İLAÇLARIN KULLANIMINA İLİŞKİN GENEL KURALLAR

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Reaction score
46
9UYzNbE8qn

Modern dünyada uyuşturucu her yerde yaygındır, bu nedenle sadece kullanımına ilişkin bilgiye uyum sağlayabilir ve bu konuda uzmanlaşabilirsiniz. Bilimsel zarar azaltma yöntemlerinin oluşturulması ve lobi faaliyetlerinin yürütülmesi, doğru uyuşturucu kullanımı kültürünün geliştirilmesinde ve topikal uyuşturucuların daha hızlı bir şekilde küresel olarak suç olmaktan çıkarılmasını olumlu yönde etkileyecek olan gölge alanda etkili bilimin tanıtılmasında etkili bir araçtır.

Zarar azaltma, temel olarak bir kişiye tıbbi destek sağlamayı ve sağlık durumunu iyileştirmeyi amaçlayan ilkelere dayanmaktadır. Uyuşturucu kullanan kişilere, ailelerine ve toplumlarına şefkat ve haysiyetle davranmak, zarar azaltmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Uyuşturucu kullanımı, insanların insan haklarını kaybettikleri anlamına gelmez - diğer şeylerin yanı sıra yaşama, ulaşılabilir en yüksek sağlık standardına, sosyal hizmetlere, mahremiyete, keyfi olarak gözaltına alınmama ve zalimane, insanlık dışı ve aşağılayıcı muameleye maruz kalmama haklarına hala sahiptirler.

Bu tür konularda uyuşturucu kullanımının olumsuz fizyolojik, zihinsel ve sosyal sonuçlarını azaltmakla ilgileniyoruz. Uyuşturucu politikalarının ve yasalarının daha sağlıklı ve daha güvenli bir topluma katkıda bulunduğu bir dünyaya ulaşmaya yardımcı olmak için araştırma ve tıp yoluyla uyuşturucu kullanıcılarını ve toplumlarını korumanın yanındayız. Zarar azaltma, kullanım ve tedavi koşullarını ele alarak insanların uyuşturucu kullanımı, alkolizm ve akıl hastalıklarının olumsuz etkilerini azaltmalarına yardımcı olan bir dizi pratik, etkili stratejidir. Zarar azaltma, yalnızca ve hemen uyuşturucu kullanımını durdurmaya veya ruh sağlığı tedavisi almaya odaklanmak yerine, kişinin yaşam kalitesini, sağlığını ve refahını iyileştirmeyi başarının birincil kriteri haline
getirir.

XF5MOXaeBP

UYUŞTURUCU KULLANIMININ GENEL KURALLARI.
  • UYUŞTURUCU ALMA ZAMANINI PLANLAYIN. Kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir zaman seçin. Madde kullanımını işten, önemli işlerden veya etkinliklerden en az bir gün önce bitirmek gerektiğini unutmayın. Sadece uyumak, iyileşmek ve vücuda kaliteli bir dinlenme sağlamak için ihtiyacınız olan bir gün.
  • İLAÇLARI UYGUN VE GÜVENLI BIR YERDE KULLANIN. En iyi çözüm uyuşturucuları evde almaktır. Evde istenmeyen misafirler dışlanır ve o anda görmek istemediğiniz kişileri içeri almamak için tüm yasal ve ahlaki hakka sahipsiniz. Toplum için tehlikeli eylemlerde bulunma ve bu bağlamda karakola götürülme olasılığı keskin bir şekilde azalır.
  • OTURACAK BİR YER BULUN. Bu özellikle psikedelikler için geçerlidir. Yakınınızda güvendiğiniz bir kişinin olması çok önemlidir. O anda yalnız kalmak istiyorsanız başka bir odada olmasına izin verin, ancak acil bir durumda durumu ayık bir şekilde kontrol edebilecek bir kişi olmalıdır. Bakıcıya kullanması için bir şeyler verebilirsiniz, ancak mutlaka diğerlerinden çok daha azını verin, böylece durumu yeterli bir şekilde değerlendirebilecek ve acil durumlarda karar verebilecek en az bir kişi olur.
  • ÖNERILEN ILAÇ DOZAJLARINA UYUN. Sağlık durumunuz normalse, hafif ve orta dozda ilaçlardan kendinizi kötü hissetmeniz neredeyse inanılmazdır. Ancak, maddelerin sağlık durumunuz üzerindeki etkilerini yetkin bir şekilde tahmin etmek için bunu bilmeli ve belirli sorunlarınız varsa muayene olmalısınız.
  • RİSKLERDEN KAÇININ. Muhtemelen bazı istenmeyen eğilimleriniz vardır ve uyuşturucu zehirlenmesi durumunda bunlar kontrol edilemez hale gelebilir. Örneğin, uyuşturucu etkisi altında bir arabaya binmek istediğinizi biliyorsanız - anahtarları güvenilir bir kişiye verin. Duramayacağınızı biliyorsanız - ihtiyacınız olan dozu alın, gerisini ulaşamayacağınız bir yerde bırakın.
  • İLK YARDIMIN NASIL YAPILACAĞINI ÖĞRENIN. Bunu yapmak için birkaç saatinizi ayırın ve bir gün becerileriniz sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir. Kalp masajının yanı sıra dolaylı kalp masajının nasıl yapılacağını öğrenmek kolaydır. Bu, solunum durması veya kalp krizi durumunda ambulans gelmeden önce yapılmalıdır.
AXL6h8HjAY

