Question metamfetami̇n sentezi̇nde yardima i̇hti̇yacim var

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Ben de oturup düşündüm ve karar verdim. Met sentezi için fenilalanin (c9h11no2) kullanmak mümkün mü, internette bilgi bulmaya çalıştım, nitroksil grubunun ch3 ile nasıl değiştirileceğini bulamadım, aynı anda Oxy grubunu ve hidroksil grubunu çıkarıp yerine bir nitroksil grubu koydum?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Bir sentez yolu bilmiyorum ve başarı hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Bu yol hakkında da okumak isterim =)

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Tam olarak ne? Sentez yaklaşımınız var mı?

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hayır((( her seferinde bunu düşünüyorum, sentez için bilgi arayın (NH2'yi (C H3 ile değiştirerek) ve karboksil grubunu (NH2 ile değiştirerek) nasıl ve nasıl değiştireceğimi bilmiyorum)

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
İnsan vücudunda l-fenilalaninin dekarboksilasyon yoluyla feniletilamine metabolize olduğunu öğrendim, ama nasıl? Hangi asit / keton / amin onu dekarbolize eder, bilmiyorum

xile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Hiçbir fikrim yok ama otu sigara ısısıyla yağ için dekarboksile ediyorum. Sizin sorununuz için işe yarar mı bilmiyorum. 🤷‍♂️

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Tam olarak bilmiyorum. Bunu in vitro olarak tekrarlayamayacağınızdan neredeyse eminim. Her neyse, bunu internette gezinerek öğrenebilir ve sonuçları bizimle paylaşabilirsiniz.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Tiyonil klorür + d-fenilalaninol (Alibaba'da yaklaşık 300/500 avroya mal olur) şiddetli reaksiyona girerse soğuk tiyonil klorür ekleyin veya çözücü olarak DMF kullanın (DSMO da çalışmalıdır).

Reaktan ve çözücü olarak aynı anda sadece tiyonil klorür kullanılırsa mükemmel olur -> gazı kabartma tozu ve/veya kül suyu ile suda bırakın.
Hiçbir yan reaksiyon oluşmamalıdır.

Bu d-fenilalaninol stereoseçiciliğini koruyacaktır çünkü hidroksil grubu kiral merkezde değildir.

Bu d-fenilalaninol klorür büyük olasılıkla oda sıcaklığında sıvıdır, ancak sıvı değilse büyük olasılıkla tiyonil klorürü kaynatmaya/vakumla damıtmaya çalıştığınızda sıvı olacaktır.

Kloro-efedrinin Emde reaksiyonu ile ne yaptığını görürseniz ve hidrojenli platin (katalizörü aktive etmek için) NH2 grubunu NH'ye hidrojensizleştirmelidir (ironi). NH kararsız olduğu için çözücü olarak metanol ve metilamin bulundurmalısınız (metilamini su üzerinde kullanmayın, hidrolize olma olasılığı daha yüksektir).

Yaklaşık 5 bar basınçla 90 dereceye kadar ısıtmak isteyebilirsiniz.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
246
Fenilalaninden d-Meth yapmak çok cazip görünse de gerçekte kötü ve tehlikeli kimyasallara ihtiyaç duyan düşük verimli bir karmaşadır. Reppe reaksiyonu, bu konuda zaman ya da para harcamayın.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Anlıyorum, ancak d-fenilalaninol hakkında konuşmam, d-fenilalanin ile bir reaksiyon daha az olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca, görünüşe göre, bu bir SN2 reaksiyonu olduğu için grubu korumama gerek yok.

Eğer Pd/C daha yüksek sıcaklıklarda dehidrojenat yapamazsa, bir formamid pişirmem gerekir ama bunun dışında aslında olası bir reaksiyon.

Aksi takdirde bu makaleyi deneyebilirim.
TCT/DM Kompleksi Kullanılarak Alkollerden Alkil Klorürlere Verimli Bir Yol

Tiyonil klorür gibi kötü kimyasallar olmasına rağmen, cam üzerinde çalıştırırsam B'yi eritmemi, ayırmamı falan gerektirmez. Tiyonil klorür geri dönüştürülebilir.
Vakumla damıtarak, bir plazma filtresi ile mümkün olduğunca kapalı tutarak çok kötü olmamalıdır. Tiyonil klorürün HCL ve sülfürik asit kombinasyonu olduğunu varsayıyorum.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
246
Bunu denemek, alanin veya alanolden başlasanız da sizi çok mutsuz edecektir.

Herkesi uyardım, görevim bitti, umutsuz sentezleri tartışacak ne zamanım ne de sinirlerim var.