Question Bir yetiştirme odasını nasıl soğutabilirim?

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
3+ yıldır herhangi bir sorun yaşamadığım kapalı bir odam var. Hiçbir büyük sorun olmadan güzel yüksek mayalar. Son 6 aydır 30c'nin altına düşmüyor.

AC, ikinci giriş ekledim, 2 charcol çıkış filtresi çalıştırıyorum ve şu anda gün boyunca ışık gücünü azaltıyorum. Işıklar gece boyunca açık ve gündüzleri kapalı. Dış hava önceki yıllara göre daha serin.

Şu anda sebzede, bu yüzden bitkiler idare ediyor ama son büyümede çiçek sırasında hiçbir şeye dönüşmediler ve bunun tekrar olmasını istemiyorum.

Birdenbire buna neyin sebep olabileceğini anlayamıyorum. Son 12 ayda buna neden olacak bir şeyler değişmiş gibi görünüyor ve ne olduğunu anlayamıyorum.

Buna neyin sebep olabileceği hakkında bir fikriniz var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

spanara

scammer
Reaction score
15
Deals
9
opticlimate adında su soğutmalı bir airco almalısınız.

spanara

scammer
Reaction score
15
Deals
9
Ayrıca, kenevir yetiştirme sitelerinde derinlemesine bilgi alsanız iyi olur.

archae

Don't buy from me
Resident
Reaction score
65
Spanara çözümü işe yarayacaktır, ancak bu asıl sorunu çözmeyecektir. Belki de içerideki ekipmanlardan biri arızalı ve aşırı ısınıyor? Sorunun nereden kaynaklandığını kontrol etmenin en kolay yolu bir termal kameraya sahip olmaktır, ancak zaten sahip olan birini tanımıyorsanız bu pahalı bir yöntemdir.
Elektrik prizinizin aşırı yüklü olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Bu onların aşırı ısınmasına neden olabilir.

spanara

scammer
Reaction score
15
Deals
9
sen de haklısın arke.
benim deneyimim, eğer 3 yıldan fazla bir süre bir yerde başarılı bir şekilde büyürsem. ampuller veya ledler gibi birçok ekipmanı değiştirirdim
Ben olsam yeni vantilatörler alırdım. 3 yıldan fazla bir süredir yetiştiriyorsanız muhtemelen odanın tamamen elden geçirilmesini isterdim.

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Teşekkürler! Özür dilerim, ampuller, fanlar ve filtreler düzenli olarak değiştirilmeli, bu yüzden bu çok garip.

Herhangi bir site öneriniz var mı? Ayrıntıları aramaya çalıştım ama sadece bu forumu bulabildim