KAÇINMA UYARISI.

TEK BAŞINIZA KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEMEKTEDİR. KENDİNİZİ KÖTÜ HİSSEDİYORSANIZ YARDIM EDECEK BİRİSİ OLMALIDIR.

ASLA ŞÜPHELİ VE BİLİNMEYEN İLAÇLARI KULLANMAYIN

ASLA HALKA AÇIK YERLERDE UYUŞTURUCU KULLANMAYIN VEYA ETKİSİ ALTINDA GÖRÜNMEYİN!

ASLA UYUŞTURUCU ETKİSİ ALTINDA ARABA, MOTOSİKLET VEYA BAŞKA BİR ARAÇ KULLANMAYIN!

ASLA YABANCILARIN YANINDA UYUŞTURUCU KULLANMAYIN!

ASLA UYGUNSUZ DAVRANIŞLARA YATKIN KİŞİLERLE UYUŞTURUCU KULLANMAYIN!

ASLA SALDIRGANLIK, DEPRESYON VE DİĞER OLUMSUZ RUH HALLERİNDE UYUŞTURUCU KULLANMAYIN.

ASLA TEHLİKELİ İLAÇ KOMBİNASYONLARI KULLANMAYIN!

SAĞLIK DURUMUNUZ İÇİN KONTRENDİKASYONLARINIZ VARSA ASLA İLAÇ KULLANMAYIN.

ASLA TEHLİKENİN ARTTIĞI YERLERDE İLAÇ KULLANMAYIN: SU KAYNAKLARININ YAKINLARINDA, EVLERİN ÇATILARINDA VE KAMPLARDA

ASLA ÖNEMLİ OLAYLAR VE İŞLERDEN ÖNCE İLAÇ KULLANMAYIN

ASLA SPORDAN ÖNCE VE KARDİYOVASKÜLER SİSTEME ÖNEMLİ BİR YÜKÜN OLDUĞU BANYOLARDA KULLANMAYIN

ASLA İLETİŞİMİN OLMADIĞI YERLERDE VE ACİL SERVİSİN SİZE ULAŞMASININ ZOR OLACAĞI YERLERDE İLAÇ KULLANMAYIN

ASLA AŞIRI DOZDA İLAÇ DURUMUNDA ACİL SERVİSLERİ ARAMAKTAN KAÇINMAYIN

FdrfCw20nu

Sağlık görevlilerini çağırmak çok büyük bir gerekliliktir. Onları önemsiz şeyler için çağırmıyorsanız, acil durumlarda da ihmal edilmemelidir.

Yerel acil
durumları aramak gerekir.
  • Solunum durması.
  • Kalp krizi.
  • Konvülsif nöbetler.
  • Bilinç kaybı.
  • Tehlikeli zihinsel durumlar.
  • Kullanıcı ve diğerleri için bir tehdit riski olduğunda ve yardım edemediğinizde.
  • Antidot eksikliğiniz nedeniyle aşırı dozda opiyat.

Dolayısıyla, bu basit kurallara uyarsanız - hayatınızda uyuşturucu kullanımıyla ilgili çok daha az sorun olacaktır. Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın.

