneren hiçbir şey yok ve bunların ayrışması için bir akvaryum prensibi veya çözücü yok. 3 vuruş gibi görünüyor. Bunun hidrojen gazı ürettiğine dair bir kanıtınız varsa. Bir çözücüsü olsaydı belki beni hidrojen klorür gazı ürettiğine ikna edebilirdiniz.

View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
Sanırım Tikal'e göz atmam gerekecek, kuşkusuz psikedelikleri gerçekten sevmiyorum ve herhangi bir sentezi okumak için zaman harcamadım

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
Öncelikle alüminyum amalgamı yapmalı, sonra 2,3,4'ü eklemelisiniz. Alüminyumu cıvaya eklersiniz ve reaksiyona girmesine izin verirsiniz. Yaptığınız şey asla amalgamı oluşturmadı. Bu 1 adımlı bir prosedür, bir hidrojenasyon. Bu tarifleri nereden aldınız? Tekrar denerseniz, öneririm;

• 15g Pd/C %5
  • 175g 3,4,5TMBnitrostiren
  • 2,5L Susuz EtOH
  • 100ml %31,45 HCl
Prosedür

• Fıçıya reaktifleri ekleyin, kuvvetli bir şekilde karıştırmaya başlayın
  • Atmosferi uzaklaştırın ve H2 ile 75 psi'ye kadar basınçlandırın
  • 8-10 saat boyunca veya H2 alımı tamamen durana kadar reaksiyona girin
  • H2'yi dışarı tahliye edin, kabın içini vakumlayın, H2'nin temizlenmesine izin verin, SONRA kabı açın
  • Pd/C kapalı vakum filtresi
  • Maksimum Pd/C geri kazanımı/çıkarımı için selitten yeniden filtreleme
  • Etanol fraksiyonu durmaya başlayana kadar karışımı damıtın
  • Soğutun ve kalanı 2L 3N HCl içinde alın
  • 2x125ml DCM ile yıkayın
  • Doymuş NaOH çözeltisi ile damla damla ve karıştırarak pH>11'e kadar bazikleştirin
  • Ekstrakt 3x125ml DCM
  • NaSO4 (250g) üzerinde 15 dakika kurutun
  • NaSO4'ü süzün ve DCM'yi susuz HCl(g) ile kabartın. Kristalleşme durduktan sonra DCM'yi süzmek ve 100 g NaSO4 ile yeniden kurutmak, ardından biraz daha kabarcıklandırmak avantajlı olabilir.
  • Süzme yoluyla HCl tuz kristallerini toplayın

David Darling

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bu prosedürü literatürde bulamadığım için ben de emin olamadım. Teorik olarak NaHSO4 ve nitrat tuzlarından Nitrik asit elde edilmesine benzer şekilde çalışmalıdır: 2 NaHSO4+ 2 KNO3 ---> 2 HNO3 + Na2SO4 + K2SO4
HCl durumunda:NaHSO4 + NaCl ---> Na2SO4+ HCl
Kesinlikle bir miktar gaz üretimi oluyordu ve dumanlar çok karakteristik bir HCl kokusuna sahipti. Üretilen gaz çok sıcak olduğu ve bu nedenle ürünü bir şekilde bozabileceği için gelecekte kesinlikle başka bir gazlama yöntemi deneyeceğim(?)

Basınçlı kaplardan biraz korktuğumu itiraf etmeliyim ama hidrojenasyon yönteminize bakacağım.

AlAmalgam konusunda çok az deneyimim var ve ekleme sırasının önemli olduğunu hiç bilmiyordum. Bunu açıklığa kavuşturduğunuz için çok teşekkürler!

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
Anyon ve katyonlara baktım ve okuduklarım NaHSo2'nin katyonunun HSo2, yani hidrojen sülfür olduğunu söylüyordu. Hidrojeni nasıl uzaklaştırabileceğinizi bilmiyorum ama eğer yapılabilseydi bunun inanılmaz bir enerji (ısı) gerektireceğini düşünüyorum. HCl gazı elde etmenin bir başka yolu da hidroklorik asidi kaynatmaktır. Suyun çoğu gittiğinde gaz haline gelecektir. İkinci el bir düdüklü tencere ve ağırlığın gittiği yerde bir hortum bir plan gibi görünüyor