Ritalin asitten metilfenidat nasıl sentezlenir

Merhaba, buraya ilk kez yazıyorum, uygun değilse özür dilerim, son zamanlarda biraz Ritalin asidi aldım ve metilfenidat yapmak istiyorum, HCl kullanmıyorum çünkü doğrudan alamıyorum, biri bana yardımcı olabilir mi?

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Metanol ile bir esterleşme reaksiyonu gerçekleştirmelisiniz, bu genellikle katalizör olarak sülfürik asit ile yapılır, ancak buralarda hazırlayıcı bir yazı bulacağınıza inanıyorum. Eğer elinize sülfürik asit geçerse HCl de elde edebilirsiniz.

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
Fosforik asidi kullanabilir miyim?

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Büyük olasılıkla evet, ancak konsantre sülfürik içinde çok daha az su vardır ve esterleşme, alkolün ritalinik asit ile reaksiyonundan kaynaklanan suyun da aynı bağı hidrolize etme gücüne sahip olduğu bir denge reaksiyonudur. Bu, geleneksel olarak, çözücü ya da başka bir deyişle reaksiyon ortamı olarak hizmet edebilecek büyük miktarda alkol kullanılarak gerçekleştirilir. Söylemek istediğim şey, verimin kesinlikle etkileneceğidir.

Bu başlığın yazarına güveniyorum, kendisi yetkin bir kimyager.

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
Tamam, çok teşekkürler!

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Bağlantıdaki prosedür, ritalinik asitten farklı bir substratla başlar, ancak yorumları kontrol edin ve daha fazla fikir edineceksiniz.