Question Mefedron sentezi - DCM veya NMP'de aminasyon? - Lütfen burada tartışın

eps0n

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Ne daha iyi verim sağlar? Bazı insanlarla konuşuyorum ve çelişkili görüşler var. Bana göre NMP'de aminasyon yapmak, reaksiyon daha hızlı olduğu ve serbest baz mefedron parçalanmayacağı için daha fazla verim verecektir. Ancak diğerleri DCM'nin aynı verimi vereceğini, hatta NMP'nin daha düşük verim vereceğini söyledi.

Bazı uzman görüşleri harika olurdu!

Ya da sadece tartışın ve görüşlerinizi belirtin

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Bilimde, yerleşik teoriyle çelişen ve kimsenin nedenini bilmediği bazı olaylar vardır. Kesin olarak bilmenin tek yolu deney yapmaktır.

Bk4, meAmine ve yaygın çözücüleriniz var mı (Etil asetat, NMP, DMSO...) Varsa, numuneler arasında standartlaştırılmış karşılaştırma ile küçük ölçek ideal olacaktır. Belki bazıları sonuç verir
daha iyi ama ürünler aşırı derecede kirlenmişse ve iyi performans göstermiyorsa bu ne işe yarar? 4mmc nispeten "yeni", bu nedenle hepimiz bu sentezi mükemmelleştirmede öncüyüz. Bu, başkalarını da araştırma yapmaya teşvik edecektir.

Last edited:

Netflix

Don't buy from me
New Member
Reaction score
52
küçük ölçekte büyük ölçekte üretim yapmak çok daha iyidir çünkü böyle bir laboratuvarı tespit etmek zordur ve yıllarca polisle sorun yaşamadan üretim yapabilirsiniz. büyük laboratuvarlar hızla yakalanır ve yıllarca hapiste kalırsınız.
Dcm üzerinde 7 yıl 4mmc yaptım ve sentezlemek çok daha kolay, çünkü laboratuvar ekipmanı yok, aynı meyve suyu şişeleri. mobilya için şırınga ve bez. ve 100g 2b4m 60g-70g kristallerle kolaylaştırdı. her gün 24 gün x 60g-70g = 1.440g-1.680g x 20 € çok iyi bir ay.

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Birisi satacaksa, stok yapmak ve bu reaksiyonu teflon kaplı el harcı karıştırıcısı ve bazı soğutma sistemi ile 200l plastik varil içinde büyük ölçekte gerçekleştirmek çok daha iyi bir seçenektir. Neyse ki ekipmanı imha etmek kolaydır. Kimyagerler gıda zincirinin tepesinde olduğu ve herkes onları ispiyonlayacağı için manifatura ve dağıtım kısmını ayırın.

Ürününüz nasıldı? Müşterilerden gelen geri bildirimler nasıldı? Hiç başka bir çözücü kullandınız mı, kalitede herhangi bir fark var mı? AB yönetmelikleri nedeniyle DCM bulmak zor...

Last edited:

Netflix

Don't buy from me
New Member
Reaction score
52
evet toulen kullandım. dcm ab'de çok iyi mevcut. 97 saflık Barselona'da test edildi. bir varili açık tuttuğunuzda çok fazla kokar ve sadece koku bile komşularınızla sorun yaşamanıza neden olabilir. varili sıkıca kapatırsanız, basınç onu patlatacaktır.

eps0n

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Ne kadar süre reaksiyona girmesine izin veriyorsunuz? Bilimsel literatürde ideal yöntem 10 dakika boyunca 55-60 °C'dir:

"Adım 2 3a için başka reaksiyon koşulları bulma çabasıyla, bupropionun halka ikamesiz analoğu olan a-tert-bütilaminopropiofenonun
sentezleri için literatürü araştırdık.

Bu bileşiğin sentezi için sadece bir referans 9 bulduk ve benzen içinde 5 saat geri akış öngörüyordu ve sadece %37 verimle sonuçlandı.

Daha sonra N-metilpirolidinonu (NMP) bir çözücü olarak denedik ve bu çözücüde oda sıcaklığında t-butil amin ve 2 reaksiyonunun belirgin şekilde ekzotermik olduğunu ve 0,5 saatten daha kısa bir sürede tamamlandığını (GC-MS ile 2'nin kaybolmasıyla değerlendirildiği gibi) bulduk.

Gençlerin sabırsızlığını göz önünde bulundurarak, reaksiyonu 60 (C su banyosunda ısıtmayı denedik ve 10 dakikadan daha kısa bir sürede tamamlandığını gördük.

Buna karşılık, reaksiyon BW çalışanları tarafından kullanılan çözücü olan asetonitril içinde gerçekleştirildiğinde ekzotermik değildir, oldukça yavaştır ve Hill ve arkadaşlarına göre (7) sadece %43 verimle sonuçlanırken, bizim verimimiz ortalama %75-85'tir."

Bu Bupropion senteziyle ilgilidir, ancak yapı çok farklı olmadığı için aynı şeyin 4-MMC'ye de uygulanabileceğine kesinlikle inanıyorum
.DCM ile yayınlanan verimlerin yüksek olduğu göz önüne alındığında, aynı koşullar büyük olasılıkla DCM için de geçerlidir.

TLC plakaları olan ve reaksiyonu farklı koşullar altında (20 ° C, 60 ° C, DCM, NMP) ne kadar süre çalıştırmanız gerektiğini test etmek isteyen varsa topluluğumuza büyük bir katkı olacaktır.