Last edited by a moderator:

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
İnternet arşivlerinde tuz formundaki maddelerin önerilen dozajı hakkındaki veriler nasıl okunur? Tüm tuzu mu yoksa sadece bağlanmış amin serbest bazının %'sini mi ifade ediyor? Kullanılan farklı asitler nedeniyle bazen benim için belirsiz oluyor, freebaz: anyon oranı da biraz değişiyor. IMHO bunu açıklığa kavuşturmak insanların sağlığı için çok önemli.

Oppenheimer

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
Sigaralarımı içerken yanımda her zaman gezi rehberlerimin olduğundan emin olurum.
Ciddiyim, iyi bir rehber, teşekkürler dostum.

Brain

Expert Pharmacologist
Reaction score
270
madde i̇smi̇ i̇le başlamanizi öneri̇ri̇m
Hangi maddeyle ilgileniyorsunuz?

bum1esh

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Bu bilgi için teşekkürler, yakında ilaç alacak kişilere yardımcı olacak

xile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Teorik olarak haklısınız. Ama dürüst olalım, hangimiz tükettiğimiz tüm maddelerle bunu zaten yaptık. örneğin, şimdiye kadar temiz bir bakıcı ile sadece 2 seyahat yaptım. Getirip evde tüketmeyi planlamadığım sürece zamanlama asla planlanmadı. Hiç kimse bana güvenli dozun ne olduğunu söylemedi. Örneğin xtc tabletlerde bunu baskı makinesinden başka kimse söyleyemez. Risklerden kaçınmak, iyi ama bu her zaman işe yaramıyor. Tamam, ilk yardım yapabilirim ve kendimi her zaman bu konuda bilgilendirdim. yolculuğun nasıl sonlandırılacağı veya hafifletileceği.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Birilerinin, hatta insanların çoğunun güvenli kullanım tavsiyelerine uymayacak olması, bu tür tavsiyelere ihtiyaç olmadığı veya bunların yazılmasına gerek olmadığı anlamına gelmez. Birisi bunların çoğunu tahmin edebilir veya sezgisel olarak anlayabilir ancak yine de uymayabilir. Ve birileri bu yöne bakmadı bile ve belki de bu makale ve ondan elde edilen bilgiler (forumumuzdaki diğer makalelerin yanı sıra) birilerinin beladan kaçınmasına veya hatta bir hayat kurtarmasına yardımcı olacaktır. Bu benim için iyi bir motivasyon.

xile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Bunun yararsız bir bilgi olmadığı konusunda size tamamen katılıyorum. Ancak benim yaklaşımım, öncelikle tek tek maddelerin nasıl çalıştığını (her olasılığı), nasıl ortaya çıktığını ve ne tür bir bağımlılığın ortaya çıkabileceğini açıklığa kavuşturmak olurdu. Bu maddeleri tam olarak bu eğitim metni gibi metinler aracılığıyla öğrendim. sadece deneyin, doğru hazırlıklarla hiçbir şey olmaz... bu bazı maddeler için doğrudur, ancak ayrıntılı açıklama olmadan bir kerelik tüketimin yeterli olduğu başka maddeler de vardır... ve bağımlılıkta sıkışıp kalırsınız. Her halükarda, şu bağlamı sevmiyorum: iyi hazırlanın, sonra ne alırsanız alın hiçbir şey olmaz. Bir bağımlılığın üstesinden hiç gelmediyseniz, bu böyle değildir.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Bakış açınızı anlıyorum ve genel olarak destekliyorum. Bağlamı biraz farklı görüyorum - kendinizi hazırlayın ve riskleri en aza indirebileceksiniz. Makalenin sonunda yazar daha az sorun yaşayacağınızı belirtmiş, ancak hiç kimse hiçbir sorun olmayacağını veya bunların imkansız olduğunu iddia etmiyor. Durum kesinlikle böyle değildir. Her psikoaktif madde bir risktir - sağlık, ruhsal, sosyal vs. Ve insanlar maddeler konusunda bilinçli bir karar verebilmeli, bunu anlayabilmeli ve sorumluluğunu üstlenebilmelidir. Belki de bu noktada belirsizliği ortadan kaldırmak için daha fazla vurgu yapmaya değer.